Międzynarodowa konferencja poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym

Bezpieczeństwu w ruchu drogowym poświęcona była 32. Międzynarodowa Konferencja ICTCT, która odbyła się w dniach 24-25 października 2019 r. w Politechnice Warszawskiej. Jej współorganizatorem był Wydział Inżynierii Lądowej PW.

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS 2019 - relacja

W dniach 14-16 października 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbyła się 13. Międzynarodowa Wystawa Wynalazków IWIS. To największe w Polsce i trzecie co do wielkości w Europie wydarzenie promujące osiągnięcia naukowe, wynalazki i innowacje.

Dzień z Horyzontem 2020

Prawie 230 osób wzięło udział w zorganizowanej przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej jesiennej edycji Dnia z Horyzontem 2020. Spotkanie odbyło się 8 października 2019 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW.

500 uczestników z 42 krajów na międzynarodowych konferencjach z dziedziny mikroelektroniki

Ponad 500 uczestników z 42 krajów zgromadziły dwie połączone międzynarodowe konferencje 49. European Solid-State Device Research Conference oraz 45. European Solid-State Circuits Conference, które w dniach 23-26 września 2019 r. odbyły się w Krakowie.

Politechnika Warszawska członkiem sieci Heritage

Politechnika Warszawska jest członkiem sieci Heritage  skupiającej 12  europejskich uczelni technicznych i 12 najlepszych technicznych  uczelni  indyjskich (uczelnie  Indian Institute  of Technology).

Gaudeamus po raz pięćdziesiąty trzeci

30 września 2019 r. odbyła się inauguracja roku akademickiego 2019/2020 PW Filii w Płocku. Gaudeamus odśpiewano po raz 53. Krótkiego podsumowania minionych siedmiu lat pracy w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku dokonał jej Prorektor prof. Janusz Zieliński.

Politechnika Warszawska zainaugurowała nowy rok akademicki

1 października 2019 r. Politechnika Warszawska przywitała rok akademicki 2019/2020. Uroczystość otworzył Rektor PW prof. dr hab. inż. Jan Szmidt. Wykład inauguracyjny wygłosił ks. prof. dr hab. Krzysztof Pawlina.

Centrum Badawczo-Rozwojowe w Płocku - list intencyjny

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt oraz Prezes Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A. Daniel Obajtek podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w realizacji projektu „Centrum Badawczo-Rozwojowe w Płocku”.

Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Nr 2 w Płońsku

27 września 2019 r. Politechnika Warszawska Filia w Płocku podpisała porozumienie z Zespołem Szkół Nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku.

Sprawozdanie Rektora z działalności Politechniki Warszawskiej

Sprawozdanie przedstawia działania kierownictwa Politechniki Warszawskiej, opisuje osiągnięcia i dokonania jej pracowników, doktorantów i studentów, a także prezentuje informacje o wynikach w różnych obszarach funkcjonowania Uczelni, w okresie od 1 września 2018 r. do 31 sierpnia 2019 r.

Otwarcie Instytutu Konfucjusza w Politechnice Warszawskiej

23 września 2019 r. w PW we współpracy z Beijing Jiaotong University rozpoczyna działalność Instytut Konfucjusza. Główne zadania Instytutu to upowszechnianie kultury chińskiej i języka mandaryńskiego poprzez prowadzenie kursów edukacyjnych, warsztatów artystycznych oraz szkoleń biznesowych.

E-MRS Fall Meeting 2019 w Politechnice Warszawskiej

Politechnika Warszawska po raz kolejny była gospodarzem międzynarodowej konferencji poświęconej materiałom i technologiom materiałowym E-MRS Fall Meeting. Konferencja odbyła się w dniach 16-19 września 2019 r.

PW podpisała Deklarację Społecznej Odpowiedzialności Uczelni

PW przystąpiła do Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni. 17 września 2019 r. podczas Kongresu Społecznej Odpowiedzialności Nauki - Nauka dla Ciebie w Krakowie dokument podpisał Prorektor ds. Studenckich dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW.

Nokia i PW stawiają na współpracę naukową w obszarze 5G oraz technologii przyszłości

Uczelnia wraz z partnerem biznesowym zamierzają wspólnie realizować innowacyjne projekty badawcze, udostępniać studentom najnowsze technologie komunikacji bezprzewodowej i dzielić się szeroką ekspertyzą partnera ze studentami.

Terminarz uroczystości inaugurujących rok akademicki 2019/2020 w Politechnice Warszawskiej

Obchody centralne inauguracji roku akademickiego 2019/2020 odbędą się 1 października br. o godz. 10.00. Wydział Chemiczny zainicjuje uroczystości wydziałowe w dniu 30 września 2019 r.

Warszawski Salon Maturzystów 2019

Tysiące maturzystów odwiedziło Politechnikę Warszawską, aby zapoznać się z najnowszą ofertą edukacyjną szkół wyższych. W dniach 12-13 września 2019 r. odbył się Warszawski Salon Maturzystów.

Wizyta przedstawicieli National Taiwan University

12 września 2019 r. PW odwiedzili przedstawiciele National Taiwan University. Delegację przyjął prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki Politechniki Warszawskiej.

Porozumienie o współpracy ze spółką Naftoremont-Naftobudowa

13 września 2019 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej w Płocku zostało uroczyście podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a spółką Naftoremont-Naftobudowa.

45th European Rotorcraft Forum

W dniach 17-19 września 2019 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferu Technologii Politechniki Warszawskiej odbyło się 45th European Rotorcraft Forum. To najważniejsza konferencja z dziedziny wiropłatów organizowana w Europie.

Otwarcie Szanghajsko-Warszawskiego Laboratorium Sztucznej Inteligencji

Rozwój algorytmów sztucznej inteligencji oraz zastosowanie ich do analizy danych to główne zadania Szanghajsko-Warszawskiego Laboratorium Sztucznej Inteligencji, które powstało na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.