E-MRS Fall Meeting 2019 w Politechnice Warszawskiej

Politechnika Warszawska po raz kolejny była gospodarzem międzynarodowej konferencji poświęconej materiałom i technologiom materiałowym E-MRS Fall Meeting. Konferencja odbyła się w dniach 16-19 września 2019 r.

PW podpisała Deklarację Społecznej Odpowiedzialności Uczelni

PW przystąpiła do Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni. 17 września 2019 r. podczas Kongresu Społecznej Odpowiedzialności Nauki - Nauka dla Ciebie w Krakowie dokument podpisał Prorektor ds. Studenckich dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW.

Nokia i PW stawiają na współpracę naukową w obszarze 5G oraz technologii przyszłości

Uczelnia wraz z partnerem biznesowym zamierzają wspólnie realizować innowacyjne projekty badawcze, udostępniać studentom najnowsze technologie komunikacji bezprzewodowej i dzielić się szeroką ekspertyzą partnera ze studentami.

Terminarz uroczystości inaugurujących rok akademicki 2019/2020 w Politechnice Warszawskiej

Obchody centralne inauguracji roku akademickiego 2019/2020 odbędą się 1 października br. o godz. 10.00. Wydział Chemiczny zainicjuje uroczystości wydziałowe w dniu 30 września 2019 r.

Warszawski Salon Maturzystów 2019

Tysiące maturzystów odwiedziło Politechnikę Warszawską, aby zapoznać się z najnowszą ofertą edukacyjną szkół wyższych. W dniach 12-13 września 2019 r. odbył się Warszawski Salon Maturzystów.

Wizyta przedstawicieli National Taiwan University

12 września 2019 r. PW odwiedzili przedstawiciele National Taiwan University. Delegację przyjął prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki Politechniki Warszawskiej.

Porozumienie o współpracy ze spółką Naftoremont-Naftobudowa

13 września 2019 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej w Płocku zostało uroczyście podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a spółką Naftoremont-Naftobudowa.

45th European Rotorcraft Forum

W dniach 17-19 września 2019 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferu Technologii Politechniki Warszawskiej odbyło się 45th European Rotorcraft Forum. To najważniejsza konferencja z dziedziny wiropłatów organizowana w Europie.

Otwarcie Szanghajsko-Warszawskiego Laboratorium Sztucznej Inteligencji

Rozwój algorytmów sztucznej inteligencji oraz zastosowanie ich do analizy danych to główne zadania Szanghajsko-Warszawskiego Laboratorium Sztucznej Inteligencji, które powstało na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.

Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes ZBP o wyzwaniach stojących przed Pierwszą Radą Uczelni Politechniki Warszawskiej

O wyzwaniach stojących przed Radą Uczelni, współpracy nauki z biznesem oraz kompetencjach absolwentów mówi Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes ZBP i Przewodniczący Pierwszej Rady Uczelni Politechniki Warszawskiej.

Umowa z PKP Energetyka

31 lipca br. Politechnika Warszawska podpisała z PKP Energetyka umowę przeniesienia praw do patentu dotyczącą innowacyjnego systemu zapobiegania obladzaniu sieci trakcyjnej.

Politechnika Warszawska i Framatome podpisały umowę o współpracy

Dokument podpisany 30 lipca 2019 r. zakłada współpracę na polu naukowym oraz kształcenia kadr dla energetyki jądrowej i innych gałęzi przemysłu nuklearnego.

PW będzie współpracowała ze Stowarzyszeniem Polsko-Kanadyjskich Firm i Profesjonalistów

Stowarzyszenie Polsko-Kanadyjskich Firm i Profesjonalistów w Windsor oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Politechniki Warszawskiej podpisały 30 lipca 2019 r. porozumienie o współpracy.

Na ratunek Gmachowi Chemii

W 2014 r. rozpoczął się wieloletni proces modernizacji Gmachu Chemii. Po wykonaniu inwentaryzacji architektonicznej, opracowaniu niezbędnych ekspertyz i dokumentacji projektowych, w czerwcu 2017 r. ruszyły prace budowlane. Co udało się dotychczas wykonać, a co jeszcze czeka zabytkowy budynek będący jedną z wizytówek PW?

Termomodernizacja Gmachu Mechaniki

4 lipca 2019 r. w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pn. „Termomodernizacja Gmachu Mechaniki”.

XXIV Seminarium Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego

W dniach 12-15 maja 2019 r. w Jachrance nad Jeziorem Zegrzyńskim k. Warszawy odbyło się XXIV Seminarium Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego. Tegoroczna edycja wydarzenia była współorganizowana przez Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.

Diagnoza potrzeb pracodawców i instytucji współpracujących z PW

Dział Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW realizuje badanie pn. „Diagnoza potrzeb pracodawców i instytucji współpracujących z PW 2018/2019”. Jego celem jest identyfikacja oczekiwań pracodawców w zakresie form współpracy uczelni z interesariuszami zewnętrznymi.

Na PW trwa XXXII Międzynarodowy Turniej Młodych Fizyków

Uzdolnieni licealiści z kilkudziesięciu krajów rywalizują ze sobą w ramach International Young Physicists’ Tournament 2019 (IYPT), czyli drużynowych zawodów, których uczestnicy w kreatywny sposób rozwiązują zaprezentowane problemy z dziedziny fizyki. Gospodarzem wydarzenia jest Politechnika Warszawska.

Statut Politechniki Warszawskiej uchwalony

26 czerwca 2019 r. na posiedzeniu Senatu Politechnika Warszawska przyjęła nowy statut uczelni. Dokument wejdzie w życie 1 października 2019 r.

Kongres Poradnictwa z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Ponad 500 przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządu terytorialnego i organów centralnych wzięło udział w Kongresie Poradnictwa, który odbył się 1 lipca 2019 r. w Politechnice Warszawskiej.