Zaproszenia

Dzień Dostępnej Politechniki

Zdjęcie przedstawia fragment Gmachu Głównego PW

18 stycznia zapraszamy do Dużej Auli Gmachu Głównego PW na Dzień Dostępnej Politechniki. To nowa inicjatywa przybliżająca ideę dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej dla wszystkich użytkowników, w tym dla osób ze szczególnymi potrzebami. 

XIV Konferencja Naukowa: Technologia Elektronowa ELTE 2023

Rozpoczęła się rejestracja uczestników XIV Konferencji Naukowej „Technologia Elektronowa – ELTE 2023”, która odbędzie się w dniach 18–21 kwietnia 2023 roku w Rynie. Organizatorem tegorocznego wydarzenia jest Instytut Mikroelektroniki i Optoelektroniki Politechniki Warszawskiej.

Aukcja Świąteczna 2023: Architekci - Ukrainie

Zdjęcie prac zawieszonych na instalacji naściennej

Zapraszamy społeczność uczelni do udziału w aukcji dobroczynnej na rzecz walczącej Ukrainy. Prace wybitnych warszawskich architektów będzie można nabyć podczas licytacji zaplanowanej na 20 grudnia.

Chińskie zwyczaje noworoczne

Grafika wydarzenia

Instytut Konfucjusza zaprasza wszystkich zainteresowanych, w tym dzieci i młodzież, na wydarzenie kulturalne Chińskie zwyczaje noworoczne

Spotkanie: Machine Learning and Logic: Fast and Slow Thinking

Centrum Studiów Zaawansowanych oraz Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zapraszają na spotkanie z profesorem Moshe Y. Vardi’m z Rice Iniversity w USA. 

Święta na Politechnice Warszawskiej - zapraszamy

1 grudnia o godz. 14.00 rozpoczynamy uroczysty okres świąteczny na PW. Wyjątkowi studenci naszej uczelni otrzymają Stypendium pod Choinkę a Gmach Główny rozświetli się świąteczną iluminacją. 

Targi Pracy Inżynierii Mechanicznej SiMR PW

Grafika Targów Pracy Inżynierii Mechanicznej

16 listopada Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej zaprasza na Targi Pracy Inżynierii Mechanicznej.

Złota Księga Absolwentów PW 2022

Zdjęcie przedstawia statuetki Złotej Księgi Absolwentów PW

W ramach Dnia Politechniki Warszawskiej zapraszamy do udziału w gali Złotej Księgi Absolwentów Politechniki Warszawskiej 2022. Tradycyjnie, raz do roku, Dyplomy i Statuetki Złotej Księgi otrzymują absolwenci Politechniki Warszawskiej za wybitne osiągnięcia zawodowe i społeczne.

Dzień Politechniki Warszawskiej 2022

Zdjęcie Gmachu Głównego PW

15 listopada 2022 r. świętowaliśmy Dzień Politechniki Warszawskiej. Z tej okazji odbyło się uroczyste Posiedzenie Senatu, spacer po uczelni z przewodnikiem oraz złożenie kwiatów pod pamiątkowymi tablicami. Wieczorem, tradycyjnie społeczność PW spotkała się na Gali Złotej Księgi honorującej wybitnych absolwentów uczelni. 

Jubileusz 60-lecia Wydziału MEiL PW

Zdjęcie szybowca

15 października 2022 r, na terenie kampusu Politechniki Warszawskiej, odbędą się uroczystości związane z 60-leciem utworzenia Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. 

Zapraszamy na MiNI Akademię Matematyki

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza na nowe zajęcia w ramach MiNI Akademii Matematyki. Już na 15 października zaplanowano pierwszy wykład pt. Paradoksy kryptografii.

TRIZ Future - wykład otwarty

Logo konferencji TRIZ

Wydział Elektroniki i Technologii Informacyjnych zaprasza na konferencję TRIZ Future 2022, która odbędzie się w dniach 27-29 września br. 

VI Dzień Popularyzacji Matematyki

Plakat VI Dnia Popularyzacji Matematyki

15 września br. zapraszamy uczniów szkół średnich oraz starszych klas szkół podstawowych, nauczycieli oraz pasjonatów matematyki na Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Podczas VI Dnia Popularyzacji Matematyki będzie można przekonać się jak bardzo jest ona użyteczna i fascynująca. 

Koncert: Brzmienie słów. Koncert o miłości

Politechnika Warszawska i Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim, oddział Muzeum Narodowego w Warszawie zapraszają na koncert Kameralnego Chóru Politechniki Warszawskiej, który odbędzie się w pałacu Bielińskich w sali balowej.

Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika: AQUA 2022

Grafika sympozjum dotyczącego problemów inżynierii środowiska

Koło Naukowe Inżynierii Środowiska wraz z Zakładem Inżynierii Sanitarnej i Ochrony Środowiska z Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii PW Filii w Płocku zaprasza do udziału w XXXIX Międzynarodowym Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika: AQUA 2022. 

Dzień Dziecka na SiMR PW

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Dziecka.

Cykl seminariów: Społeczna odpowiedzialność nauki

Plakat cyklu seminariów Społeczna Odpowiedzialność Nauki

Zapraszamy na cykl seminariów organizowanych przez CZIiTT PW: Społeczna odpowiedzialność nauki - jak rozwiązywać problemy społeczne Warszawy i Mazowsza?”. 

Konferencja Mentoringowa

25 maja br. zapraszamy do udziału w międzypokoleniowym spotkaniu studentów i absolwentów z przedstawicielami świata kultury, biznesu i nauki. Konferencja przybliży wartość relacji mentoringowej oraz umożliwi dyskusję nad kierunkami jej rozwoju. Wydarzenie będzie transmitowane on-line.

Sympozjum naukowe: Mieczysław Wolfke 1922-2022

27 maja br. zachęcamy do udziału w naukowym sympozjum przygotowanym w ramach obchodów Roku Mieczysława Wolfkego. Na wysłuchanie historii o wyjątkowych osiągnięciach naukowca oraz ich wpływie na dzisiejsze prace badawcze zapraszamy do audytorium Fizyki PW.

Światowy Dzień Inżyniera 2022

Światowy Dzień Inżyniera to obchodzone 4 marca święto twórców techniki, którzy zmieniają oblicze świata i decydują o postępie technologicznym. Tegoroczne wydarzenie odbędzie siępod hasłem „Zbudujmy lepszą inżynierię przyszłości”.