Wydarzenia

Jubileusz 40-lecia wyboru prof. Władysława Findeisena na Rektora Politechniki Warszawskiej

11 kwietnia 1981 r. prof. Władysław Findeisen został wybrany na Rektora Politechniki Warszawskiej w pierwszych wolnych wyborach władz Uczelni. W kadencji, która przypadła na trudny okres w historii kraju i środowisk akademickich, odegrał znaczącą rolę w kształtowaniu właściwych szkole wyższej postaw wśród pracowników i studentów.

Relacja z konferencji poświęconej dorobkowi Aleksandra Rotherta

31 marca 2021 r. odbyła się w trybie online IV Konferencja Naukowa z cyklu „Sukcesy i wyzwania w naukach o zarządzaniu i jakości. Od tradycji do współczesności” w tym roku poświęcona „Współczesnym kontynuacjom dorobku Aleksandra Rotherta (1870-1937)”.

Wielkanocne życzenia Rektora Politechniki Warszawskiej

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Krzysztof Zaremba składa całej wspólnocie akademickiej, absolwentom i przyjaciołom PW najlepsze życzenia wielkanocne.

Centralne Laboratorium Mechaniki i Budownictwa otwarte

W Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku 19 marca 2021 r. otwarto Centralne Laboratorium Mechaniki i Budownictwa. Inwestycja zwiększy potencjał badawczy i urynkowienie działalności badawczo-rozwojowej w rejonie północnego Mazowsza.

Ponad tysiąc uczestników konferencji konsorcjum ENHANCE

Ponad tysiąc osób wzięło udział w konferencji online „Launching the Future” - pierwszym publicznym wydarzeniu skierowanym do pracowników, studentów i doktorantów uczelni tworzących konsorcjum ENHANCE, które odbyło się 12 marca 2021 r.

Naukowcy zajmujący się geoinformacją łączą siły

25 lutego 2021 r. odbyło się pierwsze, po powołaniu pełnego składu, posiedzenie Rady Naukowej Sieci Naukowej Analiz Geoprzestrzennych, której liderem jest Politechnika Warszawska.

3. Forum Akademicko-Gospodarcze - relacja

O współpracy nauki i biznesu w perspektywie wyzwań nowej dekady rozmawiali uczestnicy 3. Forum Akademicko-Gospodarczego, które odbyło się online w dniach 24-25 lutego 2021 r.

Politechnika Warszawska zaangażowana w projekt Narodowej Sieci Metrologii Współrzędnościowej

Cztery polskie uczelnie techniczne, w tym Politechnika Warszawska stworzą Narodową Sieć Metrologii Współrzędnościowej - naukową sieć i centrum badawcze światowej klasy.

Porozumienie o współpracy Wydziału Geodezji i Kartografii z Głównym Urzędem Miar

16 lutego 2021 r. przedstawiciele Wydziału Geodezji i Kartografii PW oraz Głównego Urzędu Miarpodpisali porozumienie o współpracy w obszarze rozwoju technik pomiarowych i technologii związanych z metrologią długości oraz metrologią czasu i częstotliwości.

2 mln euro z programu Horyzont 2020 dla konsorcjum ENHANCE

Konsorcjum ENHANCE, które tworzy m.in. Politechnika Warszawska, otrzymało dofinansowanie w wysokości 2 mln euro na realizację projektu „European Universities of Technology Alliance Research and Innovation Action” (ENHANCERIA) w ramach programu Horyzont 2020.

Politechnika Warszawska i Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie podpisały porozumienie o współpracy, które będzie sprzyjać rozwojowi uczelni.

PW Filia w Płocku podpisała porozumienie o współpracy z ANWIL S.A.

28 stycznia 2021 r. Politechnika Warszawska Filia w Płocku podpisała porozumienie o współpracy z firmą ANWIL S.A., które umożliwi m.in. realizowanie wspólnych projektów służących społeczeństwu i środowisku.

Pierwsze posiedzenie Rady Uczelni w kadencji 2021-2024

28 stycznia 2021 r., z udziałem przedstawicieli władz Politechniki Warszawskiej, odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Uczelni w kadencji 2021-2024.

„CESAER Professional Week” w Politechnice Warszawskiej

W dniach 18-20 stycznia 2021 r. Politechnika Warszawska była współorganizatorem pierwszej konferencji online „CESAER Professional Week”. Jej głównym organizatorem było stowarzyszenie CESAER, którego nasza Uczelnia jest członkiem od 2005 r.

CZIiTT PW ułatwi rozwój mazowieckich firm

Konsorcjum, którego członkiem jest Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, otrzymało 2,4 mln zł z UE na wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw z Mazowsza w prowadzeniu innowacyjnych projektów.

Zakład Technologii Poligraficznych otrzymał nowoczesny sprzęt od firmy Mondi Simet

Zakład Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji PW otrzymał od firmy Mondi Simet Sp. z o.o. przemysłowy ploter tnąco-bigujący. Nowoczesny sprzęt przekazany 17 grudnia 2020 r. umożliwi studentom zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu projektowania i wytwarzania opakowań.

Spotkanie rektorów konsorcjum ENHANCE

11 stycznia 2021 r. Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Krzysztof Zaremba wziął udział w pierwszym spotkaniu Rady Dyrektorów konsorcjum ENHANCE w projekcie „Uniwersytety Europejskie”.

Co się wydarzyło w 2020 roku?

Rok 2020 był z pewnością inny niż poprzednie lata, ale zapamiętamy go nie tylko ze względu na pandemię i związane z nią zmiany oraz wyzwania. Przypominamy najważniejsze wydarzenia, sukcesy i projekty realizowane w ubiegłym roku w Politechnice Warszawskiej.

Inwestycje w potencjał rozwoju technologii

Politechnika Warszawska otrzyma blisko 39,8 mln zł z UE w ramach RPO WM 2014-2020 na rozbudowę infrastruktury badawczej oraz stworzenie unikatowego centrum badawczo-rozwojowego.

Rada Uczelni na kadencję 2021-2024

Senat Politechniki Warszawskiej na posiedzeniu w dniu 16 grudnia 2020 r. dokonał wyboru członków Rady Uczelni na kadencję 2021-2024.