Biuletyn PW / Wydarzenia

Wydarzenia

Terminarz uroczystości inaugurujących rok akademicki 2020/2021 w Politechnice Warszawskiej

Obchody centralne inauguracji roku akademickiego 2020/2021 odbędą się 1 października br. o godz. 10.00 i będą transmitowane online. Tegoroczne uroczystości wydziałowe zainicjowane zostaną 30 września br. przez Wydział Chemiczny oraz Wydział Transportu PW.

Komunikat dotyczący sposobu przeprowadzenia inauguracji roku akademickiego 2020/2021

Prosimy o zapoznanie się z komunikatem dotyczącym sposobu przeprowadzenia inauguracji roku akademickiego 2020/2021 w Politechnice Warszawskiej.

Dziekani wydziałów Politechniki Warszawskiej w kadencji 2020-2024

9 września 2020 r. w Sali Senatu Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Krzysztof Zaremba wręczył nowo powołanym dziekanom akty nominacji. Siedmioro z nich będzie sprawowało tę funkcję po raz drugi z rzędu.

Senat PW pozytywnie zaopiniował kandydatów na prorektorów

2 września 2020 r. Senat Politechniki Warszawskiej zaopiniował kandydatów na funkcje prorektorów, zaproponowanych przez Rektora prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Zarembę. W stosunku do wszystkich kandydatów Senat wyraził opinię pozytywną.

Przekazanie urzędu Rektora Politechniki Warszawskiej

31 sierpnia 2020 r. Rektor prof. Jan Szmidt przekazał Rektorowi Elektowi prof. Krzysztofowi Zarembie urząd Rektora Politechniki Warszawskiej.

Prorektorzy Politechniki Warszawskiej w kadencji 2020-2024

Rektor Elekt prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba przedstawił nazwiska swoich kandydatów na funkcję prorektorów naszej Uczelni.

Trzecie miejsce wśród polskich uczelni dla PW

Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce w Rankingu Szkół Wyższych opublikowanym przez magazyn edukacyjny „Perspektywy”. To czwarty raz z rzędu, gdy Uczelnia plasuje się na podium tego zestawienia. Równocześnie po raz 15. z rzędu PW jest najlepszą techniczną uczelnią.

Prof. Władysław Findeisen honorowym obywatelem Warszawy

18 czerwca 2020 r. Rada Miasta przyjęła uchwałę nadającą godność Honorowego Obywatela Miasta Stołecznego Warszawy wybitnemu uczonemu i działaczowi publicznemu prof. Władysławowi Findeisenowi, Rektorowi PW w latach 1981-1985. Było to możliwe dzięki staraniom Stowarzyszenia Absolwentów Elektroniki na PW.

Prof. Krzysztof Zaremba Rektorem Politechniki Warszawskiej w kadencji 2020-2024

Podczas posiedzenia wyborczego, które odbyło się 25 czerwca 2020 r., Kolegium Elektorów wybrało prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Zarembę na funkcję Rektora Politechniki Warszawskiej na kadencję 2020-2024.

Wybory Rektora Politechniki Warszawskiej na kadencję 2020-2024

Uczelniana Komisja Wyborcza informuje, że wybory Rektora Politechniki Warszawskiej na kadencję 2020-2024 odbędą się w formie stacjonarnej podczas posiedzenia wyborczego Kolegium Elektorów do wyboru Rektora - 25 czerwca 2020 r.

Zebranie przedwyborcze z kandydatami na Rektora

Uczelniana Komisja Wyborcza informuje, że 23 czerwca 2020 r. odbędzie się zebranie przedwyborcze z kandydatami na funkcję Rektora Politechniki Warszawskiej na kadencję 2020-2024.

Kandydaci na Rektora Politechniki Warszawskiej

5 czerwca 2020 r. Rada Uczelni oraz grupa 13 członków Senatu Politechniki Warszawskiej wskazała kandydatów na funkcję Rektora Politechniki Warszawskiej na kadencję 2020-2024.

Wielkanocne życzenia Rektora PW 2020

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt składa wszystkim Czytelnikom Biuletynu PW najlepsze życzenia wielkanocne.

Zaproszenie Uczelnianej Komisji Wyborczej do udziału w wyborach

Zaproszenie prof. Tadeusza Kulika, Przewodniczącego Uczelnianej Komisji Wyborczej, do udziału w wyborach władz uczelni na kadencję 2020-2024.

Uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Warszawskiej - uczelni badawczej

Uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Warszawskiej odbyło się 10 lutego br. z okazji uzyskania statusu uczelni badawczej w konkursie „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza”.

Inauguracja projektu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza” w Politechnice Warszawskiej

10 lutego 2020 roku Politechnika Warszawska oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dokonają uroczystej inauguracji projektu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza”. Wydarzenie odbędzie się w formule uroczystego posiedzenia Senatu PW, podczas którego zostanie wręczona pamiątkowa tablica.

Promocje doktorskie i habilitacyjne - styczeń 2020. Odznaczenia dla wieloletnich i zasłużonych pracowników w służbie PW

27 stycznia 2020 r. w Politechnice Warszawskiej powitaliśmy nowych doktorów i doktorów habilitowanych. Podczas uroczystości zostały również wręczone odznaczenia państwowe oraz odznaki „Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej”.

Działo się, czyli podsumowanie 2019 roku w Politechnice Warszawskiej

Rok 2019 obfitował w istotne wydarzenia związane między innymi z wejściem w życie Konstytucji dla Nauki i uzyskaniem statusu uczelni badawczej. Nie brakowało uczelnianych sukcesów, znaczących osiągnięć studentów, doktorantów i pracowników PW. Przypominamy najważniejsze zdarzenia ubiegłego roku.

Życzenia Rektora PW na Boże Narodzenie oraz Nowy Rok 2020

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt składa wszystkim czytelnikom Biuletynu PW najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne.

Obchody Święta Politechniki Warszawskiej 2019

Uroczystym posiedzeniem Senatu PW 15 listopada 2019 r. rozpoczęły się obchody Dnia Politechniki Warszawskiej - święta, które, jak zaznaczył Rektor PW prof. Jan Szmidt, „w wyjątkowy sposób łączy naszą akademicką wspólnotę i podkreśla wartości głęboko zakorzenione w naszej historii”.

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry