Biuletyn PW / Wydarzenia

Wielkanocne życzenia Rektora PW 2020

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt składa wszystkim Czytelnikom Biuletynu PW najlepsze życzenia wielkanocne.

Zaproszenie Uczelnianej Komisji Wyborczej do udziału w wyborach

Zaproszenie prof. Tadeusza Kulika, Przewodniczącego Uczelnianej Komisji Wyborczej, do udziału w wyborach władz uczelni na kadencję 2020-2024.

Uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Warszawskiej - uczelni badawczej

Uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Warszawskiej odbyło się 10 lutego br. z okazji uzyskania statusu uczelni badawczej w konkursie „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza”.

Inauguracja projektu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza” w Politechnice Warszawskiej

10 lutego 2020 roku Politechnika Warszawska oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dokonają uroczystej inauguracji projektu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza”. Wydarzenie odbędzie się w formule uroczystego posiedzenia Senatu PW, podczas którego zostanie wręczona pamiątkowa tablica.

Promocje doktorskie i habilitacyjne - styczeń 2020. Odznaczenia dla wieloletnich i zasłużonych pracowników w służbie PW

27 stycznia 2020 r. w Politechnice Warszawskiej powitaliśmy nowych doktorów i doktorów habilitowanych. Podczas uroczystości zostały również wręczone odznaczenia państwowe oraz odznaki „Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej”.

Działo się, czyli podsumowanie 2019 roku w Politechnice Warszawskiej

Rok 2019 obfitował w istotne wydarzenia związane między innymi z wejściem w życie Konstytucji dla Nauki i uzyskaniem statusu uczelni badawczej. Nie brakowało uczelnianych sukcesów, znaczących osiągnięć studentów, doktorantów i pracowników PW. Przypominamy najważniejsze zdarzenia ubiegłego roku.

Życzenia Rektora PW na Boże Narodzenie oraz Nowy Rok 2020

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt składa wszystkim czytelnikom Biuletynu PW najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne.

Obchody Święta Politechniki Warszawskiej 2019

Uroczystym posiedzeniem Senatu PW 15 listopada 2019 r. rozpoczęły się obchody Dnia Politechniki Warszawskiej - święta, które, jak zaznaczył Rektor PW prof. Jan Szmidt, „w wyjątkowy sposób łączy naszą akademicką wspólnotę i podkreśla wartości głęboko zakorzenione w naszej historii”.

Politechnika Warszawska uczelnią badawczą

Politechnika Warszawska znalazła się w gronie 10 laureatów konkursu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wyniki zostały ogłoszone 30 października 2019 r. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 w Szkołach Doktorskich

17 października 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbyła się pierwsza uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 w Szkołach Doktorskich.

Gaudeamus po raz pięćdziesiąty trzeci

30 września 2019 r. odbyła się inauguracja roku akademickiego 2019/2020 PW Filii w Płocku. Gaudeamus odśpiewano po raz 53. Krótkiego podsumowania minionych siedmiu lat pracy w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku dokonał jej Prorektor prof. Janusz Zieliński.

Politechnika Warszawska zainaugurowała nowy rok akademicki

1 października 2019 r. Politechnika Warszawska przywitała rok akademicki 2019/2020. Uroczystość otworzył Rektor PW prof. dr hab. inż. Jan Szmidt. Wykład inauguracyjny wygłosił ks. prof. dr hab. Krzysztof Pawlina.

Otwarcie Instytutu Konfucjusza w Politechnice Warszawskiej

23 września 2019 r. w PW we współpracy z Beijing Jiaotong University rozpoczyna działalność Instytut Konfucjusza. Główne zadania Instytutu to upowszechnianie kultury chińskiej i języka mandaryńskiego poprzez prowadzenie kursów edukacyjnych, warsztatów artystycznych oraz szkoleń biznesowych.

PW podpisała Deklarację Społecznej Odpowiedzialności Uczelni

PW przystąpiła do Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni. 17 września 2019 r. podczas Kongresu Społecznej Odpowiedzialności Nauki - Nauka dla Ciebie w Krakowie dokument podpisał Prorektor ds. Studenckich dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW.

Terminarz uroczystości inaugurujących rok akademicki 2019/2020 w Politechnice Warszawskiej

Obchody centralne inauguracji roku akademickiego 2019/2020 odbędą się 1 października br. o godz. 10.00. Wydział Chemiczny zainicjuje uroczystości wydziałowe w dniu 30 września 2019 r.

Statut Politechniki Warszawskiej uchwalony

26 czerwca 2019 r. na posiedzeniu Senatu Politechnika Warszawska przyjęła nowy statut uczelni. Dokument wejdzie w życie 1 października 2019 r.

Promocje doktorskie i habilitacyjne, wręczenie medali oraz finał Konkursu o Nagrodę Siemensa 2019

25 czerwca 2019 r. Politechnika Warszawska powitała w swoim gronie nowych doktorów i doktorów habilitowanych. Podczas uroczystości wręczono również Medal PW oraz Medal Młodego Uczonego, a także rozdano nagrody w Konkursie o Nagrodę Siemensa.

Politechnika Warszawska trzecią uczelnią w Polsce

Trzeci rok z rzędu Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce w Rankingu Szkół Wyższych opracowanym przez magazyn edukacyjny „Perspektywy”. Po raz 14. z rzędu została najlepszą techniczną uczelnią w kraju.

Pierwsze posiedzenie Rady Uczelni Politechniki Warszawskiej

17 maja 2019 r., z udziałem władz Politechniki Warszawskiej, odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Uczelni. Prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Rektor PW, wręczył jej członkom akty nominacyjne.

Powołanie pierwszej Rady Uczelni Politechniki Warszawskiej

Senat Politechniki Warszawskiej na posiedzeniu w dniu 17 kwietnia 2019 r. powołał pierwszą Radę Uczelni, której kadencja potrwa do dnia 31 grudnia 2020 r.

Milczenie - przyjaciel, który nigdy nie zdradza

Konfucjusz

Cze