Biuletyn PW / Wydarzenia

Wydarzenia

Jubileusz 40-lecia wyboru prof. Władysława Findeisena na Rektora Politechniki Warszawskiej

11 kwietnia 1981 r. prof. Władysław Findeisen został wybrany na Rektora Politechniki Warszawskiej w pierwszych wolnych wyborach władz Uczelni. W kadencji, która przypadła na trudny okres w historii kraju i środowisk akademickich, odegrał znaczącą rolę w kształtowaniu właściwych szkole wyższej postaw wśród pracowników i studentów.

Wielkanocne życzenia Rektora Politechniki Warszawskiej

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Krzysztof Zaremba składa całej wspólnocie akademickiej, absolwentom i przyjaciołom PW najlepsze życzenia wielkanocne.

Pierwsze posiedzenie Rady Uczelni w kadencji 2021-2024

28 stycznia 2021 r., z udziałem przedstawicieli władz Politechniki Warszawskiej, odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Uczelni w kadencji 2021-2024.

Co się wydarzyło w 2020 roku?

Rok 2020 był z pewnością inny niż poprzednie lata, ale zapamiętamy go nie tylko ze względu na pandemię i związane z nią zmiany oraz wyzwania. Przypominamy najważniejsze wydarzenia, sukcesy i projekty realizowane w ubiegłym roku w Politechnice Warszawskiej.

Rada Uczelni na kadencję 2021-2024

Senat Politechniki Warszawskiej na posiedzeniu w dniu 16 grudnia 2020 r. dokonał wyboru członków Rady Uczelni na kadencję 2021-2024.

Życzenia Rektora PW na Boże Narodzenie oraz Nowy Rok 2021

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Krzysztof Zaremba składa wszystkim czytelnikom Biuletynu PW najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne.

13. Medal Młodego Uczonego dla dr. hab. Michała Tomzy

Za rozwijanie nowych koncepcji oraz metod teoretycznych do opisu i odkrywania właściwości ultrazimnej materii 13. Medalem Młodego Uczonego został odznaczony dr hab. Michał Tomza z Instytutu Fizyki Teoretycznej Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Uroczyste posiedzenie Senatu z okazji Dnia PW

Z okazji Dnia Politechniki Warszawskiej 16 listopada 2020 r. odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu PW. Podczas wydarzenia dokonano symbolicznego przekazania Medali Politechniki Warszawskiej, Medalu Młodego Uczonego, a także nagród w Konkursie o Nagrodę Siemensa.

Dzień Politechniki Warszawskiej 2020

15 listopada 2020 r. wspólnota akademicka świętowała Dzień Politechniki Warszawskiej. Choć ze względu na sytuację epidemiczną obchody zaplanowane na 16 listopada przybrały inny charakter niż zazwyczaj, w programie znalazły się wydarzenia będące częścią tradycji Uczelni.

Gaudeamus po raz pięćdziesiąty czwarty

2 października 2020 r. w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyła się inauguracja roku akademickiego 2020/2021.

Nowy rok akademicki w Politechnice Warszawskiej rozpoczęty

1 października 2020 r. Politechnika Warszawska rozpoczęła rok akademicki 2020/2021. Gośćmi uroczystości byli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda i Kardynał Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. Zbigniew Nawrat.

Terminarz uroczystości inaugurujących rok akademicki 2020/2021 w Politechnice Warszawskiej

Obchody centralne inauguracji roku akademickiego 2020/2021 odbędą się 1 października br. o godz. 10.00 i będą transmitowane online. Tegoroczne uroczystości wydziałowe zainicjowane zostaną 30 września br. przez Wydział Chemiczny oraz Wydział Transportu PW.

Komunikat dotyczący sposobu przeprowadzenia inauguracji roku akademickiego 2020/2021

Prosimy o zapoznanie się z komunikatem dotyczącym sposobu przeprowadzenia inauguracji roku akademickiego 2020/2021 w Politechnice Warszawskiej.

Dziekani wydziałów Politechniki Warszawskiej w kadencji 2020-2024

9 września 2020 r. w Sali Senatu Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Krzysztof Zaremba wręczył nowo powołanym dziekanom akty nominacji. Siedmioro z nich będzie sprawowało tę funkcję po raz drugi z rzędu.

Senat PW pozytywnie zaopiniował kandydatów na prorektorów

2 września 2020 r. Senat Politechniki Warszawskiej zaopiniował kandydatów na funkcje prorektorów, zaproponowanych przez Rektora prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Zarembę. W stosunku do wszystkich kandydatów Senat wyraził opinię pozytywną.

Przekazanie urzędu Rektora Politechniki Warszawskiej

31 sierpnia 2020 r. Rektor prof. Jan Szmidt przekazał Rektorowi Elektowi prof. Krzysztofowi Zarembie urząd Rektora Politechniki Warszawskiej.

Prorektorzy Politechniki Warszawskiej w kadencji 2020-2024

Rektor Elekt prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba przedstawił nazwiska swoich kandydatów na funkcję prorektorów naszej Uczelni.

Trzecie miejsce wśród polskich uczelni dla PW

Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce w Rankingu Szkół Wyższych opublikowanym przez magazyn edukacyjny „Perspektywy”. To czwarty raz z rzędu, gdy Uczelnia plasuje się na podium tego zestawienia. Równocześnie po raz 15. z rzędu PW jest najlepszą techniczną uczelnią.

Prof. Władysław Findeisen honorowym obywatelem Warszawy

18 czerwca 2020 r. Rada Miasta przyjęła uchwałę nadającą godność Honorowego Obywatela Miasta Stołecznego Warszawy wybitnemu uczonemu i działaczowi publicznemu prof. Władysławowi Findeisenowi, Rektorowi PW w latach 1981-1985. Było to możliwe dzięki staraniom Stowarzyszenia Absolwentów Elektroniki na PW.

Prof. Krzysztof Zaremba Rektorem Politechniki Warszawskiej w kadencji 2020-2024

Podczas posiedzenia wyborczego, które odbyło się 25 czerwca 2020 r., Kolegium Elektorów wybrało prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Zarembę na funkcję Rektora Politechniki Warszawskiej na kadencję 2020-2024.

Najlepszy mikroskop nie przyczyni się do rozwoju nauki, gdy go się trzyma w szafie

Ludwik Hirszfeld