Życzenia Rektora PW na Boże Narodzenie oraz Nowy Rok 2021

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Krzysztof Zaremba składa wszystkim czytelnikom Biuletynu PW najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne.

Rusza projekt Polacy Zmieniają Świat. Innovation Hub

Polacy chcą zmieniać świat. Służyć temu ma międzynarodowy projekt, za którym stoi Konsorcjum Gospodarcze Bezpieczeństwo Polski. Cel - połączyć naukę z biznesem, wyróżnić osiągnięcia Polaków w dziedzinie nauki i techniki, wzmocnić współpracę spółek Skarbu Państwa z naukowcami i ekspertami mieszkającymi i pracującymi poza granicami Polski.

DEMIST’20 za nami

Ponad 200 osób, w tym przedstawiciele 20 ośrodków naukowych, wzięło udział w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej DEMIST’20 - Digital Economy - Marketing, Innovation, Society & Technology, która odbyła się 17 listopada 2020 r.

Politechnika Warszawska w eksperymencie AEgIS w CERN

21 października 2020 r. Rektor PW prof. Krzysztof Zaremba podpisał porozumienie z Europejską Organizacją Badań Jądrowych CERN. Uczelnia stała się pełnoprawnym członkiem eksperymentu Antihydrogen Experiment: Gravity, Interferometry, Spectroscopy (AEgIS).

13. Medal Młodego Uczonego dla dr. hab. Michała Tomzy

Za rozwijanie nowych koncepcji oraz metod teoretycznych do opisu i odkrywania właściwości ultrazimnej materii 13. Medalem Młodego Uczonego został odznaczony dr hab. Michał Tomza z Instytutu Fizyki Teoretycznej Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Uroczyste posiedzenie Senatu z okazji Dnia PW

Z okazji Dnia Politechniki Warszawskiej 16 listopada 2020 r. odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu PW. Podczas wydarzenia dokonano symbolicznego przekazania Medali Politechniki Warszawskiej, Medalu Młodego Uczonego, a także nagród w Konkursie o Nagrodę Siemensa.

Pierwsze spotkanie rektorów nowych „Uniwersytetów Europejskich”

4 listopada 2020 r. Rektor PW prof. Krzysztof Zaremba wziął udział w pierwszym wspólnym zdalnym spotkaniu rektorów „Uniwersytetów Europejskich”, wyłonionych w pierwszej i drugiej edycji konkursu, z przedstawicielami Komisji Europejskiej i administracji centralnej państw członkowskich.

Dzień Politechniki Warszawskiej 2020

15 listopada 2020 r. wspólnota akademicka świętowała Dzień Politechniki Warszawskiej. Choć ze względu na sytuację epidemiczną obchody zaplanowane na 16 listopada przybrały inny charakter niż zazwyczaj, w programie znalazły się wydarzenia będące częścią tradycji Uczelni.

Patronaty Politechniki Warszawskiej 2021

Politechnika Warszawska w roku 2021 obejmuje patronatem zarówno wydarzenia związane z nauką, jak i te które związane są z działalnością kulturalną i społeczną. Poniżej prezentujemy ich rozkład w bieżącym roku kalendarzowym.

Nadzwyczajny Zjazd Fizyków Polskich - relacja

Trzydniowe święto Polskiego Towarzystwa Fizycznego zakończone. W dniach 16-18 października 2020 r. odbył się 46. Nadzwyczajny Zjazd Fizyków Polskich zorganizowany z okazji 100-lecia stowarzyszenia. Jego uczestnicy gościli m.in. w Politechnice Warszawskiej.

Przewodniczący rad naukowych dyscyplin Politechniki Warszawskiej

W dniach 8-9 października 2020 r., w formie zdalnej, odbyły się wybory kandydatów na przewodniczących rad naukowych dyscyplin Politechniki Warszawskiej na kadencję 2020-2024. 14 października 2020 r. Senat PW podjął uchwały w sprawie wyboru przewodniczących.

Nagroda Nobla 2020: Znamy nazwiska laureatów

Za nami Tydzień Noblowski. Od 5 do 12 października br. ogłaszane były kolejne nazwiska tegorocznych laureatów Nagrody Nobla.

Konferencja Microwave and Radar Week 2020 w PW

W dniach 5-7 października 2020 r. w Politechnice Warszawskiej odbyła się konferencja Microwave and Radar Week poświęcona problemom związanym z techniką radiową, mikrofalową, radarową i inżynierią przetwarzania sygnałów.

Gaudeamus po raz pięćdziesiąty czwarty

2 października 2020 r. w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyła się inauguracja roku akademickiego 2020/2021.

Nowy rok akademicki w Politechnice Warszawskiej rozpoczęty

1 października 2020 r. Politechnika Warszawska rozpoczęła rok akademicki 2020/2021. Gośćmi uroczystości byli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda i Kardynał Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. Zbigniew Nawrat.

Terminarz uroczystości inaugurujących rok akademicki 2020/2021 w Politechnice Warszawskiej

Obchody centralne inauguracji roku akademickiego 2020/2021 odbędą się 1 października br. o godz. 10.00 i będą transmitowane online. Tegoroczne uroczystości wydziałowe zainicjowane zostaną 30 września br. przez Wydział Chemiczny oraz Wydział Transportu PW.

Komunikat dotyczący sposobu przeprowadzenia inauguracji roku akademickiego 2020/2021

Prosimy o zapoznanie się z komunikatem dotyczącym sposobu przeprowadzenia inauguracji roku akademickiego 2020/2021 w Politechnice Warszawskiej.

Na lotnisku PW powstanie nowe laboratorium

19 września 2020 r. na lotnisku Politechniki Warszawskiej w Sierakowie koło Przasnysza podpisano oraz wmurowano akt erekcyjny budynku Laboratorium Ośrodka Badań Lotniczych PW. Uroczystości towarzyszyły II Zawody na Celność Lądowania o Puchar Dziekana Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW.

„Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza” - pierwsza konferencja sprawozdawcza

W dniach 15-16 września 2020 r. odbyła się pierwsza konferencja sprawozdawcza uczelni biorących udział w programie „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza”. Politechnikę Warszawską reprezentowała prof. Małgorzata Lewandowska - kierownik zespołu zarządzającego projektu „Uczelnia Badawcza”.

„Uczelnia Badawcza” i ENHANCE, czyli szansa oraz prestiż dla PW

Szansa na przełom w umiędzynarodowieniu uczelni, znaczny postęp w dydaktyce, ale również ogromny prestiż - to główne korzyści związane z uczestnictwem Politechniki Warszawskiej w programach „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza” oraz - wraz z konsorcjum ENHANCE - „Uniwersytety Europejskie”.