Biuletyn PW / Wydarzenia

Wydarzenia

Politechnika Warszawska i Lockheed Martin zacieśniają współpracę i świętują pierwszy sukces

Wzajemne relacje obu podmiotów odnoszą się do rozwoju przez wiedzę. Efektem współpracy jest m.in. projekt optymalizacji wykorzystania bezzałogowych systemów lotniczych.

Kod Enigmy – złamany. Tablica – odsłonięta

Warta żołnierska przy pamiątkowej tablicy

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej ku czci autorów złamania kodów Enigmy odbyło się 5 sierpnia 2014 r. przy ul. Śniadeckich 8. Uroczystości towarzyszyło Międzynarodowe Seminarium Naukowe w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej.

Politechnika uczciła pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego

W przeddzień 70. rocznicy Powstania Warszawskiego przedstawiciele Politechniki wzięli udział w uroczystościach upamiętniających bohaterskie czyny 3 Baonu Pancernego AK „Golski”.

Rekrutacyjna lista przebojów Politechniki Warszawskiej

Mimo nie najlepszych wyników tegorocznych matur z matematyki, naszą Uczelnię wybierają te osoby, dla których przedmioty ścisłe nie mają tajemnic. Przedstawiamy hity tegorocznej rekrutacji.

Promocje, nagrody i medale. Uroczystość w Małej Auli PW

30 czerwca 2014 r. w Małej Auli Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych, połączona z wręczeniem odznaczeń państwowych oraz Nagród Siemensa za 2013 rok.

Uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych

W dniu 16 czerwca 2014 w Małej Auli Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych połączona z wręczeniem Medalu PW Pani Elżbiecie Dudzińskiej oraz wykładem dr. Andrzeja Smirnowa pt. „25 lat Wolności – Politechnika Warszawska”.

Krajowa Konferencja Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji 2014

KRRiT

Wydarzenie, organizowane przez Instytut Radioelektroniki PW, odbyło się dniach 11-13 czerwca na terenie Gmachu Głównego. W programie przewidziano m.in.: sesje plenarne, panele dyskusyjne, wystawy i prezentacje filmowe.

Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego dla 25-lecia Wolności w Politechnice

Święto Wolności

Obchody rocznicowe 4 czerwca 1989 są okazją do upamiętnienia wydarzeń, które w ubiegłym wieku przyczyniły się do odzyskania Wolności. Z tej okazji Politechnika Warszawska organizuje cykl wydarzeń, które objął patronatem Prezydent RP.

Systemy rakietowe dla Polski. Spotkanie prasowe w Politechnice Warszawskiej

Po kwietniowym podpisaniu listu intencyjnego, Politechnika kontynuuje prace nad Studium Wykonalności Polskiego Zestawu Rakietowego Krótkiego Zasięgu. Kolejne spotkanie z Partnerami projektu i dziennikarzami odbyło się dnia 2 czerwca 2014 r. w Sali Senatu PW.

Uroczystość wręczenia nagród w Konkursie o Nagrodę im. Prof. Jana Czochralskiego

Dnia 30 maja 2014 r. w Sali Senatu odbyła się ceremonia rozdania nagród, połączona z sesją zamykającą obchody Roku im. Prof. Jana Czochralskiego. Naukowcom wręczono okolicznościowe statuetki w uznaniu za ich wkład w polską naukę i całokształt działań na rzecz imienia Patrona Konkursu.

XXIV Ogólnopolski Zjazd Dziekanów

W Sali Senatu, dnia 29 maja rozpoczął się XXIV Ogólnopolski Zjazd Dziekanów Wydziałów Elektrycznych, Elektroniki, Telekomunikacji, Automatyki i Robotyki oraz Informatyki. W tym roku organizację wydarzenia powierzono Politechnice Warszawskiej.

Politechnika Warszawska w Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2014” technicznie najlepsza!

W tegorocznym, jubileuszowym Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2014” nasza Uczelnia okazała się najlepsza w zestawieniu szkół o profilu technicznym.

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej w Teatrze Polskim

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej

13 maja 2014 r. Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej wystąpił na deskach Dużej Sceny Teatru Polskiego z koncertem „Od wschodu do zachodu Słońca”. Zobaczyliśmy zarówno premierowe wykonania, jak i dobrze znane, ludowe szlagiery.

Wizyta Wielkiego Księcia Luksemburga w Politechnice Warszawskiej

Wizyta Pary Wielkoksiążęcej z Luksemburga

W dniu 8 maja 2014 r. w Politechnice Warszawskiej miała miejsce wizyta Wielkiego Księcia Luksemburga Henryka wraz z małżonką, Księżną Marią Teresą. Spotkanie dotyczyło współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską a Uniwersytetem Luksemburskim.

Komitet Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN – posiedzenie plenarne w Politechnice

Zdjęcie uczestników posiedzenia

W dniu 23 kwietnia br. odbyło się posiedzenie plenarne Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN, które zostało przygotowane wspólnie z Politechnikę Warszawską i Parlamentarną Grupą ds. Przestrzeni Kosmicznej. Posiedzenie poświęcone było problemom nauczania technik kosmicznych w Polsce.

Życzenia świąteczne Rektora Politechniki Warszawskiej

Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt przesyła życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.

Mobilność polskich naukowców

Inicjatywa Nauka Ludzka Rzecz oraz zespół ds. mobilności naukowców Akademii Młodych Uczonych PAN zapraszają do wypełnienia ankiety dot. opinii i doświadczeń dotyczących mobilności naukowej.

Centrum grafenu i innowacyjnych technologii

Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych w Warszawie otrzyma ponad 36 mln dofinansowania ze środków unijnych na Centrum grafenu i innowacyjnych nanotechnologii.

Prof. Andrzej Jakubowski doktorem honoris causa

Prof. Andrzej Jakubowski (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej) otrzymał godność i tytuł doktora honoris causa Politechniki Łódzkiej.

Drzwi Otwarte w PW Filii w Płocku

W dniu 28 marca br. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku odbyła się impreza informacyjna dla maturzystów pod nazwą "Drzwi Otwarte".

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

25. Festiwal Nauki

08:00 - 26 Wrz 20:00