Biuletyn PW / Wydarzenia

Polsko-portugalska współpraca

Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) i Rada Koordynująca Uczelni Technicznych w Portugalii (CCISP) były organizatorami Międzynarodowego Forum Akademickiego, które odbyło się w Politechnice Opolskiej.

Nominacje do nagrody środowiskowej Volvo

The Volvo Environment Prize Foundation zaprasza do zgłaszania nominacji do nagrody przyznawanej za wybitne innowacje i odkrycia naukowe z dziedziny ochrony środowiska.

UDT partnerem Politechniki Warszawskiej

Urząd Dozoru Technicznego podpisał porozumienie z Politechniką Warszawską w zakresie współpracy w obszarze naukowym, badawczym i edukacyjnym, dotyczącym tematyki bezpieczeństwa technicznego.

Porozumienie z uczelnią z Meksyku

Politechnika Warszawska będzie współpracować z meksykańskim Uniwersytetem Politechnicznym w San Luis Potosi.

Konkurs dla startupów

„From Poland to Silicon Valley” to konkurs dla startupów z sektora ICT i High-Tech, dedykowany polskim przedsiębiorstwom, które chcą rozpocząć działalność na rynkach światowych lub pozyskać inwestora w Dolinie Krzemowej.

XVIII Płockie Targi Pracy

W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku odbyły się XVIII Płockie Targi Pracy.

Nowa strona BRPS

Biuro Rozwoju Projektów Strategicznych Politechniki Warszawskiej uruchomiło nową stronę internetową. Można na niej znaleźć m.in. informacje o programach operacyjnych.

Powstała Rada wspierająca PW w Płocku

Przy Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku powołano Radę ds. Partnerstwa Gospodarczo-Społecznego.

Prof. Zdobysław Flisowski laureatem "IEC 1906 Award"

Nagrodę przyznaje Międzynarodowa Komisja Elektrotechniczna za wybitny wkład w działalność normalizacyjną na międzynarodowej arenie. Jednym z jej tegorocznych laureatów jest prof. Zdobysław Flisowski, wykładowca Politechniki Warszawskiej.

Wynalazcy w Politechnice Warszawskiej

Politechnika Warszawska była współorganizatorem oraz gospodarzem siódmej edycji Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków. Podczas tej trzydniowej imprezy zaprezentowało się ponad 120 wystawców.

PW Junior: inauguracja roku akademickiego

Gimnazjaliści oraz uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych rozpoczęli nowy rok akademicki w ramach PW Junior. Uroczysta inauguracja odbyła się 2 października w Dużej Auli w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Inauguracja roku akademickiego

Politechnika Warszawska we wtorek 1 października zainaugurowała uroczyście rok akademicki 2013/2014. Naukę po kilkumiesięcznej przerwie rozpoczęło ponad 34 tys. studentów.

Konkurs dla studentek kierunków ICT rozstrzygnięty

Spośród sześciu laureatek konkursu „Staż w branży ICT dla studentek” dwie studiują na Politechnice Warszawskiej. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 12 września w Warszawie.

Porozumienie ze Stowarzyszeniem Płockich Naftowców

Politechnika Warszawska Filia w Płocku zawarła porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem Płockich Naftowców. Do jego uroczystego podpisania doszło 27 września 2013 r.

Logo BPW

Prezentacja projektu logotypu Biuletynu Politechniki Warszawskiej.

Wizyta chińskiej delegacji w PW

Delegacja z Chin

Politechnika Warszawska gościła delegację przedstawicieli chińskich szkół wyższych oraz stowarzyszeń edukacyjnych.

Pomnik prof. Wojciecha Świętosławskiego odsłonięty w Kijowie

W centrum Kijowa 30 sierpnia odsłonięte zostało popiersie profesora Wojciecha Świętosławskiego, wybitnego polskiego chemika i fizyka. Pomnik uczonego stanął w kampusie Politechniki Kijowskiej (KPI).

Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk jest tym,
co pozwala Ci wytrwać

Jim Ryun