Wydarzenia

Powołanie zespołu ds. monitorowania wdrażania reformy nauki i szkolnictwa wyższego

Na mocy zarządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego powołano zespół do spraw monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki, który będzie czuwać nad wcielaniem w życie Konstytucji dla Nauki.

PW podpisała umowę w ramach realizacji założeń projektu poligonu doświadczalno-wdrożeniowego

31 stycznia 2019 r. Rektor PW prof. Jan Szmidt oraz Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski i Wicestarosta Waldemar Trochiumiuk podpisali w Przasnyszu akty notarialne sprzedaży prawa użytkowania wieczystego działek położonych w Przasnyskiej Strefy Gospodarczej na rzecz Uczelni.

Komunikacyjny PRom uczelni wyższych

W dniach 27-30 stycznia 2019 r. przedstawiciele Biura Rektora oraz Biura ds. Promocji i Informacji Politechniki Warszawskiej uczestniczyli w 32. konferencji Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”, która podejmowała zagadnienia związane m.in. z marketingiem uczelni.

Dzień IOD-y w Politechnice Warszawskiej

W ramach Dnia IOD-y 24 stycznia br. w Politechnice Warszawskiej odbyła się konferencja „Pierwsze doświadczenia pełnienia funkcji Inspektora ochrony danych”. Jej gościem była Edyta Bielak-Jomaa, prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Posiedzenie Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN

24 stycznia 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbyło się otwarte posiedzenie plenarne Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych Państwowej Akademii Nauk.

Politechnika Warszawska, Miasto Piastów, Teraz Energia podpisały list intencyjny na rzecz efektywnych rozwiązań energetycznych

Założenia trójstronnego porozumienia, zawartego 23 stycznia 2019 r. w Politechnice Warszawskiej, odnoszą się do rozwoju i komercjalizacji rozwiązań technologicznych wspierających budowanie efektywnej energetycznie oraz przyjaznej środowisku gospodarki.

Wydarzenia i sukcesy. Podsumowanie roku 2018 w Politechnice Warszawskiej

Miniony rok był dla naszej Uczelni czasem wyjątkowych wydarzeń, w których uczestniczyła cała społeczność Politechniki Warszawskiej. Przeżyjmy to raz jeszcze, przywołując wybrane wspomnienia.

Konferencja „Studenci Zagraniczni w Polsce 2019”

Strategia internacjonalizacji szkolnictwa wyższego była przedmiotem debaty podczas konferencji „Studenci Zagraniczni w Polsce 2019”, zorganizowanej w dniach 17-18 stycznia 2019 r. w Warszawie. Konferencję otworzył m.in. prof. Jan Szmidt, Przewodniczący KRASP, Rektor Politechniki Warszawskiej.

Przy Politechnice Warszawskiej powstaje Instytut Konfucjusza

Reprezentacja PW wzięła udział w 13. Konferencji Instytutu Konfucjusza, która odbyła się w dniach 3-5 grudnia 2018 r. w Chengdu w Chinach. Delegacji przewodniczył Prorektor ds. Studiów, prof. Krzysztof Lewenstein.

Politechnika Warszawska i SENER podpisują umowę o współpracy w celu budowania kadr polskiego sektora kosmicznego

Porozumienie podpisane 16 stycznia 2019 r. jest elementem realizacji polskiej strategii kosmicznej. Zakłada między innymi podnoszenie kompetencji specjalistów sektora kosmicznego oraz wspólne prace naukowo-badawcze.

Politechnika Warszawska i Powiat Płocki kontynuują współpracę

Politechnika Warszawska Filia w Płocku oraz Powiat Płocki podpisały 15 stycznia 2019 r. porozumienie o współpracy na kolejne cztery lata. Uczelnię reprezentował prof. Janusz Zieliński, Prorektor ds. Filii w Płocku, natomiast Powiat Płocki - Starosta Mariusz Bieniek i Wicestarosta Iwona Sierocka.

Konferencja „Lęk przed OBCYMI i wrogość wobec nich” - relacja

11 stycznia 2019 r. przedstawiciele władz uczeni i wydziałów z całej Polski dyskutowali o zjawiskach ksenofobii i ich niebezpiecznych następstwach podczas konferencji  „Lęk przed OBCYMI i wrogość wobec nich”.

Polsko-ukraińska współpraca na rzecz doskonalenia działania uczelni

Politechnika Warszawska przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego realizuje projekt „Polsko-ukraińska współpraca instytucji przedstawicielskich reprezentujących rektorów, na rzecz doskonalenia działania uczelni”. Jego głównym celem jest poprawa zarządzania uczelniami wyższymi na Ukrainie i w Polsce.

Patronaty Politechniki Warszawskiej 2019

Politechnika Warszawska w roku 2019 obejmuje patronatem zarówno wydarzenia związane z nauką, jak i te które związane są z działalnością kulturalną i społeczną. Poniżej prezentujemy ich rozkład w bieżącym roku kalendarzowym.

CZIiTT PW otrzymał akredytację mazowieckich Instytucji Otoczenia Biznesu

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przyznał Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej oficjalną akredytację mazowieckich Instytucji Otoczenia Biznesu o profilu Centrum Innowacji.

Uroczysty Koncert Wigilijny

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu artystów akademickich chórów uczelni technicznych wybrzmiały 19 grudnia br. w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej z okazji Uroczystego Koncertu Wigilijnego.

CBRF we współpracy z Politechniką Warszawską

Centrum Badawczo-Rozwojowe im. M. Faradaya podpisało umowę ramową z Politechniką Warszawską. Celem współpracy jest wykorzystanie potencjału Uczelni do pracy w kierunku rozwoju innowacyjnych rozwiązań związanych z energetyką.

Życzenia Rektora PW na Boże Narodzenie oraz Nowy Rok 2019

Profesor Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej składa wszystkim Czytelnikom Biuletynu PW najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne.

Uniwersytety dla oświecenia - KRASP wśród sygnatariuszy deklaracji „Universities for Enlightenment”

W dniach 12-13 grudnia 2018 r. pod hasłem „Universities for Enlightenment” spotkali się przewodniczący Konferencji Rektorów dziesięciu krajów Europy Środkowej, by omówić zagadnienia dotyczące roli uniwersytetów we współczesnych społeczeństwach.

Ekosystem innowacyjności 2018

Osiem seminariów, trzydziestu trzech prelegentów oraz 3128 osób zainteresowanych udziałem to tylko krótkie podsumowanie cyklu seminariów „Ekosystem innowacyjności” realizowanego przez CZIiTT PW.