Biuletyn PW / Wydarzenia / Uroczysty Koncert Wigilijny

Uroczysty Koncert Wigilijny

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu artystów akademickich chórów uczelni technicznych wybrzmiały 19 grudnia br. w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej z okazji Uroczystego Koncertu Wigilijnego.

Świąteczne spotkanie otworzył Rektor Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. inż. Jan Szmidt. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych, uczelni wyższych, społeczności akademickiej oraz przyjaciół Politechniki Warszawskiej.

Gdy zgasły światła rozległ się koncert polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu 250 chórzystów z akademickich chórów uczelni technicznych: Politechniki Warszawskiej, Politechniki Szczecińskiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Gdańskiej oraz Politechniki Rzeszowskiej. Wśród zachwycającej scenografii publiczność wysłuchała najpiękniejszych polskich kolęd przybliżających wszystkich gości do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Uroczyste spotkanie środowisk infrastruktury, budownictwa i nauk technicznych odbyło się z okazji obchodów 100-lecia niepodległości. Przygotowano je we współpracy z Polskim Związkiem Pracodawców Budownictwa, Niezależnym Zrzeszeniem Studentów Politechniki Warszawskiej oraz Akademickim Stowarzyszeniem Katolickim „Soli Deo”.

Fotogaleria uroczystego Koncertu Wigilijnego

Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości

Zdjęcia: Biuletyn PW

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa