Dydaktyka

Wykłady Centrum Studiów Zaawansowanych PW - semestr zimowy 2022

Zdjęcie przedstawia trzy osoby na schodach

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza na wykłady ogólnouczelniane w semestrze zimowym 2022/2023. W programie m.in. podstawy mechaniki kwantowej, wprowadzenie do uczenia maszyn i zagadki istnienia innych światów we wszechświecie. 

Program Nauka dla Społeczeństwa w 2023 r.

Grafika Ministerstwa Edukacji i Nauki

Ministerstwo Edukacji i Nauki wznowiło nabór wniosków do programu Nauka dla Społeczeństwa. Kierownicy projektów mogą zgłaszać deklaracje jeszcze do 30 listopada br.

Od 1 października podwyżki dla nauczycieli akademickich

We wtorek w Radiu Zet minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział wzrost wynagrodzeń nauczycieli akademickich, który ma nastąpić już 1 października br. Od przyszłego roku kwoty mają się zwiększyć o kolejne 7,8 proc. Łącznie będzie to ok. 12-13 proc. podwyżki. 

PhD Summer School

Grafika PhD Summer School

Międzynarodowa Szkoła Letnia dla Doktorantów (PhD Summer School) to nowa oferta edukacyjna dla doktorantów PW oraz innych uczelni z Unii Europejskiej i Europy Wschodniej. Rejestracja do bezpłatnego programu dostępna jest tylko do 15 sierpnia 2022 r. 

Ewaluacja działalności naukowej. Znamy wyniki

Grafika przedstawiająca fragment Gmachu Głównego PW

Publikujemy wyniki ewaluacji działalności naukowej za lata 2017–2021. Spośród 15 dyscyplin z Politechniki Warszawskiej jedna uzyskała kategorię naukową A+, siedem – kategorię A i kolejne siedem – kategorię B+. 

Prof. Tomasz Woliński wyróżniony tytułem Optica Senior Member

Zdjęcie prof. Tomasza Wolińskiego i znak Optica Senior Member

Profesor Tomasz Woliński z Wydziału Fizyki PW jako jedyny badacz z Polski został docenionym przez stowarzyszenie. Wyróżnienie Optica Senior Member przyznano uznając doświadczenia i osiągnięcia zawodowe w dziedzinie optyki i fotoniki.

PW w szanghajskim rankingu dyscyplin naukowych GRAS 2022

Znamy najlepsze na świecie uczelnie w 54 dyscyplinach naukowych. Politechnika Warszawska została sklasyfikowana w trzech z nich, z czego dwa razy na pierwszym miejscu w Polsce.

Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej PW na semestr zimowy 2022/2023

Zdjęcie przestawia grupę trzech osób stojącą na schodach

Od semestru zimowego dotychczasowe pięć szkół doktorskich zastąpione zostaną jedną - Szkołą Doktorską PW. Rejestracja do niej przez system IRK rozpocznie się 1 sierpnia i będzie trwała do 22 sierpnia 2022 r. 

Staż naukowy lub wyjazd badawczy

Konkursy finansujące staż naukowy lub wyjazd badawczy organizowane są m.in. przez Narodowe Centrum Nauki. Mogą się o nie ubiegać naukowcy na różnych szczeblach kariery. 

Rozliczyć granty w programie Horyzont 2020

Rozliczyć granty w programie Horyzont 2020 i nie popełnić błędu? Pomoże w tym poradnik przygotowany przez Komisję Europejską How to avoid errors when claiming costs in H2020 grants.

Executive MBA najlepszym polskim programem EMBA w Europie

Grafika MBA Szkoły Biznesu PW

Program Executive MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej uznano za najlepszy polski program Executive MBA w Europie według rankingu QS EMBA Rankings.

21 kierunków studiów PW na podium

Zdjęcie fragmentu Gmachu Głównego PW

21 kierunków studiów prowadzonych na Politechnice Warszawskiej znalazło się na podium rankingu przygotowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. 16 z nich sklasyfikowano jako najlepsze.

Plebiscyt Złota Kreda 2022

Grafika Złota Kreda

Do 30 czerwca można oddać głos w Plebiscycie Złota Kreda 2022 na wyróżniających się prowadzących, którzy dzielą się ze studentami swoją pasją do nauki i zachęcają do rozwoju.

Trzecie miejsce dla Politechniki Warszawskiej w Rankingu Szkół Wyższych

Zdjęcie przedstawia Rektora PW i Dziekanów z dyplomami Perspektyw

Po raz szósty z rzędu uczelnia znalazła się na podium Rankingu Szkół Wyższych Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, zajmując trzecie miejsce. Równocześnie po raz 17. z rzędu PW jest najlepszą uczelnią techniczną.

Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika: AQUA 2022

Grafika sympozjum dotyczącego problemów inżynierii środowiska

Koło Naukowe Inżynierii Środowiska wraz z Zakładem Inżynierii Sanitarnej i Ochrony Środowiska z Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii PW Filii w Płocku zaprasza do udziału w XXXIX Międzynarodowym Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika: AQUA 2022. 

Szkolenia z zakresu odnawialnych źródeł energii

Zdjęcie przedstawia studentów w sali wykładowej

Studenci Inżynierii Środowiska z Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku uczestniczą w dodatkowych szkoleniach z zakresu odnawialnych źródeł energii. Dzięki temu zdobędą cenne na rynku pracy uprawnienia zawodowe, potwierdzające kwalifikacje do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci.

PW w QS World University Ranking

Zdjęcie Politechniki Warszawskiej

W najnowszym rankingu QS World University Ranking Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na miejscach 521-530. Uczelnia zajęła też 133. miejsce na świecie w kryterium prestiż wśród pracodawców.

Finansowanie zagranicznych szkoleń i kursów - konkurs dla nauczycieli akademickich PW

Grafika informująca o konkursie

Nauczyciele akademiccy PW mogą wziąć udział w konkursie na finansowanie udziału w zagranicznych szkoleniach, kursach, wizytach studyjnych i innych formach usług edukacyjnych podnoszących kompetencje w zakresie wdrażania nowoczesnych metod kształcenia.

Finansowanie zagranicznych szkoleń i kursów - konkurs dla nauczycieli akademickich PW

Nauczyciele akademiccy PW mogą wziąć udział w konkursie na finansowanie udziału w zagranicznych szkoleniach, kursach, wizytach studyjnych i innych formach usług edukacyjnych podnoszących kompetencje w zakresie wdrażania nowoczesnych metod kształcenia.

Oferta wykładów Centrum Studiów Zaawansowanych PW

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza na wykłady ogólnouczelniane w semestrze letnim 2021/2022.