Uczelnia z funkcją miastotwórczą

Politechnika Warszawska jest dobrze postrzegana przez władze miasta i regionu. Uczestniczy we wszystkich ważniejszych przedsięwzięciach natury społecznej, oświatowej i gospodarczej - mówi prof. Janusz Zieliński, Prorektor PW ds. Filii.

Politechnika Warszawska podpisała porozumienie z APS Energia

Wspólne realizacje projektów mających na celu zwiększenie poziomu wiedzy branżowej wśród studentów i absolwentów PW - między innymi takie zadania przewiduje porozumienie podpisane między Politechniką Warszawską a APS Energia.

Dzień Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW

12 maja ustanowiony jest Dniem Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW. W tym roku obchody przypadły na piątek 11 maja. Podczas uroczystej Rady Wydziału SiMR prof. Stanisław Radkowski nawiązał m.in. do wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości.

Nowe zadania inwestycyjne w Politechnice Warszawskiej

W roku 2014 Senat Politechniki Warszawskiej przyjął Wieloletni Program Inwestycyjny Politechniki Warszawskiej na lata 2015-2026. Uczelnia intensywnie wprowadza do realizacji jego założenia, korzystając z własnych środków finansowych.

Samsung przekazuje darowiznę dla Politechniki Warszawskiej

9 maja 2018 r. Politechnika Warszawska otrzymała sprzęt multimedialny, który posłuży do prezentacji wydarzeń i projektów realizowanych w naszej Uczelni. W tym samym dniu w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej odbyły się warsztaty naukowe.

Politechnika Warszawska i Akademia Marynarki Wojennej zacieśniają współpracę

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt i Rektor-Komendant Akademii Marynarki Wojennej komandor prof. dr hab. Tomasz Szubrycht podpisali porozumienie o współpracy.

Konferencja Miasto i Transport 2018

Politechnika Warszawska gościła uczestników Konferencji Miasto i Transport 2018. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był transport ładunków i modelowanie ruchu. Spotkanie odbyło się 25 kwietnia br. w Małej Auli PW.

Podsumowanie międzynarodowej konferencji: GETM3 Warsaw Sandpit

GETM3 Warsaw Sandpit: konferencja, warsztaty i networking blisko 40 badaczy reprezentujących 8 narodowości sieciowało się podczas 3 dni konferencji i warsztatów w Warszawie i Płocku.

Rektorzy apelują o większe inwestycje w edukację i badania

Przedstawiciele konferencji rektorów uczelni z Polski, Niemiec i Francji zaapelowali do Komisji Europejskiej, rządów krajów członkowskich oraz Parlamentu Europejskiego o zwiększenie inwestycji w edukację, badania i innowacje.

Seminarium z okazji obchodów 50-lecia Klubu Rzymskiego

W Sali Senatu Politechniki Warszawskiej przeprowadzono seminarium z okazji 50-lecia Klubu Rzymskiego. W spotkaniu, które odbyło się 25 kwietnia 2018 roku wziął udział dr Anders Wijkman, jeden z dwóch Prezydentów Klubu.

X-lecie Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej

Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej świętuje w tym roku dziesięciolecie istnienia. Uroczystą galę obchodów jubileuszu zorganizowano 25 kwietnia 2018 roku w warszawskim Teatrze Syrena.

W dniach 12-13 kwietnia 2018 roku władze Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej wzięły udział w V Forum Dziekanów Wydziałów Ekonomii i Zarządzania Uczelni Technicznych i Wojskowych.

10-lecie Centrum Studiów Zaawansowanych PW

Obchody 10-lecia działalności CSZ PW odbyły się w dniu 12 kwietnia 2018 r. w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. Gościem specjalnym był prof. Ian Stewart z Uniwersytetu w Warwick w Wielkiej Brytanii, który wygłosił odczyt pt. How to Tell the Ducks from the Rabbits Mathematics of Visual Illusions.

Wydział MiNI podpisuje porozumienie z Ministerstwem Finansów

Ministerstwo Finansów będzie współpracować z kolejnym wydziałem Politechniki Warszawskiej w zakresie działalności naukowej, badawczej i realizacji wspólnych projektów w obszarze analitycznym oraz infrastruktury IT.

Naukowe zarządzanie w awangardzie rozwoju Polski od 100 lat

Wydział Zarządzania PW oraz Warszawski Oddział Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa w dniu 10 kwietnia br. zorganizowały konferencję naukową pt. „Zarządzanie 4.0 - naukowe zarządzanie w awangardzie rozwoju Polski od 100 lat”.

Podpisanie umowy pomiędzy Rektorami polskimi i kazachskimi

Prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej, Przewodniczący KRASP, w imieniu Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich podpisał umowę o współpracy z Radą Rektorów Kazachstanu. Spotkanie zorganizowano 18 kwietnia 2018 roku w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Politechnika Warszawska na szczycie Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018

10 razy pierwsze miejsce, 7 razy drugie i 4 razy trzecie - to rezultaty Politechniki Warszawskiej w drugiej edycji Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektyw. Żadna inna uczelnia nie może pochwalić się tak dobrymi wynikami. W Rankingu oceniono 21 najpopularniejszych kierunków studiów technicznych.

Promocje doktorskie: 10. Medal Młodego Uczonego dla naukowca z Uniwersytetu w Białymstoku

10 kwietnia 2018 r. Politechnika Warszawska powitała w swoim gronie nowych doktorów. Podczas wydarzenia przyznano Medal Młodego Uczonego oraz wręczono pamiątkowe statuetki w Konkursie o Nagrodę im. Profesora Jana Czochralskiego.

Współpraca Politechniki Warszawskiej z Ministerstwem Finansów

Minister Finansów prof. Teresa Czerwińska i Dziekan Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej prof. Krzysztof Zaremba podpisali 6 kwietnia 2018 r. w Ministerstwie Finansów porozumienie o współpracy przy projektach analitycznych i IT.

Porozumienie o współpracy z Głównym Inspektorem Transportu Drogowego

5 kwietnia 2018 roku Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt podpisał porozumienie o współpracy z Głównym Inspektorem Transportu Drogowego dr. inż. Alvinem Gajadhurem.