Wydarzenia

Konferencja Młodzi dla Techniki na zakończenie obchodów jubileuszu PW Filii w Płocku

W dniach 8-9 września 2017 r. w PW Filii w Płocku odbyła się trzecia ogólnopolska Konferencja Doktorantów i Młodych Pracowników Nauki pn. Młodzi dla Techniki 2017. Organizatorem Konferencji był Wydział Budownictwa Mechaniki i Petrochemii PW.

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 w Politechnice Warszawskiej - terminarz

Rektor i Senat Politechniki Warszawskiej zapraszają na inaugurację roku akademickiego, która odbędzie się 2 października 2017 r., o godz. 10.00, w Dużej Auli Gmachu Głównego PW. Inauguracje wydziałowe rozpocznie 28 września Wydział Chemiczny.

Narodowy Kongres Nauki

W dniach 19-20 września 2017 r., w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbył się Narodowy Kongres Nauki. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wicepremier Jarosław Gowin przedstawił projekt założeń nowej ustawy.

Godność doktora honoris causa dla Rektora Politechniki Warszawskiej

W związku z nadaniem Rektorowi Politechniki Warszawskiej prof. Janowi Szmidtowi tytułu „Honorowy Doktor Politechniki Kijowskiej im. Igora Sikorskiego” delegacja polska w dniach 3-4 września 2017 r. udała się na Ukrainę.

Współpraca Uczelnianego Centrum Bezpieczeństwa i Obronności PW z Center for Security Science & Technology GIST

W dniu 24 lipca br. w Gmachu Głównym PW odbyło się seminarium poświęcone współpracy naukowej w zakresie bezpieczeństwa i obronności pomiędzy Politechniką Warszawską i Gwangju Institute of Science and Technology (GIST) w Korei Południowej.

Prof. Janusz Walo został prezesem Stowarzyszenia Geodetów Polskich

Prorektor ds. Studenckich Politechniki Warszawskiej prof. Janusz Walo objął funkcję prezesa Stowarzyszenia Geodetów Polskich na czteroletnią kadencję.

Rozmowy o współpracy z Połtawskim Narodowym Uniwersytetem Technicznym

Politechnikę Warszawską odwiedziła Svitlana Sivitska, Prorektor Połtawskiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego im. Jurija Kondratiuka. Gościa z Ukrainy przyjęli prof. Krzysztof Lewenstein, Prorektor ds. Studiów oraz Marta Szajnowska-Ksit, p.o. Dyrektora CWM PW.

Przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Azerbejdżanu w PW

Dnia 29 czerwca br. Politechnika Warszawska gościła przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Azerbejdżanu. Organizatorem wizyty studyjnej w Polsce był Instytut Badań Edukacyjnych.

Wizyta delegacji Shanghai Academy of Social Sciences

W dniu 28 czerwca br. w Politechnice Warszawskiej zorganizowano spotkanie z przedstawicielami Shanghai Academy of Social Sciences z Chin. Delegację przyjął Prorektor ds. Nauki prof. Rajmund Bacewicz.

Rektor Beijing Institute of Technology składa wizytę w Politechnice Warszawskiej

W dniu 19 czerwca br. Politechnikę Warszawską odwiedził Rektor Beijing Institute of Technology prof. Haiyan Hu. Delegację przyjął Prorektor ds. Studiów prof. Krzysztof Lewenstein.

Człowiek i Robot: Szansa czy konflikt w środowisku medycznym?

Platforma Bioinżynierii i Biotechnologii „InterBioMed PW”, we współpracy z Constance Care Centrum Rehabilitacji, WUM, konsorcjum Instytut Badań Stosowanych PW, CZIiTT PW i PIAP-Scien Tech, zorganizowała interdyscyplinarną konferencję poświęconą rozwojowi medycyny rehabilitacyjnej.

Prezydent RP Andrzej Duda w Politechnice Warszawskiej

- Są zaplanowane ogromne, niewyobrażalne pieniądze na modernizację polskiej armii - zapowiedział prezydent Andrzej Duda na konferencji poświęconej przemysłowi obronnemu, odbywającej się 30 czerwca 2017 r. w Politechnice Warszawskiej.

Promocje doktorskie i habilitacyjne czerwiec 2017

27 czerwca 2017 br. Mała Aula Politechniki Warszawskiej po raz ostatni w roku akademickim 2016/2017 zapełniła się gośćmi, którzy przybyli na uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych. Medalem Politechniki Warszawskiej uhonorowano panią Marię Czupratowską-Semczuk.

Politechnika Warszawska i Exatel podpisały umowę o współpracy

26 czerwca br. podpisano umowę o współpracy pomiędzy Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej a Exatelem. Inicjatywa obejmuje prace merytoryczne, wymianę wiedzy oraz wsparcie technologiczne sygnatariuszy porozumienia.

Relacja z Pikniku Edukacyjnego PW „Od Mikro do Makro” 2017

Historia światła, właściwości laserów, czy najnowsze technologie w służbie onkologii - to tylko niektóre zagadnienia, które pojawiły się podczas dorocznego Pikniku Edukacyjnego Politechniki Warszawskiej „Od Mikro do Makro”.

Sympozjum WILGA 2017

W dniach 28 maja - 3 czerwca 2017 r., w ośrodku pracy twórczej Politechniki Warszawskiej WILGA, odbyło się czterdzieste sympozjum młodych uczonych na temat zaawansowanych systemów elektronicznych i fotonicznych.

Laboratorium „Polsko-Japońskie Centrum Efektywności Energetycznej” przekazane Politechnice Warszawskiej

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt i Prezes Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A. Zbigniew Szpak podpisali umowę o przekazaniu Uczelni Laboratorium „Polsko-Japońskie Centrum Efektywności Energetycznej” i dalszej wieloletniej współpracy.

Ursus S.A. i Ursus Bus S.A. łączą siły z Politechniką Warszawską

Politechnika Warszawska podpisała umowę z Konsorcjum Polski E-BUS, reprezentowanym przez Ursus Bus S.A., na opracowanie projektu bezemisyjnego, elektrycznego autobusu. Podpisano również list intencyjny odnawiający współpracę z Ursus S.A.

PKP Energetyka i Politechnika Warszawska zacieśniają współpracę

12 czerwca br. w Gmachu Głównym PW podpisano list intencyjny dotyczący współpracy PKP Energetyka oraz Politechniki Warszawskiej. Dokument, w imieniu spółki, sygnowali Wojciech Orzech, Prezes Zarządu i Leszek Hołda, Członek Zarządu PKP Energetyka S.A. oraz ze strony Uczelni: prof. Jan Szmidt, Rektor PW.

Politechnika Warszawska na EXPO 2017 w Kazachstanie

Naukowcy z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW prezentują nowatorski system wykorzystujący sztuczną inteligencję do optymalizacji spalania węgla w kotłach energetycznych na Międzynarodowej Wystawie Astana EXPO 2017.