BIS I - parking, który zmienia się w skwer

W jaki sposób efektywnie wykorzystać przestrzeń parkingu? Zaprojektować teren tak, żeby można go było zaadaptować do potrzeb organizatorów imprez.

Nawiązanie współpracy z Gujarat Technological University

W dniu 2 czerwca br. Prorektor ds. Nauki prof. Rajmund Bacewicz przyjął delegację z Gujarat Technological University z Indii. Uczelnię reprezentował Vice Chancellor prof. Navin Sheth, któremu towarzyszyli przedstawiciele kadry naukowej i administracyjnej.

X Ogólnopolskie Sympozjum Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów

Pasjonaci zabytkowych aut i motocykli spotkali się na X Ogólnopolskim Sympozjum Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów, zorganizowanym przez Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

XXXIX Konfrontacje Poligraficzne „Dodatki do farb i lakierów”

W dniu 11 maja br., w sali konferencyjnej Fundacji im. Stefana Batorego w Warszawie, Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej zorganizowało XXXIX Konfrontacje Poligraficzne pod tytułem „Dodatki do farb i lakierów”.

Centrum Obsługi Projektów Politechniki Warszawskiej

Na podstawie Zarządzenia 14/2017 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 24.03.2017 r., zmienionego Zarządzeniem nr 22/2017, od dnia 1.06.2017 r. zaczyna funkcjonować Centrum Obsługi Projektów Politechniki Warszawskiej (COP).

Prezes UKE w Politechnice Warszawskiej

Czym jest UKE i co może dać studentom zaczynającym karierę zawodową? O tym mogli się dowiedzieć studenci Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej podczas spotkania z Prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Polish-Swiss Innovation Day w CZIiTT

Możliwości i wyzwania cyfrowej transformacji, kształtowanie cyfrowego ekosystemu oraz wpływ przemian technologicznych na metody nauczania - to tematy, które pojawiły się podczas Polish-Swiss Innovation Day 2017, zorganizowanego 23 maja br. w CZIiTT PW.

Konferencja Miasto i Transport w Politechnice Warszawskiej

Bezpieczeństwo pieszych oraz jubileusze 25-lecia Zarządu Transportu Miejskiego i 60-lecie Biura Studiów i Projektów Komunikacji Miejskiej były najważniejszymi tematami XI konferencji naukowo-technicznej Miasto i Transport 2017.

Interdyscyplinarne porozumienie Politechniki Warszawskiej i Krajowej Szkoły Administracji Publicznej

22 maja 2017 roku Politechnika Warszawska i Krajowa Szkoła Administracji Publicznej imienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego zawarły porozumienie dotyczące współpracy na rzecz otoczenia społeczno-gospodarczego.

PW zaangażowana w utworzenie Centrum Projektowania Systemów Satelitarnych

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A., Thales Alenia Space Polska oraz Politechnika Warszawska podpisały list intencyjny w sprawie projektu utworzenia Centrum Projektowania Systemów Satelitarnych - platformy umożliwiającej prowadzenie wspólnych prac nad polskimi projektami kosmicznymi.

Politechnika Warszawska rozmawia ze spółką GAZ-SYSTEM

18 maja 2017 roku przedstawiciele spółki GAZ-SYSTEM spotkali się z władzami Politechniki Warszawskiej, aby omówić możliwości współpracy w obszarze wymiany wzajemnych doświadczeń m.in. w zakresie programów dla studentów i doktorantów.

Budimex i Politechnika Warszawska łączą siły

Budimex SA i Politechnika Warszawska podpisały porozumienie umożliwiające rozwój potencjału innowacyjnego firmy i uczelni poprzez prowadzenie wspólnych projektów badawczych w zakresie nowoczesnych technologii i rozwiązań.

Naukowiec PW z prestiżową nagrodą Fred Nathanson Memorial Radar Award

Dr hab. inż. Piotr Samczyński z WEiTI PW otrzymał nagrodę 2017 Fred Nathanson Memorial Radar Award za wybitny wkład w dziedzinie pasywnych zobrazowań radarowych, w tym projektowania systemów, demonstracji i opracowywania algorytmów.

Dzień Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW

Nadanie tytułu Honorowego Profesora Wydziału SiMR i podpisanie listu intencyjnego w sprawie uruchomienia II stopnia studiów na kierunku Inżynieria Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych - stanowiły oś tegorocznych obchodów Dnia Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa Doktorantów

Doktoranci z całej Polski spotkali się na IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Doktorantów „Paradygmaty Współczesnego Zarządzania Organizacjami”, współorganizowanej przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej i Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej.

Seminarium z udziałem przedstawicieli City University of Hong Kong

W Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii odbyło się międzynarodowe seminarium z udziałem naukowców z City University of Hong Kong. Zaprezentowano wybrane prace badawcze, ofertę dydaktyczną oraz możliwości współpracy.

„Autonomia uczelni i środowiska akademickiego - odpowiedzialność i etos akademicki” w debacie KRASP

W Politechnice Warszawskiej spotkali się przedstawiciele środowisk akademickich oraz władz centralnych, by wspólnie przedyskutować kwestie związane z tematem konferencji na tle bieżącej problematyki uczelnianej.

Inteligentny dom dla seniora

Naukowcy spotkali się na konferencji w Politechnice Warszawskiej, żeby porozmawiać o przyszłości mieszkalnictwa w kontekście przemian demograficznych. Organizatorem spotkania był Wydział Geodezji i Kartografii PW.

Politechnika Warszawska na Targach Hannover Messe 2017

Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej zaprezentowali swoje wynalazki na Międzynarodowych Targach Przemysłowych Hannover Messe 2017. Wydarzenie odbyło się w dniach 24-28 kwietnia br. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji imprezy było: Integrated Industry - Creating Value.

Wizyta delegacji z Kyungpook National University

W dniu 19 kwietnia 2017 r. Politechnikę Warszawską odwiedzili przedstawiciele Kyungpook National University z Korei Południowej. Dyskutowano między innymi o możliwościach rozwijania istniejącej współpracy.