Rektor Beijing Institute of Technology składa wizytę w Politechnice Warszawskiej

W dniu 19 czerwca br. Politechnikę Warszawską odwiedził Rektor Beijing Institute of Technology prof. Haiyan Hu. Delegację przyjął Prorektor ds. Studiów prof. Krzysztof Lewenstein.

Beijing Institute of Technology jest uczelnią partnerską Politechniki Warszawskiej, współpracę prowadzi głównie Wydział SiMR. Celem wizyty było nawiązanie kontaktów z innymi jednostkami Uczelni.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Centrum Współpracy Międzynarodowej PW oraz dwóch Wydziałów: Mechanicznego, Energetyki i Lotnictwa oraz Inżynierii Materiałowej.

Wizyta delegacji z Chin 19.06.2017 r./fot. CWM PW

Omówiono możliwości współpracy w zakresie wymiany studentów, wymiany kadry akademickiej oraz współpracy naukowo-badawczej. W przyszłym roku uczelnie planują podpisać umowę dotyczącą wymiany studentów.

Przedstawiciele Beijing Institute of Technology zwiedzili również Wydział MEiL. Dziekan Wydziału prof. Janusz Frączek zorganizował wycieczkę po laboratoriach.

Źródło: CWM PW