Uroczyste Posiedzenie Senatu PW otworzyło obchody Dni Politechniki Warszawskiej

Zgromadzeni w dniu Święta PW goście uczestniczyli w uroczystości, podczas której zostały m.in. wręczone promocje doktorskie i habilitacyjne, Nagrody Naukowe PW, odznaczenia państwowe oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej.

Święto Politechniki Warszawskiej 2016

15 listopada 2016 r. po raz kolejny obchodziliśmy Święto Politechniki Warszawskiej. W tym roku uroczystości odbywają się z udziałem władz nowej kadencji PW i potrwają niemal do końca tego roku. W programie przewidziano wiele atrakcji m.in. koncerty, wystawy i wydarzenia sportowe.

Współpraca Politechniki Warszawskiej i Biura Bezpieczeństwa Narodowego

10 listopada 2016 r. zostało zawarte porozumienie między Biurem Bezpieczeństwa Narodowego a Politechniką Warszawską. Dokument został podpisany przez szefa BBN Pawła Solocha oraz prof. Jana Szmidta, Rektora PW.

X Międzynarodowe Forum Innowacyjne Technologie dla Medycyny ITMED 2016

Prof. Jan Szmidt, Rektor PW wziął udział w otwarciu X Międzynarodowego Forum Innowacyjne Technologie dla Medycyny ITMED 2016, które w dniach 7-9 listopada 2016 r. odbyło się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

7th GIST-European Universities Joint Workshop w Politechnice Warszawskiej

W dniach 8-9 listopada br. Politechnika Warszawska była gospodarzem siódmego warsztatu naukowego współorganizowanego przez Gwangju Institute of Science and Technology (Korea Płd.) oraz jej europejskich partnerów.

Wizyta przedstawiciela Hochschule Koblenz na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej

Dnia 9 listopada 2016 r. prof. Axel Schlich z Hochschule Koblenz odwiedził Wydział Zarządzania PW, by wygłosić dwa gościnne wykłady i omówić nowe obszary w zakresie internacjonalizacji uczelni.

Najlepsi z Najlepszych studiują w Politechnice Warszawskiej

Podsumowanie czterech studenckich projektów zrealizowanych na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa (MEiL) w ramach programu MNiSW „Najlepsi z Najlepszych” było głównym celem konferencji, która odbyła się 27 października br. w Instytucie Techniki Cieplnej PW.

Politechnika Warszawska będzie współpracować z Polską Grupą Zbrojeniową

Polska Grupa Zbrojeniowa będzie współfinansowała interdyscyplinarne studia doktoranckie PW. Porozumienie w tej sprawie podpisali 27 października 2016 r. Prezes PGZ Arkadiusz Siwko i Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt.

O współczesnych wyzwaniach metodologii na seminarium WZ PW

25 października 2016 r. Wydział Zarządzania zainaugurował nowe, cykliczne seminarium naukowe. Pierwszy podjęty temat „Współczesne wyzwania metodologii nauk o zarządzaniu” przyciągnął liczne grono odbiorców.

65 lat Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej

W 1951 r. w Politechnice Warszawskiej utworzono Wydział Mechaniczny Technologiczny. Jego spadkobiercą jest obecnie Wydział Inżynierii Produkcji, który 18 października 2016 r. świętował jubileusz 65-lecia.

Wirtualna rzeczywistość w służbie nauk przyrodniczych

„Czy w żołądku mamy cytrynę? -  czyli jak działa przewód pokarmowy” -  to nowy cykl warsztatów, organizowany w Salonie Zdrowia Baylab. Po raz pierwszy - z wykorzystaniem technologii Virtual Reality.

Targi edukacyjne w Baku

W dniach 6-11 października 2016 r. przedstawiciele Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej reprezentowali nasza Uczelnię  na targach edukacyjnych w stolicy Azerbejdżanu, Baku.

Politechnika Warszawska kontynuuje współpracę z meksykańskimi uczelniami

W dniu 17 października 2016 r. Politechnikę Warszawską odwiedził ambasador Stanów Zjednoczonych Meksyku w Polsce Alejandro Negrin Muñoz, który przedstawił potencjalne obszary współpracy.

Wizyta North China Electric Power University w Politechnice Warszawskiej

14 października 2016 r. delegacja North China Electric Power University (NCEPU), pod przewodnictwem prezydenta uniwersytetu prof. Liu Jizhen złożyła wizytę w Politechnice Warszawskiej, by omówić m.in. przygotowanie wspólnego programu studiów.

Targi edukacyjne w Indiach z udziałem Politechniki Warszawskiej

W dniach od 26.09 do 04.10.2016 roku przedstawiciele Centrum Współpracy Międzynarodowej PW reprezentowali naszą Uczelnię na targach edukacyjnych European Higher Education Fare (EHEF) organizowanych w Delhi.

Spotkanie Konsorcjum Polarnego w Politechnice Warszawskiej

Wydział Geodezji i Kartografii PW w dniu 14 października 2016 r. przyjął uczestników spotkania Komitetu Badań Polarnych PAN oraz Rady Polskiego Konsorcjum Polarnego. Tematyka dyskusji dotyczyła m.in. opracowania strategii polarnej i programu Horyzont 2020.

10. Międzynarodowa Wystawa Wynalazków IWIS 2016

W dniach 10-12 października 2016 r. Politechnika Warszawska gościła 10. Międzynarodową Warszawską Wystawę Wynalazków IWIS 2016. Wśród wystawców zobaczyliśmy zarówno placówki badawcze, firmy jak i młodych innowatorów.

Przedstawiciel University of Southern Denmark składa wizytę na Wydziale Zarządzania

10 października 2016 r. przedstawiciel University of Southern Denmark, Henrik Johnsen Vindt, odwiedził Wydział Zarządzania PW w celu omówienia współpracy między uczelniami m.in. w ramach programu Erasmus+.

XI Międzynarodowa Konferencja Doktorantów i Młodych Naukowców

W dniach 19-21 września 2016 r.  miała miejsce XI edycja Międzynarodowej Konferencji Doktorantów i Młodych Naukowców „International PhD Students and Young Scientists Conference - Young Scientists Towards the Challenges of Modern Technology”.

Cyberbezpieczeństwo infrastruktury krytycznej w Klubie Informatyka

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW 4 października 2016 r. gościło uczestników Klubu Informatyka, którzy dyskutowali o cyberbezpieczeństwie infrastruktury krytycznej  m.in. w kontekście zagadnień technicznych i organizacyjnych.