X Międzynarodowe Forum Innowacyjne Technologie dla Medycyny ITMED 2016

Prof. Jan Szmidt, Rektor PW wziął udział w otwarciu X Międzynarodowego Forum Innowacyjne Technologie dla Medycyny ITMED 2016, które w dniach 7-9 listopada 2016 r. odbyło się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Endoprotezy SKN Biomech WIP PW/
fot. CZIiTT PW

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego przez trzy dni gościła uczestników X Międzynarodowego Forum Innowacyjne Technologie dla Medycyny ITMED 2016. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konferencji była: Aktywna i pasywna neurorehabilitacja. Politechnika Warszawska reprezentowana przez prof. Jana Szmidta, Rektora PW i członka Komitetu Sterującego ITMED (Innovative Technologies for Medicine), podczas wydarzenia przedstawiła zarówno możliwości dla rozwoju technologii medycznych, jak i zaprezentowała projekty realizowane przez studentów i pracowników naukowych PW (np. endoprotezy wykonane w technice 3D przez SKN Biomech z Wydziału Inżynierii Produkcji, czy dźwigniowy wózek inwalidzki z Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej).

Ideą Forum ITMED - w myśl strategicznych kierunków badań naukowych, prac rozwojowych oraz programów badawczych - jest promowanie innowacyjnych przedsięwzięć wykorzystujących najnowsze osiągnięcia w zakresie medycyny. Forum upowszechniania wiedzę o wynalazkach, umożliwiając nawiązanie kontaktów pomiędzy polskimi i zagranicznymi  instytucjami z branży inżynierii medycznej m.in. z Europy Wschodniej (Białorusi, Ukrainy i Litwy). Poprzednie fora zainicjowały realną współpracę nauki i biznesu, czego efektami były konkretne wdrożenia do gospodarki.

Zdjęcia: CZIiTT PW