Wydarzenia

Politechnika Warszawska Filia w Płocku zainaugurowała jubileuszowy rok akademicki 2016/2017

W Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku 3 października 2016 roku uroczyście zainaugurowano 50. jubileuszowy rok akademicki. W tym roku mija bowiem pół wieku odkąd płocka Filia PW prowadzi naukową i dydaktyczną działalność.

Inauguracja roku akademickiego 2016/2017

30 września 2016 r. Politechnika Warszawska uroczyście rozpoczęła nowy rok akademicki. Ku uniwersytetowi badawczemu… - w tak zatytułowanym przemówieniu, prof. Jan Szmidt, Rektor PW, wprowadził słuchaczy w poszukiwania równowagi między akademicką tradycją i szansami, jakie niesie ze sobą przyszłość.

ONICO AZS Politechnika Warszawska inauguruje sezon rozgrywek PlusLigi

1 października 2016 r. ONICO AZS Politechnika Warszawska meczem z Asseco Resovią Rzeszów zainauguruje rozgrywki sezonu 2016/2017 PlusLigi. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wyjątkowa oprawa.

Wizyta State Administration of Foreign Experts Affairs z Chin

W dniu 20 września br. Politechnikę Warszawską odwiedziła delegacja State Administration of Foreign Experts Affairs (SAFEA) - chińska agencja rządowa odpowiedzialna za szkolenia oraz wymianę specjalistów i ekspertów.

E-MRS Fall Meeting 2016

Ponad 1200 naukowców z 60 krajów spotkało się w Politechnice Warszawskiej podczas konferencji organizowanej w dniach 19-22 września przez Europejskie Towarzystwo Badań Materiałów (E-MRS).

Inauguracja roku akademickiego 2016/2017 w Politechnice Warszawskiej - terminarz

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku akademickiego w Politechnice Warszawskiej nastąpi 30 września o godz. 10.00 w Dużej Auli w Gmachu Głównym. Pierwsze inauguracje wydziałowe zostaną zainicjowane - już 29 września - przez Wydział Chemiczny oraz Wydział Zarządzania.

Odjechana akcja Politechniki. 16 samochodów do wygrania!

ONICO AZS Politechnika Warszawska wraz ze swoim partnerem - Toyotą Okęcie, przygotowała dla kibiców ogromną niespodziankę. W sezonie 2016/2017 po każdym meczu Inżynierów jeden z fanów wyjedzie z hali Torwar nową Toyotą Aygo!

Seminarium HERE - Higher Education Reform Experts

W dniach 19-20 września 2016 r. w progach CZIiTT PW spotkali się eksperci międzynarodowych środowisk edukacyjnych, aby rozmawiać o ramach kwalifikacji dla szkolnictwa wyższego - Qualifications Frameworks: What are they, how do they work, what is their impact?

Warszawski Salon Maturzystów 2016 w Politechnice Warszawskiej

W dniach 15-16 września 2016 r. Politechnika Warszawska gościła ponad 50 wystawców, prezentujących ofertę studiów maturzystom, którzy tłumnie przybyli na przygotowane dla nich tematyczne spotkania.

Raport GEO-6 dla regionu paneuropejskiego na konferencji w CZIiTT PW

Konferencja Nauka, biznes i środowisko prezentowała m.in. zmiany i zagrożenia dla środowiska zidentyfikowane w najnowszym raporcie UNEP wydanym w ramach serii Global Environment Outlook.

Delegacja Politechniki Warszawskiej z wizytą w Chinach

W dniach 4-9 września 2016 r. delegacja Politechniki Warszawskiej z prof. Krzysztofem Lewensteinem, Prorektorem ds. Studiów przebywała w Chinach. Podczas wizyty omówiono m.in. kwestie wymiany studentów czy zagadnienia do współpracy naukowo-badawczej.

ONICO S.A. sponsorem strategicznym AZS Politechniki Warszawskiej

AZS Politechnika Warszawska pozyskała sponsora strategicznego. Stołeczny klub 9 września podpisał umowę z firmą ONICO SA. Na mocy podpisanego dokumentu siatkarze przez najbliższe trzy sezony występować będą pod nazwą ONICO AZS Politechnika Warszawska.

Posiedzenie Prezydium KRASP w Politechnice Warszawskiej

Rozpoczynając nową kadencję Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Politechnika Warszawska gościła członków Prezydium KRASP. Posiedzenie odbyło się w obecności Wiecepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr. Jarosława Gowina.

Nowy etap współpracy Politechniki Warszawskiej i firmy Lockheed Martin - projekt OpUSS

Trzeci rok współpracy między Politechniką Warszawską i Lockheed Martin przyniósł kolejne osiągnięcia, które mają szansę wpłynąć na optymalizację światowych systemów bezzałogowych (Optimization of Unmmaned System of Systems, OpUSS).

Dziekani odebrali akty wyboru na kadencję 2016-2020

1 września 2016 r. rozpoczęła się nowa kadencja władz Politechniki Warszawskiej. Wybranym na wiosnę br. Dziekanom, prof. Jan Szmidt Rektor PW, wręczył akty nominacji na sprawowany przez nich urząd.

Siemens kontynuuje współpracę z Politechniką Warszawską

W dniu 25 sierpnia 2016 r. Politechnikę odwiedzili przedstawiciele firmy Siemens. Celem spotkania było zapoznanie gości z potencjałem naukowo-badawczym, jak również edukacyjnym PW oraz omówienie zakresu potencjalnej współpracy między stronami.

Nowe władze Konferencji Rektorów zaczynają kadencję

Prof. Jan Szmidt, Rektor PW od 1 września 2016 r. przewodzić będzie zarówno w Politechnice Warszawskiej, jak i we władzach Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. A jak wygląda skład pozostałych Konferencji Rektorskich?

Zmodernizowany parking przy Politechnice Warszawskiej

Pod końcem sierpnia br. został oddany do użytku zmodernizowany parking BIS. Od tej pory kierowcy mogą zatrzymać się na utwardzonych miejscach postojowych w samym centrum Kampusu Uczelni.

Nowe stroje dla AZS Politechniki Warszawskiej

AZS Politechnika Warszawska w sezonie 2016/2017 zagra w nowej odzieżowej kolekcji, która już pod koniec września będzie dostępna w klubowym sklepie również dla kibiców Inżyniersów.

Wizyta delegacji z Gordon Institute of Business Science

11 lipca 2016 r. Politechnika Warszawska gościła delegację z Gordon Institute of Business Science (GIBS) z Republiki Południowej Afryki. Podczas spotkania omówiono m.in. założenia Programme of Academic Leadership.