Wydarzenia

O dobrych praktykach komercjalizacji technologii w CZIiTT PW

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii dnia 9 czerwca br. było gospodarzem konferencji pt. Building Bridges: Sharing Best Practices on Commercialization of Technology. Spotkanie dotyczyło m.in. kwestii transferu technologii.

Politechnika Warszawska podpisała list intencyjny powołujący Centrum Elektromobilności

7 czerwca 2016 r. podczas prezentacji projektu „W drodze do elektromobilności” przygotowanej przez Ministerstwo Energii, podpisano list intencyjny dotyczący działań na rzecz rozwoju, promowania i upowszechniania elektromobilności.

Międzynarodowe Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika - AQUA 2016

W dniach 2 i 3 czerwca 2016 odbyło się już po raz trzydziesty szósty Międzynarodowe Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika - AQUA, poświęcone Problemom Inżynierii Środowiska. Wydarzenie zorganizowano w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku.

Nowe porozumienia z PKN Orlen S.A.

W piątek 3 czerwca br., w siedzibie koncernu w Płocku podpisano porozumienie o współpracy naukowo-badawczej i technicznej oraz porozumienie projektowe o współpracy w zakresie przekazywania próbek produktów ropopochodnych do celów dydaktycznych.

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt nowym przewodniczącym KRASP

4 czerwca 2016 r. w Politechnice Warszawskiej, podczas posiedzenia sprawozdawczo-wyborczego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), odbyły się wybory władz na kadencję 2016-2020. Nowym przewodniczącym został prof. Jan Szmidt, Rektor PW.

Zwycięska klasa Politechniki Warszawskiej

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Małachowskiego w Płocku, z klasy nad którą sprawuje patronat Politechnika Warszawska Filia w Płocku, wygrali w międzynarodowym konkursie Beam Line For Schools 2016 CERN.

Poznaliśmy twórców „Ustawy 2.0”

Uniwersytet SWPS, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Instytut Allerhanda - z tymi instytucjami związane są trzy zespoły, które opracują założenia nowej ustawy o szkolnictwie wyższym - ogłoszono na konferencji w resorcie nauki. Udział w pracach nad ustawą ma również Politechnika Warszawska.

Mikrosympozjum „Innowacja jest interdyscyplinarna”

20 maja 2016 r. mieliśmy okazję przyjrzeć się powiązaniom pomiędzy medycyną, chemią i inżynierią materiałową. Spotkanie, które przebiegało pod znakiem innowacyjności rozwiązań, zorganizował Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej.

Piknik dla Pracowników Politechniki Warszawskiej 2016 - relacja

W dniach 21-22 maja 2016 r. pracownicy naszej Uczelni wraz z rodzinami, studentami  i uczestnikami Regat o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej bawili się wspólnie na Pikniku zorganizowanym nad Zalewem Zegrzyńskim.

XXXVI Poligraficzne Konfrontacje o uszlachetnianiu druków

Tematem wiodącym spotkania specjalistów z branży poligrafii było tym razem zagadnienie uszlachetniania druków w kontekście m.in. opakowań, etykiet, okładek książek. Pod uwagę brano ich estetykę czy też zwiększanie wytrzymałości.

Piknik Edukacyjny Politechniki Warszawskiej 2016 za nami

W dniach 13-14 maja 2016 roku na terenie Kampusu Centralnego Politechniki Warszawskiej odbył się Piknik Edukacyjny dla dzieci i młodzieży, zatytułowany "Od Mikro do Makro". W tegorocznej edycji wydarzenia wzięła udział rekordowa liczba uczestników.

Seminarium „Wiedza i tradycja - drogi do poprawy efektywności w przemyśle naftowym”

12 maja 2016 r. w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyło się seminarium „Wiedza i tradycja – drogi do poprawy efektywności w przemyśle naftowym”. Prelekcja została poprzedzona przecięciem wstęgi w zmodernizowanym Laboratorium Automatyki w Instytucie Chemii WBMiP.

Współczesne problemy rozwoju gospodarczego - relacja z Płocka

W płockiej Filii PW dnia 6 maja 2016 r. przeprowadzono IV Międzynarodową Konferencję Naukową pt. „Współczesne problemy rozwoju gospodarczego”. Wydarzenie przebiegło pod hasłem: „Perspektywy i wyzwania przedsiębiorczości”. 

CWM PW na „International Education Exhibition” w Ułan Bator

Centrum Współpracy Międzynarodowej reprezentowało Politechnikę Warszawską na międzynarodowych targach edukacyjnych w Ułan Bator (Mongolia).  Była to kolejna wizyta w kraju, z którego pochodzi część studentów naszej Uczelni.

Innowacje a instrumenty finansowe w CZIiTT PW

28 kwietnia 2016 r. Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej gościło uczestników konferencji Finansujmy innowatorów! Instrumenty finansowe na rzecz innowacyjnej gospodarki w Polsce.

Otwarte Laboratorium Elektroniki WEiTI PW już dostępne

Dla studentów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych, jest to doskonała okazja, aby zaprzyjaźnić się z lutownicą czy oscyloskopem i poznać elektronikę od strony praktycznej.

Spółki spin-off z PW NanoThea i NanoSanguis w gronie finalistów konkursu The Great Pitch

Podczas kwietniowej konferencji Wolves Summit i odbywającego się w jej ramach konkursu dla startupów, dwie spółki typu spin-off NanoThea oraz NanoSanguis znalazły się w gronie dziewięciu finalistów.

Rada Programowa CZIiTT PW zainaugurowała działalność

Do udziału w Radzie Programowej zaproszono przedstawicieli środowiska akademickiego, organów administracji publicznej i samorządowej, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców oraz instytucji otoczenia biznesu.

Dziekani wydziałów Politechniki Warszawskiej w kadencji 2016-2020 wybrani

W dniach 18 marca oraz 14-19 kwietnia 2016 roku na poszczególnych wydziałach Politechniki Warszawskiej wybierano Dziekanów. Trzynastu z nich będzie pełnić tę funkcję po raz drugi z rzędu.

Podsumowanie IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Inżynieria Ruchu Lotniczego”

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Inżynieria Ruchu Lotniczego” dobiegła końca. W dniach 12-13 kwietnia br. jej uczestnicy rozmawiali  o osiągnięcia środowisk naukowych i organizacji lotniczych w zakresie transportu lotniczego oraz integracji z pozostałymi gałęziami transportu.