Podsumowanie IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Inżynieria Ruchu Lotniczego”

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Inżynieria Ruchu Lotniczego” dobiegła końca. W dniach 12-13 kwietnia br. jej uczestnicy rozmawiali  o osiągnięcia środowisk naukowych i organizacji lotniczych w zakresie transportu lotniczego oraz integracji z pozostałymi gałęziami transportu.

Po raz pierwszy w historii konferencja „Inżynieria Ruchu Lotniczego” rozpoczęła się w nowoczesnej auli głównej Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej. W dwóch pierwszych sesjach plenarnych brali udział nie tylko pełnoprawni uczestnicy konferencji, ale także studenci Politechniki Warszawskiej. Dodatkowo sesjom towarzyszyły interaktywne wystawy Partnerów. Wieczorem uczestnicy konferencji udali się do Serocka, by kontynuować obrady.

Prof. Wojciech Wawrzyński, Dziekan Wydziału Transportu PW, Prorektor (elekt) ds. Ogólnych PW w kadencji 2016-2020
otwiera konferencję IRL 2016/fot.Biuletyn PW

W środę 13 kwietnia zaprezentowano sesję plakatową, podczas której przedstawionych zostało przeszło 20 artykułów. Łącznie w czterech sesjach, zarówno plenarnych jak i plakatowych, zaprezentowano ponad 40 artykułów.

Konferencję zamknął prof. nzw. dr hab. inż. Jacek Skorupski, Kierownik Zakładu Inżynierii Transportu Lotniczego Wydziału Transportu PW.

Źródło: IRL
Zdjęcia: Biuletyn PW