Debata Wydziału Zarządzania PW i Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego

11 kwietnia br. Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej zorganizował wraz z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym debatę nt. „Co dalej z euro?” w ramach cyklicznego seminarium PTE „Czwartki u ekonomistów”.

II Forum Rektorów Uczelni Technicznych na Ukrainie

W dniach 6-7 kwietnia br. Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt wziął udział w II Forum Rektorów Uczelni Technicznych Ukrainy i Polski. Spotkanie zorganizowano w ramach Polsko-Ukraińskich Dni Edukacji, Nauki i Innowacji.

Wielkanocne życzenia Rektora Politechniki Warszawskiej 2017

Rektor Politechniki Warszawskiej profesor Jan Szmidt składa wszystkim Czytelnikom Biuletynu PW najlepsze życzenia na nadchodzącą Wielkanoc.

Koło Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa Wydziału Zarządzania PW

W dniu 7 kwietnia br. na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej odbyło się zebranie konstytuujące powstanie uczelnianego Koła Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa.

Wyjazdowe posiedzenie Komitetu Organizacji i Zarządzania PAN w Politechnice Warszawskiej

5 kwietnia 2017 r. w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komitetu Organizacji i Zarządzania PAN, który od 1969 roku reprezentuje dziedzinę Nauk o zarządzaniu.

Stéphane Antiga trenerem ONICO AZS PW

Szkoleniowiec, który poprowadził reprezentację Polski po mistrzostwo świata, został nowym trenerem ONICO AZS Politechniki Warszawskiej. Stołeczną ekipą kierować będzie w sezonach: 2017/18 oraz 2018/19.

Wizyta partnerska KU Leuven w Politechnice Warszawskiej

3 kwietnia 2017 r. Prorektor ds. Nauki prof. Rajmund Bacewicz spotkał się z delegacją Katholieke Universiteit Leuven. Delegacji przewodniczył prof. Georges Gielen, Vice-Rector of the Group of Science, Engineering and Technology.

PW Filia w Płocku nawiązuje współpracę z kolejną placówką oświatową

28 marca 2017 r. w PW Filii w Płocku zostało podpisane Porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską Filią w Płocku a Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Marcowe promocje doktorskie i habilitacyjne w Politechnice Warszawskiej

27 marca 2017 r. powitaliśmy nowych doktorów i doktorów habilitowanych. Uroczystość poprowadził prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej, który w przemówieniu odniósł się m.in. do samodzielności naukowej.

Spotkania z Przemysłem 2017 na Wydziale Chemicznym PW

9 marca 2017 r. na Wydziale Chemicznym PW spotkali się przedstawiciele świata nauki i przemysłu, by rozmawiać o wzmacnianiu wzajemnych relacji na bazie konkretnych wdrożeń, realizowanych we współpracy z zespołami badawczymi.

Wydział Architektury PW strategicznym partnerem programu Mieszkanie Plus

Wspólne prowadzenie badań naukowych, tworzenie wyspecjalizowanych grup eksperckich oraz nowych metod i narzędzi w obszarze budownictwa mieszkaniowego. To główne założenia listu intencyjnego, podpisanego 7 marca 2017 r. przez BGK Nieruchomości S.A. i Wydział Architektury PW.

Politechnika Warszawska oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczynają współpracę

W ramach umowy obie instytucje będą wspierały inicjatywy dotyczące m.in. zintegrowanych platform teleinformatycznych, narzędzi programistycznych oraz współczesnych zastosowań Internetu. Studenci i doktoranci Wydziału Zarządzania otrzymają szansę na realizację praktyk w UKE.

Propozycje założeń do ustawy o szkolnictwie wyższym tematem spotkania w Politechnice Warszawskiej

1 marca 2017 r. zaprezentowano założenia do nowej ustawy o szkolnictwie wyższym, przygotowane przez trzy zespoły ekspertów. Spotkanie odbyło się z udziałem ministra dr. Jarosława Gowina z MNiSW.

Prof. Tetsuo ABO z gościnnym wykładem o transferze japońskiego stylu zarządzania

23 lutego 2017 r. w Gmachu Nowych Technologii wysłuchaliśmy wykładu prof. Tetsuo ABO z Uniwersytetu Tokijskiego, który przybył na zaproszenie Wydziału Inżynierii Produkcji oraz Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej.

Modernizacja infrastruktury dydaktycznej na Wydziale IBHiIŚ PW

Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej przekazując wiedzę wielu pokoleń, rozwija współczesne dziedziny nauki i kształci nowoczesne kadry w zmodernizowanych laboratoriach.

PW oraz Samsung i Pro Development opracują rozwiązania dla branży smart living

Politechnika Warszawska oraz firmy Samsung Electronics Polska i Pro Development podpisały list intencyjny ws. realizacji przedsięwzięcia Kampus+ Smart Living Lab. Uroczystość odbyła się 6 lutego 2017 r. w Gmachu Głównym PW.

Ekosystem Innowacyjności w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW

W czwartek 9 lutego 2017 r. odbyło się seminarium z cyklu „Ekosystem Innowacyjności Politechniki Warszawskiej” pt. Poufność - pojęcie tajemnicy przedsiębiorstwa i know-how, informacje praktyczne nt. umów o zachowaniu poufności (Non-Disclosure Agreements - NDA).

XXXVIII Poligraficzne Konfrontacje o wsparciu dla przedsiębiorców z funduszy europejskich

2 lutego 2017 r. Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej zorganizowało XXXVIII Poligraficzne Konfrontacje tym razem przebiegające pod hasłem Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z funduszy europejskich.

Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW o grafenowych szansach rozwoju

10 lutego 2017 roku na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej przeprowadzono spotkanie branżowe w zakresie inżynierii materiałowej i chemicznej na temat przemysłowego wykorzystania grafenu płatkowego.

Inauguracja III edycji Akademii Zarządzania IT Administracji Publicznej

10 lutego 2017 r. zainaugurowano III edycję Akademii Zarządzania IT Administracji Publicznej. Tematyka ramowa spotkania została ujęta w haśle „Realizacja strategii Ministerstwa Cyfryzacji z perspektywy kompetencji technologicznych”.