Życzenia Rektora PW na Boże Narodzenie oraz Nowy Rok 2017

Profesor Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej składa wszystkim Czytelnikom Biuletynu PW najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne.

Co zapamiętamy? Wydarzenia, osiągnięcia i rocznice roku 2016 w Politechnice Warszawskiej

Na przestrzeni roku 2016 mieliśmy okazję uczestniczyć w wielu ważnych wydarzeniach, które pokazują dokonania całej społeczności akademickiej Politechniki Warszawskiej.

Wizyta delegacji z Beijing Institute of Technology

15 grudnia 2016 r. delegacja Beijing Institute of Technology złożyła wizytę w Politechnice Warszawskiej, aby omówić możliwość rozszerzenia współpracy między uczelniami. Naszą Uczelnię reprezentował prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki.

Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza

14 grudnia 2016 r. Politechnika Warszawska Filia w Płocku nawiązała oficjalną współpracę z Zespołem Szkół Centrum Edukacji Łukasiewicza.

Współpraca z Zespołem Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku

5 grudnia 2016 r. Politechnika Warszawska Filia w Płocku i Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku podpisały uroczyście porozumienie o współpracy.

Posiedzenie Rady ds. Partnerstwa Gospodarczo-Społecznego 2016

W dniu 9 grudnia 2016 r. zainaugurowano posiedzenie Rady ds. Partnerstwa Gospodarczo-Społecznego przy Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku, w kadencji władz akademickich 2016-2020.

Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości na Wydziale MiNI Politechniki Warszawskiej

Na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych PW 30 listopada br. zaprezentowano możliwości nowego laboratorium, w którym wirtualna rzeczywistość będzie wykorzystywana w jak najbardziej realnym świecie badań i projektów.

Technologia 5G obszarem współpracy Politechniki Warszawskiej i Ericsson Poland

W liście intencyjnym podpisanym dnia 25 listopada 2016 r. Politechnika Warszawska i Ericsson zobowiązały się do przeprowadzenia badań obejmujących rozwój technologii 5G. Porozumienie ułatwi wykorzystanie możliwości Przemysłu 4.0 na polskim rynku.

XXXVII Poligraficzne Konfrontacje „Wady i błędy w procesie drukowania fleksograficznego”

XXXVII Poligraficzne Konfrontacje pt. „Wady i błędy w procesie drukowania fleksograficznego” były już ostatnimi w tym roku kalendarzowym. Niemniej jak zwykle cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników.

Wydział Transportu PW i PEKAES nawiązują współpracę ekspercką

PEKAES będzie uczestniczyć w pracach Rady Konsultacyjnej Nauka - Gospodarka na Wydziale Transportu PW. Inicjatywa ma na celu m.in. wypracowanie oferty edukacyjnej dostosowanej do wymogów rynku pracy. Pierwsze posiedzenie Rady odbyło się w listopadzie br.

PW w składzie klastra „Polski Autobus Elektryczny - łańcuch dostaw dla elektromobilności”

Porozumienie zawarto 28 listopada 2016 r. w Krakowie podczas konferencji XI Forum Nowej Gospodarki. W imieniu Politechniki Warszawskiej list intencyjny podpisał prof. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju PW.

Konferencja DEMIST’16 w Politechnice Warszawskiej

Ponad dwieście osób wzięło udział w konferencji naukowej DEMIST’16 - Digital Economy - Marketing, Innovation, Society & Technology, która odbyła się 24 listopada br. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele nauki, administracji oraz biznesu.

IV Forum Budowlane - Płock 2016

Tegoroczne IV Forum Budowlane przeprowadzono w formule konferencji pt. „Aktualne problemy naukowo-techniczne budownictwa”. To dwudniowe wydarzenie odbyło się w dniach 16 i 17 listopada br. w Płocku.

Spotkanie Rektorów z całej Polski

W dniach 17-18 listopada, w siedzibie SWPS Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego, odbyły się dwudniowe obrady Prezydium oraz Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Po raz pierwszy uczelnia niepubliczna gościła rektorów uczelni akademickich z całego kraju.

O „Dniach Hoborskiego” w AGH i Nagrodzie im. Prof. Kazimierza Bartla dla Młodego Naukowca

Akademia Górniczo-Hutnicza w dniach 17-19 listopada br. obchodziła „Dni Hoborskiego - Święto Nauk Ścisłych”. Gościem specjalnym wydarzenia był dr hab. inż. Janusz Zawiła-Niedźwiecki, prof. PW - Dziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej.

Politechnika Warszawska na targach edukacyjnych w Indonezji

W dniach od 31 października do 9 listopada 2016 roku, przedstawiciele Centrum Współpracy Międzynarodowej PW reprezentowali Politechnikę Warszawską na Europejskich Targach Szkolnictwa Wyższego (European Higher Education Fair - EHEF) w Indonezji.

Politechnika Warszawska i ZUS współpracują na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego

Politechnika Warszawska oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych zawarły umowę w ramach której obie instytucje będą wspierały inicjatywy zmierzające do budowy społeczeństwa informacyjnego kraju. Studenci i doktoranci PW otrzymają szansę na realizację praktyk w ZUS.

Skwerek studencki przy PW Filii w Płocku

W dniu 16 listopada 2016 r. przed Gmachem Głównym Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku nastąpiło uroczyste otwarcie Skwerku studenckiego. Wydarzenie było częścią obchodów Jubileuszu 50-lecia działalności Filii PW.

Złote Kredy 2016 rozdane

Święto Politechniki Warszawskiej jest okazją do tego, aby podkreślać atuty Uczelni i gratulować tym, którzy najbardziej na to zasługują. Ósma już Gala Złotej Kredy uhonorowała najlepszych.

Konferencja „120 lat naukowego zarządzania, wnioski dla gospodarki i administracji” za nami

16 listopada br. w siedzibie Krajowej Szkoły Administracji Publicznej (KSAP) odbyła się konferencja zorganizowana przez Wydział Zarządzania PW i KSAP. Spotkanie upamiętniło 150. rocznicę urodzin prof. Karola Adamieckiego.