Konferencja „120 lat naukowego zarządzania, wnioski dla gospodarki i administracji” za nami

16 listopada br. w siedzibie Krajowej Szkoły Administracji Publicznej (KSAP) odbyła się konferencja zorganizowana przez Wydział Zarządzania PW i KSAP. Spotkanie upamiętniło 150. rocznicę urodzin prof. Karola Adamieckiego.

Profesor Karol Adamiecki był jednym z prekursorów naukowego zarządzania. Rocznicowe wydarzenie nawiązało do korzeni dziedziny oraz przybliżyło najnowsze wyzwania dla zarządzania w gospodarce i administracji.

Konferencję otworzyli: dr Wojciech Federczyk, Dyrektor Krajowej Szkoły Administracji Publicznej; prof. dr hab. inż. Zbigniew Kledyński, Prorektor Politechniki Warszawskiej w kadencji 2012-2016 oraz dr hab. inż. Janusz Zawiła-Niedźwiecki, prof. PW - Dziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej.

Referat wprowadzający pt. „Dorobek Karola Adamieckiego ze współczesnej perspektywy” wygłosił prof. dr hab. inż. Michał Trocki ze Szkoły Głównej Handlowej, członek Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk. Możliwości wykorzystania współczesnych koncepcji, metod i najlepszych praktyk zarządzania w organizacjach gospodarczych i administracji omawiali:

• prof. dr hab. inż. Joanicjusz Nazarko, Wydział Zarządzania Politechniki Białostockiej,
  • dr hab. inż. Janusz Zawiła-Niedźwiecki, prof. PW, Wydział Zarządzania PW,
  • dr hab. inż. Katarzyna Rostek prof. PW, Wydział Zarządzania PW,
  • dr hab. inż. Anna Kosieradzka prof. PW, Wydział Zarządzania PW,
  • prof. dr hab. Grażyna Gierszewska, Wydział Zarządzania PW,
  • dr Agnieszka Skala, Wydział Transportu PW.

Obrady zamknął prof. dr hab. Wojciech Czakon z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, członek Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN, który wygłosił referat o wybiegającej w przyszłość tematyce: „Algorytmy, gęste dane i przyszłość zarządzania w organizacjach”.

Konferencję zaszczycili swoją obecnością pracownicy naukowi i doktoranci z Politechniki Białostockiej, Politechniki Poznańskiej, Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Vistula, Instytutu Technologii Eksploatacji w Radomiu oraz gospodarzy - Politechniki Warszawskiej i KSAP. Dopisali także studenci obu uczelni.

Filmowa relacja z konferencji „120 lat naukowego zarządzania, wnioski dla gospodarki i administracji”

Źródło: WZ PW
Zdjęcie: Biuletyn PW