Posiedzenie Rady ds. Partnerstwa Gospodarczo-Społecznego 2016

W dniu 9 grudnia 2016 r. zainaugurowano posiedzenie Rady ds. Partnerstwa Gospodarczo-Społecznego przy Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku, w kadencji władz akademickich 2016-2020.

Rada jest organem doradczo-opiniującym rozwój, plany strategiczne i współdziałanie z otoczeniem społeczno-gospodarczym Politechniki Warszawskiej w Płocku. W radzie zasiadają przedstawiciele parlamentu, samorządów, oświaty, nauki i sektora gospodarczego oraz władze Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. Celem Rady jest wspieranie i promowanie Politechniki Warszawskiej w wypełnianiu jej misji edukacyjnej, naukowej i społecznej, a także zajmowanie stanowiska w sprawach dotyczących planów prorozwojowych miasta Płocka i regionu północno-zachodniego Mazowsza.

Na inauguracyjnym posiedzeniu przedstawiono informacje o działalności dydaktycznej, badawczej i stanie zasobów Uczelni. Zapoznano członków Rady ze strategią rozwoju Uczelni oraz zagrożeniami i problemami jej realizacji. Członkowie Rady podkreślali natomiast znaczenie Politechniki dla regionu i kraju, zwłaszcza w zakresie innowacji, wdrożeń, transferu wiedzy i współpracy z sektorem gospodarczym.

W obecnej kadencji planowane jest podjęcie przez Radę działań dotyczących, m.in. zagadnień: studia techniczne szansą dla młodzieży, systemowe wsparcie rozwoju kadry nauczycieli akademickich, studenci dla uczelni i miasta, utrzymanie i rozwój potencjału naukowego, badawczego i dydaktycznego uczelni politechnicznych, ochrona środowiska naturalnego a rozwój gospodarczy regionu.

Członkowie Rady ds. Partnerstwa Gospodarczo-Społecznego w kadencji 2016/2020

• Maciej Barycki - Prezes Zarządu Mostostal PŁOCK S.A.
  • Zbigniew Bednarski - Prezes Zarządu Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego S.A.
  • Mariusz Bieniek - Starosta Powiatu Płockiego Ziemskiego
  • Jan Brudnicki - Rada Izby Gospodarczej Regionu Płockiego
  • Lech Dąbrowski - Przewodniczący Rady Powiatu Płockiego Ziemskiego
  • Elżbieta Gapińska - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
  • Marek Gawkowski - Wiceprezes Zarządu OBR S.A.
  • Mieczysław Grodzki - Przewodniczący Rady Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa
  • Krzysztof Izmajłowicz - Prezes Izby Gospodarczej Regionu Płockiego
  • Jerzy Janiak - Prezes Zarządu SPEC-REM Sp. z o.o., Kanclerz Loży Płockiej Business Centre Club, Wiceprezes Zarządu Business Centre Club
  • Artur Jaroszewski - Przewodniczący Rady Miasta Płocka
  • Wojciech Jasiński  - Prezes Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A.
  • Marek Karpiński - Prezes Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Płocku
  • Bogdan Kijek - Prezes Centrum Edukacji GRUPA ORLEN Sp. z o.o.
  • Jan Laskowski - Starosta Sierpecki
  • Marek Martynowski - Senator Rzeczypospolitej Polskiej
  • Tomasz Matuszewski - Starosta Gostyniński
  • Ireneusz Mroczkowski - ks. prof. Wyższego Seminarium Duchownego, Przewodniczący Rady Społecznej przy Biskupie Płockim
  • Andrzej Nowakowski - Prezydent Miasta Płocka
  • Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego
  • Krzysztof Sulkowski - Prezes Zarządu SoftHard S.A.
  • Paweł Tomaszewski - Dyrektor CNH Industrial Polska Sp. z o.o.
  • Igor Wasilewski - Prezes Zarządu PERN S.A.
  • Bogdan Więcek - Prezes BudMat
  • Krzysztof Wiśniewski - Dyrektor Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie
  • Piotr Zgorzelski - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
  • Tomasz Zieliński - Prezes Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego
  • Piotr Żehaluk - Członek Zarządu Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.

Źródło: PW Filia w Płocku
Zdjęcie: A. Ryciak