Politechnika Warszawska trzecią uczelnią w Polsce

Awans o jedną pozycję, trzecie miejsce w Polsce, dwunasty z rzędu tytuł najlepszej uczelni technicznej w kraju - tak, w matematycznym skrócie, prezentuje się pozycja Politechniki Warszawskiej w Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw 2017.

Podsumowanie obchodów 20-lecia KRASP

Zakończyły się obchody 20-lecia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Przedstawiono dotychczasowe osiągnięcia oraz wyzwania stojące przed organizacją, rozmawiano też o problemach szkolnictwa wyższego w Polsce i pracach nad Ustawą 2.0.

Profesorowie vs. Generalicja

O rywalizacji z Uniwersytetem Warszawskim w regatach na Wiśle i siatkarskich pojedynkach Profesorów Politechniki Warszawskiej z Generałami Wojskowej Akademii Technicznej - opowiada Michał Kamiński, wieloletni trener wioślarstwa i spiker drużyny siatkarskiej PW.

Forum Dziekanów Ekonomii i Zarządzania Uczelni Technicznych i Wojskowych

Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej zorganizował III Forum Dziekanów Ekonomii i Zarządzania Uczelni Technicznych i Wojskowych. Członkami tego porozumienia jest 18 uczelni, w tym Kolegium Nauk Ekonomicznych PW Filii w Płocku oraz Wydział Zarządzania PW.

Projekty inwestycyjne Politechniki Warszawskiej

Projekty inwestycyjne Politechniki Warszawskiej w ramach Kontraktu Terytorialnego RPO Mazowsza 2014-2020 były tematem seminarium uczelnianego, zorganizowanego 5 czerwca 2017 br. w Gmachu Głównym PW.

20 lat Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP)

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich powołana została 7 czerwca 1997 roku. 20 lat później w Politechnice Wrocławskiej, członkowie KRASP spotkają się, by omówić aktualne kwestie i przedstawić plany na przyszłość.

Laboratorium analizy danych na Wydziale MiNI PW

Na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych powstało laboratorium analizy danych. Jest to wspólna inicjatywa Grupy MI^2 oraz firmy Nethone, wchodzącej w skład Grupy Daftcode.

Nagroda Prezesa Rady Ministrów dla spin off PW

Wspólny projekt spin off Politechniki Warszawskiej „Smart Fluid” i firmy BangProof został podwójnie wyróżniony, Nagrodą Główną Prezesa Rady Ministrów oraz Nagrodą Publiczności, na Kongresie Impact'17.

BIS I - parking, który zmienia się w skwer

W jaki sposób efektywnie wykorzystać przestrzeń parkingu? Zaprojektować teren tak, żeby można go było zaadaptować do potrzeb organizatorów imprez.

Nawiązanie współpracy z Gujarat Technological University

W dniu 2 czerwca br. Prorektor ds. Nauki prof. Rajmund Bacewicz przyjął delegację z Gujarat Technological University z Indii. Uczelnię reprezentował Vice Chancellor prof. Navin Sheth, któremu towarzyszyli przedstawiciele kadry naukowej i administracyjnej.

X Ogólnopolskie Sympozjum Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów

Pasjonaci zabytkowych aut i motocykli spotkali się na X Ogólnopolskim Sympozjum Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów, zorganizowanym przez Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

XXXIX Konfrontacje Poligraficzne „Dodatki do farb i lakierów”

W dniu 11 maja br., w sali konferencyjnej Fundacji im. Stefana Batorego w Warszawie, Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej zorganizowało XXXIX Konfrontacje Poligraficzne pod tytułem „Dodatki do farb i lakierów”.

Centrum Obsługi Projektów Politechniki Warszawskiej

Na podstawie Zarządzenia 14/2017 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 24.03.2017 r., zmienionego Zarządzeniem nr 22/2017, od dnia 1.06.2017 r. zaczyna funkcjonować Centrum Obsługi Projektów Politechniki Warszawskiej (COP).

Prezes UKE w Politechnice Warszawskiej

Czym jest UKE i co może dać studentom zaczynającym karierę zawodową? O tym mogli się dowiedzieć studenci Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej podczas spotkania z Prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Polish-Swiss Innovation Day w CZIiTT

Możliwości i wyzwania cyfrowej transformacji, kształtowanie cyfrowego ekosystemu oraz wpływ przemian technologicznych na metody nauczania - to tematy, które pojawiły się podczas Polish-Swiss Innovation Day 2017, zorganizowanego 23 maja br. w CZIiTT PW.

Konferencja Miasto i Transport w Politechnice Warszawskiej

Bezpieczeństwo pieszych oraz jubileusze 25-lecia Zarządu Transportu Miejskiego i 60-lecie Biura Studiów i Projektów Komunikacji Miejskiej były najważniejszymi tematami XI konferencji naukowo-technicznej Miasto i Transport 2017.

Interdyscyplinarne porozumienie Politechniki Warszawskiej i Krajowej Szkoły Administracji Publicznej

22 maja 2017 roku Politechnika Warszawska i Krajowa Szkoła Administracji Publicznej imienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego zawarły porozumienie dotyczące współpracy na rzecz otoczenia społeczno-gospodarczego.

PW zaangażowana w utworzenie Centrum Projektowania Systemów Satelitarnych

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A., Thales Alenia Space Polska oraz Politechnika Warszawska podpisały list intencyjny w sprawie projektu utworzenia Centrum Projektowania Systemów Satelitarnych - platformy umożliwiającej prowadzenie wspólnych prac nad polskimi projektami kosmicznymi.

Politechnika Warszawska rozmawia ze spółką GAZ-SYSTEM

18 maja 2017 roku przedstawiciele spółki GAZ-SYSTEM spotkali się z władzami Politechniki Warszawskiej, aby omówić możliwości współpracy w obszarze wymiany wzajemnych doświadczeń m.in. w zakresie programów dla studentów i doktorantów.

Budimex i Politechnika Warszawska łączą siły

Budimex SA i Politechnika Warszawska podpisały porozumienie umożliwiające rozwój potencjału innowacyjnego firmy i uczelni poprzez prowadzenie wspólnych projektów badawczych w zakresie nowoczesnych technologii i rozwiązań.