Zmiany w warszawskiej drużynie siatkarzy

W nowym sezonie zespół będzie występować jako ONICO Warszawa. Przedstawiciele władz klubu i Politechniki Warszawskiej zgodnie podkreślają, że decyzja o zmianie nazwy nie była łatwa. Zwracają też jednak uwagę, że nie oznacza to zakończenia współpracy, tylko zmianę jej charakteru.

Politechnika Warszawska przedłużyła umowę z The Ohio State University

Po pięciu latach współpracy przedstawiciele Politechniki Warszawskiej i The Ohio State University przedłużyli umowę na kolejne pięć lat. Obszarem wspólnych działań uczelni są technologie lotnicze i kosmiczne.

II edycja TEDx Warsaw University of Technology

Studenci z Międzynarodowego Koła Naukowego Sustainable Business, działającego przy Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej, zorganizowali drugą edycję wydarzenia TEDx Warsaw University of Technology. Tematem tegorocznego spotkania było „Wsparcie”.

Relacja z Jubileuszu 50-lecia PW Filii w Płocku

W dniu 22 kwietnia 2017 r. odbyły się uroczystości z okazji Jubileuszu 50-lecia Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku. W obchodach uczestniczyły władze Uczelni, pracownicy, absolwenci, studenci, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i firm współpracujących.

Grupa PGE z Politechniką Warszawską stawiają na szeroką współpracę ze startupami

PGE Polska Grupa Energetyczna włącza się w pracę przy projekcie Kampus+, realizowanego przez Politechnikę Warszawską, którego ambicją jest stworzenie największego hubu innowacyjności związanego z obszarem Smart Living w Europie Środkowo-Wschodniej.

ECO-Mobilność w trzech miastach

Katowice, Rzeszów i Łódź zastosują innowacyjne rozwiązania transportowe ECO-Mobilność, zaproponowane przez zespół prof. dr. hab. inż. Włodzimierza Choromańskiego z Politechniki Warszawskiej. W dniu 20 kwietnia br. podpisano list intencyjny w tej sprawie.

ONICO AZS Politechnika Warszawska kompletuje skład

Środkowy bloku Andrzej Wrona jako pierwszy przedłużył kontrakt z ONICO AZS Politechnika Warszawska. Drugim zawodnikiem, którego zobaczymy w sezonie 2017/2018 jest środkowy bloku Jakub Kowalczyk.

Wizyta gości z Portugalii na WZ PW

W dniach 19-20 kwietnia na Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej przyjechali przedstawiciele Instituto Politécnico de Leiria - jednej z portugalskich politechnik. Naukowcy podzielili się swoimi doświadczeniami i zachęcili do współpracy.

Obchody Jubileuszu 50-lecia PW Filii w Płocku

22 kwietnia 2017 roku Politechnika Warszawska Filia w Płocku obchodzić będzie Jubileusz 50-lecia. Na ten dzień zaplanowano mszę świętą w Bazylice Katedralnej, Galę Jubileuszową w Teatrze Płockim, spotkania absolwentów oraz Bal w Domu Technika.

Nawiązanie współpracy z Niemiecką Agencją Kosmiczną

Politechnikę Warszawską odwiedzili przedstawiciele Niemieckiej Agencji Kosmicznej. Celem wizyty było zapoznanie się ze spektrum badań naukowych prowadzonych na Uczelni, związanych z technologią kosmiczną i satelitarną w segmencie kosmicznym i naziemnym.

Współpraca WZ PW i Instytutu Transportu Samochodowego

W kwietniu Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej podpisał umowę z Instytutem Transportu Samochodowego, który koordynuje i popularyzuje badawczo-wdrożeniową działalność naukową w dziedzinie transportu samochodowego.

Targi edukacyjne we Lwowie

W dniach 24-25 marca 2017 r. Politechnika Warszawska promowała się na międzynarodowych targach edukacyjnych „Higher Education” we Lwowie.

Promocja Politechniki Warszawskiej w Indonezji

W dniach 21-31 marca 2017 r. delegacja Centrum Współpracy Międzynarodowej PW udała się do Indonezji, żeby promować ofertę studiów anglojęzycznych w szkołach średnich i szkołach wyższych.

Politechnika Warszawska na targach w Mongolii

W dniach 18-19 marca 2017 r. Politechnika Warszawska prezentowała swoją ofertę na międzynarodowych Targach Edukacyjnych „International Education Exhibition” w Ułan Bator.

Wizyta delegacji uczelni z Chin w PW

20 marca br. Politechnikę Warszawską odwiedzili przedstawiciele uczelni z Chin. Delegację przyjął Prorektor ds. Rozwoju prof. Stanisław Wincenciak z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW.

Promocja Politechniki Warszawskiej na Ukrainie

W dniach 5-8 kwietnia br., podczas międzynarodowych targów edukacyjnych „Education Abroad” w Kijowie stanęło stoisko Politechniki Warszawskiej. Tradycyjnie znaleźć je można było w „alejce polskiej”.

Politechnika Warszawska dwukrotnie wyróżniona przez Forum Uczelni Technicznych

Nagrodzono projekty samorządów studenckich oraz osoby działające na rzecz rozwoju FUT. Prof. Jan Szmidt, Rektor PW został laureatem w kategorii Autorytet Forum Uczelni Technicznych, a Samorząd Studentów PW odebrał nagrodę dla Najbardziej Innowacyjnego Samorządu Studenckiego.

Debata Wydziału Zarządzania PW i Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego

11 kwietnia br. Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej zorganizował wraz z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym debatę nt. „Co dalej z euro?” w ramach cyklicznego seminarium PTE „Czwartki u ekonomistów”.

II Forum Rektorów Uczelni Technicznych na Ukrainie

W dniach 6-7 kwietnia br. Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt wziął udział w II Forum Rektorów Uczelni Technicznych Ukrainy i Polski. Spotkanie zorganizowano w ramach Polsko-Ukraińskich Dni Edukacji, Nauki i Innowacji.

Wielkanocne życzenia Rektora Politechniki Warszawskiej 2017

Rektor Politechniki Warszawskiej profesor Jan Szmidt składa wszystkim Czytelnikom Biuletynu PW najlepsze życzenia na nadchodzącą Wielkanoc.