Projekty inwestycyjne Politechniki Warszawskiej

Projekty inwestycyjne Politechniki Warszawskiej w ramach Kontraktu Terytorialnego RPO Mazowsza 2014-2020 były tematem seminarium uczelnianego, zorganizowanego 5 czerwca 2017 br. w Gmachu Głównym PW.

Spotkanie otworzył Prorektor ds. Ogólnych prof. Wojciech Wawrzyński. Porządek obrad omówił Prorektor ds. Rozwoju prof. Stanisław Wincenciak. Prezentację poprowadziła Ewa Dumania.

Po informacjach ogólnych na temat Konkursu RPO dla Mazowsza, przedstawiono projekty, w których Politechnika Warszawska występuje jako lider:

•  Kampus Nowych Technologii, Akcelerator Innowacyjności PW,
  • Terenowy poligon doświadczalno-wdrożeniowy w powiecie przasnyskim,
  • „CENAGIS” Centrum Naukowych Analiz Geoprzestrzennych, obliczeń Satelitarnych wraz z laboratoriami Testowania/Certyfikacji Produktów Geomatycznych,
  • Centralne Laboratorium Mechaniki i Budownictwa w Płocku.

Prorektor ds. Ogólnych prof. Wojciech Wawrzyński/fot. Biuletyn PW

W prezentacji pojawiły się również projekty, w których Politechnika Warszawska jest członkiem konsorcjum:

• Narodowe Centrum Chemii (NCC) w ramach klastra „Mazowiecka Dolina Zielonej Chemii”; lider konsorcjum: Instytut Chemii i Techniki Jądrowej; z PW: Wydział Chemiczny, Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej oraz Wydział Inżynierii Materiałowej,
  • Utworzenie centrum innowacyjno-wdrożeniowego przemysłowych technik radiacyjnych CentriX; lider: Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Otwocku; z PW: Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych,
  • Centrum Bezpieczeństwa Transportu i Diagnostyki Pojazdów; lider konsorcjum: PIMOT; z PW: Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych.

Prorektor ds. Rozwoju prof. Stanisław Wincenciak/fot. Biuletyn PW

Spotkanie odbyło się w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

Zdjęcia: Biuletyn PW