III Dzień ABI w Politechnice Warszawskiej

30 stycznia 2018 roku w Politechnice Warszawskiej po raz trzeci zorganizowano Dzień Administratora Bezpieczeństwa Informacji - wydarzenie o szczególnym znaczeniu w roku wchodzenia w życie europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).

Konferencja rektorów KRASP o projekcie Ustawy 2.0

Przedstawiciele Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich KRASP popierają główne kierunki regulacji w nowym projekcie ustawy o uczelniach. Zapewnili także, iż z uznaniem odnotowują działania resortu nauki w dopracowywaniu projektu.

Konstytucja dla Nauki - najważniejsze zmiany

22 stycznia 2018 r. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wicepremier Jarosław Gowin zaprezentował projekt Ustawy 2.0 po konsultacjach społecznych i międzyresortowych. W projekcie znalazły się m.in urlopy rodzicielskie dla doktorantów, zrównanie wieku emerytalnego naukowców oraz wsparcie dla uczelni regionalnych.

Ponad 3,5 mln zł z UE na rozwój Filii

W dniu 26 stycznia 2018 roku została podpisana umowa na dofinansowanie projektu „Utworzenie Centralnego Laboratorium Mechaniki i Budownictwa w Płocku”. Umowę podpisali Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz  prof. Janusz Zieliński, Prorektor PW

Zachęcać do przekraczania własnych granic

- Jeśli ludzie nie próbują przekraczać granic własnych możliwości, nie dowiedzą się, jakie te możliwości są - mówi George Stuart Nezlek, profesor wizytujący w Politechnice Warszawskiej.

O pojazdach elektrycznych w CZIiTT

12 stycznia 2018 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zorganizowano II Kongres Producentów pojazdów elektrycznych i infrastruktury energetycznej do ich ładowania.

Politechnika Warszawska otrzymała autoryzację Państwowej Agencji Atomistyki

Naukowcy będą mogli m.in. realizować prace badawcze oraz wspierać zadania realizowane przez dozór jądrowy w zakresie analiz bezpieczeństwa elektrowni jądrowej. Politechnika Warszawska jako jedyna instytucja w kraju posiada autoryzację w tym zakresie.

Patronaty Politechniki Warszawskiej 2018

Politechnika Warszawska w roku 2018 obejmuje patronatem zarówno wydarzenia związane z nauką, jak i te które związane są z działalnością kulturalną i społeczną. Poniżej prezentujemy ich rozkład w bieżącym roku kalendarzowym.

Setny koncert na stulecie niepodległości

13 stycznia 2018 roku w Politechnice Warszawskiej zabrzmiał setny koncert z cyklu „Wielka Muzyka w Małej Auli”, który zainaugurował obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę w Politechnice Warszawskiej.

Rola uczelni technicznych w industrializacji II RP

9 stycznia 2018 roku odbyło się III posiedzenie Seminarium Naukowego Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej. Odczyt pt. „Rola akademickich uczelni technicznych w industrializacji Drugiej Rzeczypospolitej” wygłosił dr hab. Marek Jakubiak.

Studenci z Chinese University of Hong Kong Business School na Wydziale Zarządzania PW

Pierwszymi gośćmi, którzy odwiedzili Wydział Zarządzania w 2018 roku, byli studenci z Chinese University of Hong Kong Business School. Współorganizatorem kilkudniowej wizyty studyjnej było Centrum Stosunków Międzynarodowych.

Rozwój współpracy z Chinami

W dniach 18-24 listopada 2017 r. Prorektor ds. Nauki prof. Rajmund Bacewicz, wraz z osobami towarzyszącymi, złożył wizyty w uczelniach i instytucjach środkowych Chin. Ważnym punktem w programie wyjazdu było podpisanie tzw. Deklaracji Szanghajskiej.

Ruszył system BiblioWawa

W grudniu 2017 roku uruchomiono System Wypożyczeń Warszawskich (BiblioWawa), który umożliwia wypożyczanie książek z bibliotek szkół wyższych, biorących udział w projekcie, na zasadzie wzajemności. W przedsięwzięciu bierze udział m.in. Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej.

Nowy wymiar współpracy Skanska i Politechniki Warszawskiej

Rozpoczynamy nowy wymiar współpracy Skanska i Politechniki Warszawskiej - wspólne będziemy rozwijać nowoczesne technologie w zakresie: zielonego i zrównoważonego budownictwa, technologii asfaltowych i betonowych, geotechniki, geofizyki oraz BIM.

Jubileusz 90-lecia Zakładu Odlewnictwa w Politechnice Warszawskiej

W dniu 19 grudnia 2017 roku Wydział Inżynierii Produkcji PW zorganizował seminarium z okazji 90-tej rocznicy działalności dydaktyczno-naukowej Zakładu Odlewnictwa w Politechnice Warszawskiej.

Jubileusz 65-lecia Studium Języków Obcych w Politechnice Warszawskiej

- Nauczyciele to taka grupa zawodowa, która całe życie nie tylko uczy innych, ale przede wszystkim uczy i doskonali się sama - podkreślała Lucyna Skwarko, Kierownik Studium Języków Obcych PW, na obchodach Jubileuszu 65-lecia.

Życzenia Rektora PW na Boże Narodzenie oraz Nowy Rok 2018

Profesor Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej składa wszystkim Czytelnikom Biuletynu PW najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne.

25 lat Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej

W dniu 8 grudnia 2017 roku na Wydziale Transportu odbyły się obchody Jubileuszu 25-lecia Wydziału. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele świata biznesu oraz instytucji współpracujących z Wydziałem.

Inkubator innowacyjności - spotkanie i networking

13 grudnia 2017 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej odbyło się spotkanie podsumowujące pierwsze sześć miesięcy jego funkcjonowania.

Grudniowe promocje doktorskie i habilitacyjne 2017

- To będzie trudny rok, ale niezwykle inspirujący, wpływający na wiele kolejnych lat - mówił prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej podczas promocji doktorskich i habilitacyjnych, które wręczono 15 grudnia 2017 roku.