Wydarzenia

W dniach 12-13 kwietnia 2018 roku władze Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej wzięły udział w V Forum Dziekanów Wydziałów Ekonomii i Zarządzania Uczelni Technicznych i Wojskowych.

10-lecie Centrum Studiów Zaawansowanych PW

Obchody 10-lecia działalności CSZ PW odbyły się w dniu 12 kwietnia 2018 r. w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. Gościem specjalnym był prof. Ian Stewart z Uniwersytetu w Warwick w Wielkiej Brytanii, który wygłosił odczyt pt. How to Tell the Ducks from the Rabbits Mathematics of Visual Illusions.

Wydział MiNI podpisuje porozumienie z Ministerstwem Finansów

Ministerstwo Finansów będzie współpracować z kolejnym wydziałem Politechniki Warszawskiej w zakresie działalności naukowej, badawczej i realizacji wspólnych projektów w obszarze analitycznym oraz infrastruktury IT.

Naukowe zarządzanie w awangardzie rozwoju Polski od 100 lat

Wydział Zarządzania PW oraz Warszawski Oddział Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa w dniu 10 kwietnia br. zorganizowały konferencję naukową pt. „Zarządzanie 4.0 - naukowe zarządzanie w awangardzie rozwoju Polski od 100 lat”.

Podpisanie umowy pomiędzy Rektorami polskimi i kazachskimi

Prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej, Przewodniczący KRASP, w imieniu Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich podpisał umowę o współpracy z Radą Rektorów Kazachstanu. Spotkanie zorganizowano 18 kwietnia 2018 roku w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Politechnika Warszawska na szczycie Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2018

10 razy pierwsze miejsce, 7 razy drugie i 4 razy trzecie - to rezultaty Politechniki Warszawskiej w drugiej edycji Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektyw. Żadna inna uczelnia nie może pochwalić się tak dobrymi wynikami. W Rankingu oceniono 21 najpopularniejszych kierunków studiów technicznych.

Promocje doktorskie: 10. Medal Młodego Uczonego dla naukowca z Uniwersytetu w Białymstoku

10 kwietnia 2018 r. Politechnika Warszawska powitała w swoim gronie nowych doktorów. Podczas wydarzenia przyznano Medal Młodego Uczonego oraz wręczono pamiątkowe statuetki w Konkursie o Nagrodę im. Profesora Jana Czochralskiego.

Współpraca Politechniki Warszawskiej z Ministerstwem Finansów

Minister Finansów prof. Teresa Czerwińska i Dziekan Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej prof. Krzysztof Zaremba podpisali 6 kwietnia 2018 r. w Ministerstwie Finansów porozumienie o współpracy przy projektach analitycznych i IT.

Porozumienie o współpracy z Głównym Inspektorem Transportu Drogowego

5 kwietnia 2018 roku Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt podpisał porozumienie o współpracy z Głównym Inspektorem Transportu Drogowego dr. inż. Alvinem Gajadhurem.

Promocje doktorskie, Medal Młodego Uczonego i wręczenie statuetek w Konkursie o Nagrodę Czochralskiego

10 kwietnia 2018 roku Politechnika Warszawska powita w swoim gronie nowych doktorów. Podczas wydarzenia Medalem Młodego Uczonego zostanie uhonorowany dr Krzysztof Szerenos. Laureaci Konkursu o Nagrodę im. Prof. Jana Czochralskiego odbiorą pamiątkowe statuetki.

Wielkanocne życzenia Rektora PW 2018

Profesor Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej składa wszystkim Czytelnikom Biuletynu PW najlepsze życzenia wielkanocne.

Rat Relay 2018

W dniach 21-23 marca 2018 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW odbył się trzydniowy międzynarodowy hackathon „Rat Relay 2018”. Wydarzenie organizowane jest przez uczelnie należące do międzynarodowej sieci „Design Factory Global Network”.

Spotkania z przemysłem 2018

Na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej przedstawiciele świata nauki spotkali się z przedstawicielami przemysłu. Patronat nad wydarzeniem objęły Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Technologii i Przedsiębiorczości.

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt reformy uczelni

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin poinformował o przyjęciu w dniu 14. marca br. przez Komitet Stały Rady Ministrów projektu reformy szkolnictwa wyższego.

ECSEL JU Call Forum 2018

W dniach 6-7 marca 2018 roku w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii, odbyła się konferencja ECSEL JU (Electronic Components and Systems for European Leadership Joint Undertaking) Call Forum 2018.

Dziewczyny na politechniki - konferencja w CZIiTT PW

W Dzień Kobiet, 8 marca 2018 roku, w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej odbyła się konferencja prasowa związana z coroczną akcją „Dziewczyny na politechniki”.

Politechnika Warszawska w rankingu QS by Subject

Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na pierwszym miejscu w Polsce w swoim kluczowym obszarze działania - Engineering & Technology. Zajęła też drugie miejsce równie ważnej kategorii - Natural Science.

Politechnika Warszawska i Stowarzyszenie Elektryków Polskich zacieśniają współpracę

Dnia 7 marca 2018 r. Politechnika Warszawska i Stowarzyszenie Elektryków Polskich podpisały ramową umowę o współpracy w zakresie wsparcia dla rozwoju techniki i elektryki z uwzględnieniem promocji innowacyjnych działań w tej dziedzinie.

Promocje doktorskie i habilitacyjne marzec 2018

- Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to porażka - słowa Marszałka Piłsudskiego w roku stulecia odzyskania niepodległości, podczas pierwszych promocji doktorskich i habilitacyjnych, przytoczył Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt.

Prof. J. Woźnicki doktorem honoris causa Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki

Tytuł przyznano za istotny wkład w rozwój współpracy środowisk akademickich uczelni ukraińskich i polskich, wspieranie i inicjowanie współpracy pomiędzy narodowymi konferencjami rektorów, wieloletnią twórczą współpracę z Uniwersytetem Kijowskim.