Biuletyn PW / Kalendarium

Kalendarium

22 Lis

Szlachetna Paczka w PW

08:00 - 10 Gru 08:00

Samorząd Studentów po raz kolejny organizuje i koordynuje w Politechnice Warszawskiej charytatywną akcję „Szlachetna Paczka”. Przyłączyć może się każdy.

Dary takie jak: żywność długoterminowa, środki chemiczne, artykuły szkolne, zabawki, ubrania, buty, środki higieny osobistej są zbierane w akademikach oraz w Gmachu Głównym w specjalnych, świątecznych kartonach.  

Akcję można również wesprzeć poprzez zbiórkę online: https://zrzutka.pl/z/szlachetna-pw-2021.

Wszystkie informacje o akcji, dodatkowych atrakcjach można znaleźć TUTAJ>>

Gdzie?

Gmach Główny PW, akademiki

7 Gru

Sztuczna inteligencja - seminarium

15:00 - 17:00

7 grudnia 2021 r. na platformie Webex odbędzie się seminarium „O odpowiedzialnej innowacji, prawach człowieka i o tym, że robot nie może skrzywdzić człowieka”.

Uczestnictwo w spotkaniu będzie możliwe przez dołączenie do wydarzenia na platformie Webex za pomocą otrzymanego linku. Dane do logowania będą udostępnione po wcześniejszej rejestracji, poprzez zgłoszenie chęci uczestnictwa do 5 grudnia 2021 r. do godz. 23:59 pod linkiem: https://forms.office.com/r/uEz5U7NuT9

Obecność na seminarium będzie rejestrowana i potwierdzona certyfikatem.

Współorganizatorami spotkania są: Zakład Przedsiębiorczości i Innowacji Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, Kancelaria Decisive Worldwide Szmigiel Papros Gregorczyk sp. j. 

Więcej informacji o seminarium dostępnych jest TUTAJ>>

Gdzie?

platforma Webex

8 Gru

Zagrożenia hybrydowe - instrumenty przeciwdziałania

10:00 - 12:35

Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego w ramach projektu EU-HYBNET zaprasza do udziału w spotkaniu online „Zagrożenia hybrydowe - instrumenty przeciwdziałania, inicjatywy, rekomendacje”. 

Celem wydarzenia jest zaprezentowanie wybranych projektów i prac polskich podmiotów zajmujących się tematyką zagrożeń hybrydowych, w tym walki z dezinformacją. Dodatkowo, przedstawiony zostanie również międzynarodowy projekt EU-HYBNET, którego głównym założeniem jest stworzenie europejskiej sieci instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem i zwalczeniem zagrożeń hybrydowych. Omówione będą m.in. zasady możliwości dołączenia do sieci EU-HYBNET.

Realizacja tego pięcioletniego projektu rozpoczęła się w maju 2020 roku i jest finansowana przez Komisję Europejską w ramach Programu Horyzont 2020. Koordynatorem organizacyjnym EU-HYBNET jest Fiński Uniwersytet Nauk Stosowanych Laurea, natomiast rolę koordynatora merytorycznego pełni Europejskie Centrum Doskonalenia w Dziedzinie Zwalczania Zagrożeń Hybrydowych (Hybrid CoE).

Spotkanie jest kierowane w szczególności do przedstawicieli instytucji naukowych, środowisk akademickich, podmiotów prywatnych oraz organizacji pozarządowych zainteresowanych tematyką wydarzenia. Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

online

9 Gru

Wampiriada - zbiórka krwi

09:00 - 14:00

9 grudnia 2021 r. w ramach akcji „Wampiriada” Niezależnego Zrzeszenia Studentów odbędzie się ambulansowa zbiórka krwi. Krwiobus będzie czekał przed Gmachem Głównym PW w godz. 9.00-14.00.

Gdzie?

pl. Politechniki 1, przed Gmachem Głównym Politechniki Warszawskiej

 

9 Gru

Przyszła perspektywa UE 2021-2027 - warsztaty

12:00 - 14:30

Centrum Obsługi Projektów zaprasza pracowników PW na warsztaty w ramach szkolenia „Przyszła perspektywa UE 2021-2027 szansą na rozwój uczelni”.

Warsztaty odbędą się 9 grudnia br. w godz. 12.00-14.30. Poprowadzą je pracownicy Centrum Obsługi Projektów PW.

Agenda:

  • Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS) (dawny PO WER);
  • Programy EWT - Interreg 2021 - 2027;
  • Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS) (dawny PO IŚ);
  • Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW);
  • Fundusze Europejskie dla Mazowsza (FEM) (dany RPO WM);
  • Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy (FERC) (dawny PO PC);
  • Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) (dawny PO IR);
  • Dyskusja i konsultacje indywidualne.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie COP PW.

Szkolenie organizowane w ramach zadania nr 49 „Szkolenie z zakresu dostępnych źródeł finansowania projektów” projektu „NERW PW Nauka - Edukacja - Rozwój - Współpraca”.

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, ul. Rektorska 4 (sala 4.05)

14 Gru

Współczesne wyzwania zarządzania projektami

15:00 - 17:00

14 grudnia 2021 roku zostanie wygłoszony wykład pt. „Współczesne wyzwania zarządzania projektami”, który poprowadzi dr hab. inż. Krzysztof Wodarski, prof. PŚ z Politechniki Śląskiej. Wykład odbędzie się w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej.

Aktualny program seminarium naukowego dostępny jest TUTAJ>>

Gdzie?

Platforma WEBEX po wcześniejszej rejestracji

27 Wrz

TRIZ Future 2022

08:00 - 29 Wrz 19:00

Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej pod auspicjami European TRIZ Association (ETRIA) organizuje konferencję TRIZ Future 2022. Najnowsza edycja skupia się na metodach sztucznej inteligencji i informatyce. Wydarzenie zaplanowano na 27-29 września 2022 r. 

Konferencja ma na celu połączenie organizacji i osób ze świata przemysłu, badań i edukacji z zamiarem dzielenia się doświadczeniami w zakresie systematycznych innowacji i promowania narzędzi opartych na TRIZ na całym świecie. Umożliwi wymianę nowych pomysłów na innowacje oparte na wiedzy, prezentację najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie oraz współpracę między podmiotami akademickimi i przemysłowymi.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Warszawa

CYTAT TYGODNIA

"

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa

Tel. 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI