10. Międzynarodowa Wystawa Wynalazków IWIS 2016

W dniach 10-12 października 2016 r. Politechnika Warszawska gościła 10. Międzynarodową Warszawską Wystawę Wynalazków IWIS 2016. Wśród wystawców zobaczyliśmy zarówno placówki badawcze, firmy jak i młodych innowatorów.

Wystawę w Politechnice Warszawskiej otworzył przedstawiciel organizatorów prof. Michał Szota ze Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów. Politechnikę Warszawską reprezentował prof. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju PW.

O wystawie

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS promuje wynalazczość oraz dorobek naukowy polskich naukowców i wynalazców. Obecność przedstawicieli reprezentujących zagraniczne rynki umożliwia wynalazcom nawiązanie kontaktów z potencjalnymi inwestorami, otwierając tym samym drzwi do wdrażania innowacji. W wystawie biorą także udział laureaci konkursu „Młody Innowator”, który dedykowany jest najzdolniejszym uczniom szkół podstawowych i gimnazjów, wyróżniających się pomysłowością i innowacyjnością. Konkurs rokrocznie organizuje Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów oraz FSNT - Naczelna Organizacja Techniczna.

Przecięcie wstęgi jubileuszowej 10. edycji Międzynarodowej Wystawy Wynalazków IWIS 2016/fot. Biuletyn PW

Podczas jubileuszowej 10. edycji IWIS 2016 wynalazcy mogli zaprezentować swój dorobek w blisko dwudziestu kategoriach obejmujących m.in. ekologię i ochronę środowiska, mechanikę, elektronikę budownictwo, przemysł włókienniczy i chemiczny czy medycynę. Wystawa skupiła zainteresowanie zarówno placówek naukowo-badawczych i uczelni, jak również innowacyjnych przedsiębiorstw oraz indywidualnych wynalazców z blisko trzydziestu państw świata.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów we współpracy z Urzędem Patentowym RP i Politechniką Warszawską.

Partnerzy strategiczni: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Wynalazczych - IFIA, Europejskie Stowarzyszenie Wynalazców AEI oraz Naczelna Organizacja Techniczna - Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych.

Jubileuszowa edycja IWIS 2016 została objęta honorowym patronatem Prezydenta RP.

Podobne materiały:

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS 2015