Dzień Politechniki Warszawskiej 2020

15 listopada 2020 r. wspólnota akademicka świętowała Dzień Politechniki Warszawskiej. Choć ze względu na sytuację epidemiczną obchody zaplanowane na 16 listopada przybrały inny charakter niż zazwyczaj, w programie znalazły się wydarzenia będące częścią tradycji Uczelni.

Patronaty Politechniki Warszawskiej 2021

Politechnika Warszawska w roku 2021 obejmuje patronatem zarówno wydarzenia związane z nauką, jak i te które związane są z działalnością kulturalną i społeczną. Poniżej prezentujemy ich rozkład w bieżącym roku kalendarzowym.

Nadzwyczajny Zjazd Fizyków Polskich - relacja

Trzydniowe święto Polskiego Towarzystwa Fizycznego zakończone. W dniach 16-18 października 2020 r. odbył się 46. Nadzwyczajny Zjazd Fizyków Polskich zorganizowany z okazji 100-lecia stowarzyszenia. Jego uczestnicy gościli m.in. w Politechnice Warszawskiej.

Przewodniczący rad naukowych dyscyplin Politechniki Warszawskiej

W dniach 8-9 października 2020 r., w formie zdalnej, odbyły się wybory kandydatów na przewodniczących rad naukowych dyscyplin Politechniki Warszawskiej na kadencję 2020-2024. 14 października 2020 r. Senat PW podjął uchwały w sprawie wyboru przewodniczących.

Nagroda Nobla 2020: Znamy nazwiska laureatów

Za nami Tydzień Noblowski. Od 5 do 12 października br. ogłaszane były kolejne nazwiska tegorocznych laureatów Nagrody Nobla.

Konferencja Microwave and Radar Week 2020 w PW

W dniach 5-7 października 2020 r. w Politechnice Warszawskiej odbyła się konferencja Microwave and Radar Week poświęcona problemom związanym z techniką radiową, mikrofalową, radarową i inżynierią przetwarzania sygnałów.

Gaudeamus po raz pięćdziesiąty czwarty

2 października 2020 r. w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku odbyła się inauguracja roku akademickiego 2020/2021.

Nowy rok akademicki w Politechnice Warszawskiej rozpoczęty

1 października 2020 r. Politechnika Warszawska rozpoczęła rok akademicki 2020/2021. Gośćmi uroczystości byli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda i Kardynał Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. Zbigniew Nawrat.

Terminarz uroczystości inaugurujących rok akademicki 2020/2021 w Politechnice Warszawskiej

Obchody centralne inauguracji roku akademickiego 2020/2021 odbędą się 1 października br. o godz. 10.00 i będą transmitowane online. Tegoroczne uroczystości wydziałowe zainicjowane zostaną 30 września br. przez Wydział Chemiczny oraz Wydział Transportu PW.

Komunikat dotyczący sposobu przeprowadzenia inauguracji roku akademickiego 2020/2021

Prosimy o zapoznanie się z komunikatem dotyczącym sposobu przeprowadzenia inauguracji roku akademickiego 2020/2021 w Politechnice Warszawskiej.

Na lotnisku PW powstanie nowe laboratorium

19 września 2020 r. na lotnisku Politechniki Warszawskiej w Sierakowie koło Przasnysza podpisano oraz wmurowano akt erekcyjny budynku Laboratorium Ośrodka Badań Lotniczych PW. Uroczystości towarzyszyły II Zawody na Celność Lądowania o Puchar Dziekana Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW.

„Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza” - pierwsza konferencja sprawozdawcza

W dniach 15-16 września 2020 r. odbyła się pierwsza konferencja sprawozdawcza uczelni biorących udział w programie „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza”. Politechnikę Warszawską reprezentowała prof. Małgorzata Lewandowska - kierownik zespołu zarządzającego projektu „Uczelnia Badawcza”.

„Uczelnia Badawcza” i ENHANCE, czyli szansa oraz prestiż dla PW

Szansa na przełom w umiędzynarodowieniu uczelni, znaczny postęp w dydaktyce, ale również ogromny prestiż - to główne korzyści związane z uczestnictwem Politechniki Warszawskiej w programach „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza” oraz - wraz z konsorcjum ENHANCE - „Uniwersytety Europejskie”.

„Uniwersytety Europejskie” - współpraca z partnerami stowarzyszonymi

W konsorcjum ENHANCE złożonym z 7 liczących się europejskich politechnik, w tym PW, ważną rolę odegra współpraca z partnerami stowarzyszonymi. Zapewnią oni wsparcie w działaniach w obszarach: „Cyfryzacja i sztuczna inteligencja”, „Zrównoważone miasta i społeczności” i „Klimat”. Będą pełnić rolę doradczą i wspierać upowszechnianie wyników projektu.

Dziekani wydziałów Politechniki Warszawskiej w kadencji 2020-2024

9 września 2020 r. w Sali Senatu Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Krzysztof Zaremba wręczył nowo powołanym dziekanom akty nominacji. Siedmioro z nich będzie sprawowało tę funkcję po raz drugi z rzędu.

Senat PW pozytywnie zaopiniował kandydatów na prorektorów

2 września 2020 r. Senat Politechniki Warszawskiej zaopiniował kandydatów na funkcje prorektorów, zaproponowanych przez Rektora prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Zarembę. W stosunku do wszystkich kandydatów Senat wyraził opinię pozytywną.

Przekazanie urzędu Rektora Politechniki Warszawskiej

31 sierpnia 2020 r. Rektor prof. Jan Szmidt przekazał Rektorowi Elektowi prof. Krzysztofowi Zarembie urząd Rektora Politechniki Warszawskiej.

Rektor Politechniki Poznańskiej przewodniczącym KRPUT

Podczas zdalnego posiedzenia sprawozdawczo-wyborczego KRPUT, które odbyło się 28 sierpnia 2020 r., Rektor Elekt Politechniki Poznańskiej prof. Teofil Jesionowski został wybrany nowym przewodniczącym Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych w kadencji 2020-2024.

Rektor Politechniki Śląskiej przewodniczącym KRASP

Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk został nowym przewodniczącym Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) na kadencję 2020-2024. Na stanowisku zastąpi prof. Jana Szmidta, Rektora Politechniki Warszawskiej.

Prorektorzy Politechniki Warszawskiej w kadencji 2020-2024

Rektor Elekt prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba przedstawił nazwiska swoich kandydatów na funkcję prorektorów naszej Uczelni.