Biuletyn PW / Wydarzenia

PW podpisała Deklarację Społecznej Odpowiedzialności Uczelni

PW przystąpiła do Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni. 17 września 2019 r. podczas Kongresu Społecznej Odpowiedzialności Nauki - Nauka dla Ciebie w Krakowie dokument podpisał Prorektor ds. Studenckich dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW.

Terminarz uroczystości inaugurujących rok akademicki 2019/2020 w Politechnice Warszawskiej

Obchody centralne inauguracji roku akademickiego 2019/2020 odbędą się 1 października br. o godz. 10.00. Wydział Chemiczny zainicjuje uroczystości wydziałowe w dniu 30 września 2019 r.

Statut Politechniki Warszawskiej uchwalony

26 czerwca 2019 r. na posiedzeniu Senatu Politechnika Warszawska przyjęła nowy statut uczelni. Dokument wejdzie w życie 1 października 2019 r.

Promocje doktorskie i habilitacyjne, wręczenie medali oraz finał Konkursu o Nagrodę Siemensa 2019

25 czerwca 2019 r. Politechnika Warszawska powitała w swoim gronie nowych doktorów i doktorów habilitowanych. Podczas uroczystości wręczono również Medal PW oraz Medal Młodego Uczonego, a także rozdano nagrody w Konkursie o Nagrodę Siemensa.

Politechnika Warszawska trzecią uczelnią w Polsce

Trzeci rok z rzędu Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce w Rankingu Szkół Wyższych opracowanym przez magazyn edukacyjny „Perspektywy”. Po raz 14. z rzędu została najlepszą techniczną uczelnią w kraju.

Pierwsze posiedzenie Rady Uczelni Politechniki Warszawskiej

17 maja 2019 r., z udziałem władz Politechniki Warszawskiej, odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Uczelni. Prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Rektor PW, wręczył jej członkom akty nominacyjne.

Powołanie pierwszej Rady Uczelni Politechniki Warszawskiej

Senat Politechniki Warszawskiej na posiedzeniu w dniu 17 kwietnia 2019 r. powołał pierwszą Radę Uczelni, której kadencja potrwa do dnia 31 grudnia 2020 r.

Wielkanocne życzenia Rektora PW 2019

Profesor Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej składa wszystkim Czytelnikom Biuletynu PW najlepsze życzenia wielkanocne.

Promocje doktorskie i habilitacyjne - marzec 2019

26 marca 2019 r. w Politechnice Warszawskiej powitaliśmy nowych doktorów i doktorów habilitowanych. Podczas uroczystości zostały również wręczone odznaki „Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej”.

Wydarzenia i sukcesy. Podsumowanie roku 2018 w Politechnice Warszawskiej

Miniony rok był dla naszej Uczelni czasem wyjątkowych wydarzeń, w których uczestniczyła cała społeczność Politechniki Warszawskiej. Przeżyjmy to raz jeszcze, przywołując wybrane wspomnienia.

Uroczysty Koncert Wigilijny

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu artystów akademickich chórów uczelni technicznych wybrzmiały 19 grudnia br. w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej z okazji Uroczystego Koncertu Wigilijnego.

Życzenia Rektora PW na Boże Narodzenie oraz Nowy Rok 2019

Profesor Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej składa wszystkim Czytelnikom Biuletynu PW najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne.

Uroczyste odsłonięcie Pomnika Prezydenta Ignacego Mościckiego

Po niemal 80 latach przed Gmach Technologii Chemicznej Politechniki Warszawskiej wrócił pomnik Prezydenta Ignacego Mościckiego. Uroczyste odsłonięcie popiersia z udziałem Tadeusza Deszkiewicza z Kancelarii Prezydenta RP miało miejsce 14 grudnia 2018 r.

Medal Młodego Uczonego, wręczenie odznaczeń państwowych oraz odznaki „Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej”

10 grudnia 2018 r. odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, Medalu Młodego Uczonego oraz odznaki „Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej”. W gronie odznaczonych Medalem Młodego Uczonego uczelnia powitała dr. hab. n. med. Michała Grąta.

IX Płockie Dni Techniki i V Forum Budowlane Płock 2018

W dniach 7-9 listopada 2018 r. w płockiej Filii Politechniki Warszawskiej odbyły się V Forum Budowlane i IX Płockie Dni Techniki. Wydarzenia wpisywały się w program Mazowieckich Dni Techniki, które zorganizowano w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Święto Politechniki Warszawskiej 2018

15 listopada 2018 r. obchodzimy Dzień Politechniki Warszawskiej, który w tym roku przypada w momencie szczególnym, jakim jest rocznica 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten doniosły jubileusz w naszej Uczelni obchodzić będziemy wraz z setną rocznicą utworzenia Legii Akademickiej mówił prof. Jan Szmidt, Rektor PW.

50 lat Zakładu Technologii Poligraficznych w Politechnice Warszawskiej

W dniach 4-7 października 2018 r. Zakład Technologii Poligraficznych, ZTP, (były Instytut Poligrafii) obchodził uroczystości jubileuszu 50-lecia swojego istnienia. Od momentu rozpoczęcia kształcenia inżynierów poligrafów, studia poligraficzne na Politechnice Warszawskiej ukończyło ponad dwa tysiące osób.

Gaudeamus po raz pięćdziesiąty drugi

W dniu 5 października 2018 r. odbyła się 52. Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 PW Filii w Płocku. Podsumowania minionego roku akademickiego dokonał gospodarz uroczystości - Prorektor PW ds. Filii prof. Janusz Zieliński.

Politechnika Warszawska zainaugurowała rok akademicki 2018/2019

1 października Politechnika Warszawska przywitała nowych studentów. Zmiany w funkcjonowaniu uczelni w związku z wprowadzeniem Ustawy 2.0 oraz obchody stulecia Niepodległości Polski - to wydarzenia, które nadadzą rytm kalendarzowi roku akademickiego 2018/2019.

Terminarz uroczystości inaugurujących rok akademicki 2018/2019 w Politechnice Warszawskiej

Obchody centralne inauguracji roku akademickiego 2018/2019 zaplanowano na 1 października br. na godz. 10.00. Uroczystości wydziałowe zainicjuje Wydział Chemiczny 28 września.

Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk jest tym,
co pozwala Ci wytrwać

Jim Ryun