Biuletyn PW / Wydarzenia

Politechnika Warszawska uczelnią badawczą

Politechnika Warszawska znalazła się w gronie 10 laureatów konkursu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wyniki zostały ogłoszone 30 października 2019 r. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 w Szkołach Doktorskich

17 października 2019 r. w Politechnice Warszawskiej odbyła się pierwsza uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 w Szkołach Doktorskich.

Gaudeamus po raz pięćdziesiąty trzeci

30 września 2019 r. odbyła się inauguracja roku akademickiego 2019/2020 PW Filii w Płocku. Gaudeamus odśpiewano po raz 53. Krótkiego podsumowania minionych siedmiu lat pracy w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku dokonał jej Prorektor prof. Janusz Zieliński.

Politechnika Warszawska zainaugurowała nowy rok akademicki

1 października 2019 r. Politechnika Warszawska przywitała rok akademicki 2019/2020. Uroczystość otworzył Rektor PW prof. dr hab. inż. Jan Szmidt. Wykład inauguracyjny wygłosił ks. prof. dr hab. Krzysztof Pawlina.

Sprawozdanie Rektora z działalności Politechniki Warszawskiej

Sprawozdanie przedstawia działania kierownictwa Politechniki Warszawskiej, opisuje osiągnięcia i dokonania jej pracowników, doktorantów i studentów, a także prezentuje informacje o wynikach w różnych obszarach funkcjonowania Uczelni, w okresie od 1 września 2018 r. do 31 sierpnia 2019 r.

Otwarcie Instytutu Konfucjusza w Politechnice Warszawskiej

23 września 2019 r. w PW we współpracy z Beijing Jiaotong University rozpoczyna działalność Instytut Konfucjusza. Główne zadania Instytutu to upowszechnianie kultury chińskiej i języka mandaryńskiego poprzez prowadzenie kursów edukacyjnych, warsztatów artystycznych oraz szkoleń biznesowych.

PW podpisała Deklarację Społecznej Odpowiedzialności Uczelni

PW przystąpiła do Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni. 17 września 2019 r. podczas Kongresu Społecznej Odpowiedzialności Nauki - Nauka dla Ciebie w Krakowie dokument podpisał Prorektor ds. Studenckich dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW.

Terminarz uroczystości inaugurujących rok akademicki 2019/2020 w Politechnice Warszawskiej

Obchody centralne inauguracji roku akademickiego 2019/2020 odbędą się 1 października br. o godz. 10.00. Wydział Chemiczny zainicjuje uroczystości wydziałowe w dniu 30 września 2019 r.

Statut Politechniki Warszawskiej uchwalony

26 czerwca 2019 r. na posiedzeniu Senatu Politechnika Warszawska przyjęła nowy statut uczelni. Dokument wejdzie w życie 1 października 2019 r.

Promocje doktorskie i habilitacyjne, wręczenie medali oraz finał Konkursu o Nagrodę Siemensa 2019

25 czerwca 2019 r. Politechnika Warszawska powitała w swoim gronie nowych doktorów i doktorów habilitowanych. Podczas uroczystości wręczono również Medal PW oraz Medal Młodego Uczonego, a także rozdano nagrody w Konkursie o Nagrodę Siemensa.

Politechnika Warszawska trzecią uczelnią w Polsce

Trzeci rok z rzędu Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce w Rankingu Szkół Wyższych opracowanym przez magazyn edukacyjny „Perspektywy”. Po raz 14. z rzędu została najlepszą techniczną uczelnią w kraju.

Pierwsze posiedzenie Rady Uczelni Politechniki Warszawskiej

17 maja 2019 r., z udziałem władz Politechniki Warszawskiej, odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Uczelni. Prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Rektor PW, wręczył jej członkom akty nominacyjne.

Powołanie pierwszej Rady Uczelni Politechniki Warszawskiej

Senat Politechniki Warszawskiej na posiedzeniu w dniu 17 kwietnia 2019 r. powołał pierwszą Radę Uczelni, której kadencja potrwa do dnia 31 grudnia 2020 r.

Wielkanocne życzenia Rektora PW 2019

Profesor Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej składa wszystkim Czytelnikom Biuletynu PW najlepsze życzenia wielkanocne.

Promocje doktorskie i habilitacyjne - marzec 2019

26 marca 2019 r. w Politechnice Warszawskiej powitaliśmy nowych doktorów i doktorów habilitowanych. Podczas uroczystości zostały również wręczone odznaki „Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej”.

Wydarzenia i sukcesy. Podsumowanie roku 2018 w Politechnice Warszawskiej

Miniony rok był dla naszej Uczelni czasem wyjątkowych wydarzeń, w których uczestniczyła cała społeczność Politechniki Warszawskiej. Przeżyjmy to raz jeszcze, przywołując wybrane wspomnienia.

Uroczysty Koncert Wigilijny

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu artystów akademickich chórów uczelni technicznych wybrzmiały 19 grudnia br. w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej z okazji Uroczystego Koncertu Wigilijnego.

Życzenia Rektora PW na Boże Narodzenie oraz Nowy Rok 2019

Profesor Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej składa wszystkim Czytelnikom Biuletynu PW najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne.

Uroczyste odsłonięcie Pomnika Prezydenta Ignacego Mościckiego

Po niemal 80 latach przed Gmach Technologii Chemicznej Politechniki Warszawskiej wrócił pomnik Prezydenta Ignacego Mościckiego. Uroczyste odsłonięcie popiersia z udziałem Tadeusza Deszkiewicza z Kancelarii Prezydenta RP miało miejsce 14 grudnia 2018 r.

Medal Młodego Uczonego, wręczenie odznaczeń państwowych oraz odznaki „Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej”

10 grudnia 2018 r. odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, Medalu Młodego Uczonego oraz odznaki „Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej”. W gronie odznaczonych Medalem Młodego Uczonego uczelnia powitała dr. hab. n. med. Michała Grąta.

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry