Przewodniczący rad naukowych dyscyplin Politechniki Warszawskiej

W dniach 8-9 października 2020 r., w formie zdalnej, odbyły się wybory kandydatów na przewodniczących rad naukowych dyscyplin Politechniki Warszawskiej na kadencję 2020-2024. 14 października 2020 r. Senat PW podjął uchwały w sprawie wyboru przewodniczących.

Przewodniczący rad naukowych dyscyplin Politechniki Warszawskiej na kadencję 2020-2024:

• Architektura i Urbanistyka - dr hab. inż. arch. Krystyna Solarek, prof. uczelni;
  • Automatyka, Elektronika i Elektrotechnika - prof. dr hab. inż. Tomasz Starecki;
  • Informatyka Techniczna i Telekomunikacja - dr hab. inż. Jarosław Arabas, prof. uczelni;
  • Inżynieria Biomedyczna - prof. dr hab. inż. Tomasz Markiewicz;
  • Inżynieria Chemiczna - prof. dr hab. inż. Tomasz Sosnowski;
  • Inżynieria Lądowa i Transport - dr hab. inż. Konrad Lewczuk, prof. uczelni;
  • Inżynieria Materiałowa - prof. dr hab. inż. Małgorzata Lewandowska;
  • Inżynieria Mechaniczna - prof. dr hab. inż. Robert Sitnik;
  • Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka - prof. dr. hab. inż. Tomasz Wiśniewski;
  • Matematyka - prof. dr hab. Janina Kotus;
  • Nauki Chemiczne - prof. dr hab. inż. Janusz Zachara;
  • Nauki Fizyczne - prof. dr hab. inż. Tomasz Woliński;
  • Nauki o Zarządzaniu i Jakości - dr hab. inż. Katarzyna Rostek, prof. uczelni.

Rady naukowe dyscyplin są organami kolegialnymi Politechniki Warszawskiej. Rada wybiera kandydata na przewodniczącego spośród swoich członków na pierwszym posiedzeniu w danej kadencji, zwołanym i prowadzonym przez Rektora. Prawo zgłaszania kandydatów na przewodniczącego ma Rektor oraz co najmniej dwóch członków Rady. Wybór kandydata na przewodniczącego następuje w głosowaniu tajnym, bezwzględną większością głosów ważnych. Rektor przedstawia Senatowi kandydaturę przewodniczącego. Senat wybiera przewodniczącego rady naukowej dyscypliny.