Rusza Festiwal Filmów Naukowych

Zdjęcie przedstawia młodego filmowca trzymającego klaps fimowy

Na projekcje zapraszamy 18-19 listopada 2022 r. do Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT PW/ fot. user18526052, pl.freepik.com

Zapraszamy do udziału w Festiwalu Filmów Naukowych - pierwszym konkursowym przeglądzie filmowym Politechniki Warszawskiej. Dorośli i młodzież w wieku 16-40 lat mogą zgłaszać swoje prace do 24 października br. 

Czekamy na filmy młodych reżyserów, naukowców, nauczycieli, artystów wizualnych, youtuberów, blogerów i twórców, którzy chcieliby zaprezentować swoje dzieła. Wszystko zgodnie z myślą, że nauka to nie tylko doświadczenia i laboratoria, ale cały otaczający świat. 

Do konkursu głównego zakwalifikowanych zostanie maksymalnie 10 filmów pełnometrażowych oraz 15 filmów krótkometrażowych. Za film pełnometrażowy zostaną uznane filmy o czasie projekcji wynoszącym co najmniej 60 minut, a do kategorii filmów krótkometrażowych zostaną zakwalifikowane filmy o minimalnej długości 10 minut oraz maksymalnej 50 minut. W konkursie mogą brać udział wszystkie filmy, których oryginalna wersja językowa jest zrealizowana w języku polskim. Bez znaczenia jest gatunek, wystarczy by film dotyczył tematyki naukowej. 

Zgłoszenia są przyjmowane do 24 października 2022 roku, a na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Formularz zgłoszenia filmu: bit.ly/FestiwalFilmowNaukowych-Zgloszenia 
Regulamin festiwalu: FestiwalFilmowNaukowych-Regulamin 

Na niezapomniane projekcje zapraszamy już 18-19 listopada 2022 r. do Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej.

Festiwal Filmów Naukowych organizowany jest w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki - Popularyzacja nauki i promocja sportu.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ>>