Ambasador Republiki Turcji z wizytą na PW

Zdjęcie przedstawia fragment Gmachu Głównego PW

Spotkanie odbyło się 21 czerwca br.

JE Pan Cengiz Kamil Firat, Ambasador Republiki Turcji w Rzeczypospolitej Polskiej odwiedził Politechnikę Warszawską. Głównymi tematami spotkania z Rektorem PW, prof. dr. hab. inż. Krzysztofem Zarembą, była wymiana studentów i pracowników naukowo-dydaktycznych oraz możliwości rozszerzenia współpracy o nowe obszary.

Spotkanie odbyło się 21 czerwca br. Ambasador omówił system szkolnictwa wyższego w Turcji i przedstawił najważniejsze tureckie uczelnie techniczne. W spotkaniu wziął udział Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej, Grzegorz Robak.

Studenci z Turcji stanowią 8 proc. studentów zagranicznych Politechniki Warszawskiej na studiach regularnych. Uczą się również na naszej uczelni w ramach programu Erasmus+.