Dydaktyka

Staż naukowy lub wyjazd badawczy

Konkursy finansujące staż naukowy lub wyjazd badawczy organizowane są m.in. przez Narodowe Centrum Nauki. Mogą się o nie ubiegać naukowcy na różnych szczeblach kariery. 

Rozliczyć granty w programie Horyzont 2020

Rozliczyć granty w programie Horyzont 2020 i nie popełnić błędu? Pomoże w tym poradnik przygotowany przez Komisję Europejską How to avoid errors when claiming costs in H2020 grants.

Executive MBA najlepszym polskim programem EMBA w Europie

Grafika MBA Szkoły Biznesu PW

Program Executive MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej uznano za najlepszy polski program Executive MBA w Europie według rankingu QS EMBA Rankings.

21 kierunków studiów PW na podium

Zdjęcie fragmentu Gmachu Głównego PW

21 kierunków studiów prowadzonych na Politechnice Warszawskiej znalazło się na podium rankingu przygotowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. 16 z nich sklasyfikowano jako najlepsze.

Plebiscyt Złota Kreda 2022

Grafika Złota Kreda

Do 30 czerwca można oddać głos w Plebiscycie Złota Kreda 2022 na wyróżniających się prowadzących, którzy dzielą się ze studentami swoją pasją do nauki i zachęcają do rozwoju.

Trzecie miejsce dla Politechniki Warszawskiej w Rankingu Szkół Wyższych

Zdjęcie przedstawia Rektora PW i Dziekanów z dyplomami Perspektyw

Po raz szósty z rzędu uczelnia znalazła się na podium Rankingu Szkół Wyższych Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, zajmując trzecie miejsce. Równocześnie po raz 17. z rzędu PW jest najlepszą uczelnią techniczną.

Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika: AQUA 2022

Grafika sympozjum dotyczącego problemów inżynierii środowiska

Koło Naukowe Inżynierii Środowiska wraz z Zakładem Inżynierii Sanitarnej i Ochrony Środowiska z Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii PW Filii w Płocku zaprasza do udziału w XXXIX Międzynarodowym Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika: AQUA 2022. 

Szkolenia z zakresu odnawialnych źródeł energii

Zdjęcie przedstawia studentów w sali wykładowej

Studenci Inżynierii Środowiska z Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku uczestniczą w dodatkowych szkoleniach z zakresu odnawialnych źródeł energii. Dzięki temu zdobędą cenne na rynku pracy uprawnienia zawodowe, potwierdzające kwalifikacje do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci.

PW w QS World University Ranking

Zdjęcie Politechniki Warszawskiej

W najnowszym rankingu QS World University Ranking Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na miejscach 521-530. Uczelnia zajęła też 133. miejsce na świecie w kryterium prestiż wśród pracodawców.

Finansowanie zagranicznych szkoleń i kursów - konkurs dla nauczycieli akademickich PW

Grafika informująca o konkursie

Nauczyciele akademiccy PW mogą wziąć udział w konkursie na finansowanie udziału w zagranicznych szkoleniach, kursach, wizytach studyjnych i innych formach usług edukacyjnych podnoszących kompetencje w zakresie wdrażania nowoczesnych metod kształcenia.

Finansowanie zagranicznych szkoleń i kursów - konkurs dla nauczycieli akademickich PW

Nauczyciele akademiccy PW mogą wziąć udział w konkursie na finansowanie udziału w zagranicznych szkoleniach, kursach, wizytach studyjnych i innych formach usług edukacyjnych podnoszących kompetencje w zakresie wdrażania nowoczesnych metod kształcenia.

Oferta wykładów Centrum Studiów Zaawansowanych PW

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza na wykłady ogólnouczelniane w semestrze letnim 2021/2022.

Studium Języków Obcych z akredytacją Eaquals

Studium Języków Obcych PW otrzymało akredytację międzynarodowego stowarzyszenia Eaquals - Excellence in Language Education. To potwierdzenie wysokich standardów kształcenia językowego.

Politechnika Warszawska popularna wśród kandydatów na studia

Politechnika Warszawska była jedną z najczęściej wybieranych przez kandydatów uczelnią podczas tegorocznej rekrutacji, którą podsumowało Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Seminarium Naukowe Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej - semestr zimowy

Zapraszamy do udziału w cyklu spotkań w ramach Seminarium Naukowego Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej. W semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022 zaplanowano cztery spotkania.

Platformy dydaktyczne w roku akademickim 2021/2022

W roku akademickim 2021/2022 rozwijamy narzędzia elektroniczne do obsługi dydaktyki: Moodle ePW, MS Teams oraz USOSWeb. Ich celem jest wsparcie zarówno studentów, jak i nauczycieli akademickich w procesie komunikacji. Każde z nich ma jednak swoją indywidualną charakterystykę oraz przeznaczenie.

Oferta wykładów Centrum Studiów Zaawansowanych PW

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza na wykłady ogólnouczelniane w semestrze zimowym 2021/2022. Wykłady będą prowadzone zdalnie.

Szybki start dla przedsiębiorczych - rekrutacja do programu preinkubacji

Inkubator Innowacyjności Politechniki Warszawskiej zaprasza osoby zainteresowane rozwijaniem swoich pomysłów biznesowych do udziału w programie „Preinkubacja - szybki start dla przedsiębiorczych”. Start programu w październiku.

Funkcjonowanie PW w semestrze zimowym 2021/2022

Ukazał się komunikat Rektora na temat kształcenia i pracy w najbliższym semestrze. Przewidujemy, że kształcenie będzie prowadzone w trybie stacjonarnym mieszanym, natomiast pracownicy powracają do standardowego trybu pracy.

Przedstawicielki PW podzielą się dobrymi praktykami z najlepszych światowych uczelni

Przedstawicielki PW, biorące udział w programie „Mistrzowie dydaktyki”, zaprezentują rezultaty swojej pracy i dobre praktyki podczas webinarium organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.