Studium Języków Obcych z akredytacją Eaquals

Studium Języków Obcych PW otrzymało akredytację międzynarodowego stowarzyszenia Eaquals - Excellence in Language Education. To potwierdzenie wysokich standardów kształcenia językowego.

Po wizytacji przedstawicieli stowarzyszenia w 2021 r., stwierdzono, że Studium Języków Obcych (SJO) spełnia wysokie standardy, niezbędne, by uzyskać akredytację. Nauczanie, programy i organizacja kursów, zasoby edukacyjne, testy i ewaluacja zostały ocenione jako wysokiej jakości. Doceniono, że instytucja przywiązuje dużą wagę do dbania o dobro swoich kursantów i pracowników, a wszelkie materiały promocyjne są dokładne i wiarygodne. Akredytacja ważna jest do końca 2025 r.

SJO, jako nowy członek stowarzyszenia Eaquals, zyskało m.in. dostęp do materiałów szkoleniowych dla studentów i lektorów.

Akredytację Eaquals ma tylko pięć uczelni w Polsce. Studium Języków Obcych PW uzyskało znak jakości Eaquals jako pierwszy akademicki ośrodek językowy w województwie mazowieckim. Jesteśmy też drugą uczelnią techniczną w Polsce, która otrzymała certyfikat.

Stowarzyszenie EAQUALS (Evaluation and Accreditation of Quality Language Services) powstało w 1991 r. Jego celem jest promowanie  doskonałości w edukacji językowej na całym świecie poprzez zapewnianie wsparcia dla rządów, instytucji edukacyjnych i wszystkich osób zainteresowanych tym obszarem kształcenia. EAQUALS  współpracuje z Komisją Europejską jako konsultant w sprawach związanych z edukacją, a także z licznymi innymi podmiotami wyznaczającymi standardy nauczania języków obcych.

Źródło: Studium Języków Obcych PW