PW w QS World University Ranking

Zdjęcie Politechniki Warszawskiej

W QS World University Ranking Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na miejscach 521-530

W najnowszym rankingu QS World University Ranking Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na miejscach 521-530. Uczelnia zajęła też 133. miejsce na świecie w kryterium prestiż wśród pracodawców.

Na liście znalazły się 1422 najlepsze uczelnie z całego świata, w tym 22 z naszego kraju. Wyżej od trzeciej w tym gronie Politechniki Warszawskiej sklasyfikowano Uniwersytet Warszawski (284. pozycja) oraz Uniwersytet Jagielloński (293. pozycja). W tej samej grupie znajduje się Uniwersytet Przyrodniczy z Poznania.

Trzy najlepsze uczelnie według QS WUR to: się Massachusetts Institute of Technology (MIT), University of Cambridge oraz Stanford University. W pierwszej dziesiątce zestawienia jest pięć uczelni ze Stanów Zjednoczonych, cztery z Wielkiej Brytanii i jedna ze Szwajcarii.

Ranking bierze pod uwagę kryteria takie jak: reputację w środowisku akademickim, prestiż wśród pracodawców, stosunek liczby wykładowców do liczby studentów, liczbę cytowań oraz liczbę studentów i pracowników z zagranicy. Zestawienie przygotowuje firma Quacquarelli Symonds, która specjalizuje się w temacie szkolnictwa i studiów zagranicznych. Należy również - razem z Rankingiem Szanghajskim, THE World University Rankings i US News Global University Ranking - do czterech najpopularniejszych tego typu zestawień na świecie. 

Szczegółowe wyniki dostępne są TUTAJ>>