Zaproszenia

III Ogólnokrajowa Konferencja Młodzi Naukowcy w Polsce - Badania i Rozwój

Spotkania przewidziano w czterech lokalizacjach: w Poznaniu (11.04), Wrocławiu (13.04), Lublinie (15.06) i Gdańsku (18.04). Zakres tematyczny prac obejmuje nauki przyrodnicze, nauki inżynieryjne i techniczne, nauki humanistyczne i społeczne.

Kreatywny Semestr Projektowy PW - innowacje w kształceniu

4 lutego br. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW odbędzie się spotkanie podsumowujące interdyscyplinarny przedmiot - Kreatywny Semestr Projektowy (KSP) zaaranżowany w ramach projektu Zespołu Rektorskiego ds. Innowacyjnych Form Kształcenia (INFOX).

Konferencje Politechniki Warszawskiej 2016

W bieżącym roku zaplanowano blisko sto wydarzeń o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Poniżej przedstawiamy rozkład konferencji naukowych przygotowanych przez jednostki organizacyjne Politechniki Warszawskiej w 2016 r.

Powrót PlusLigi. Politechnika zagra z Łuczniczką Bydgoszcz

Po długiej świąteczno-noworocznej przerwie PlusLiga wznawia swoje rozgrywki. W środę 13 stycznia dojdzie do dwunastej kolejki zmagań. AZS Politechnika Warszawska na wyjeździe zmierzy się z Łuczniczką Bydgoszcz.

Seminarium popularnonaukowe BG PW pt. „Para zbliża odległości”

W dniu Święta Kolejarza 25 listopada 2015 r. Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej zaprasza na seminarium popularnonaukowe pt. „Para zbliża odległości”, organizowane w ramach wystawy Anety Majak i Andrzeja Paszke pod tym samym tytułem. 

AZS Politechnika Warszawska rozpoczyna sezon

AZS Politechnika Warszawska wraca do gry. Inżynierowie sezon 2015/2016 PlusLigi zainaugurują 30 października. W Arenie Ursynów podejmą wówczas Cuprum Lubin.

Multimedia i dydaktyka. Konferencja WEiTI PW

W dniach 16-17 listopada 2015 r. na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW odbędzie się konferencja MTDM 2015 multiMedia: technology, design, management prezentująca interdyscyplinarny program nauczania realizowany przez międzyuczelniany zespół wykładowców.

Turniej Par Brydża Sportowego o Puchar Rektora PW

21 listopada 2015 r. odbędzie się Turniej Par Brydża Sportowego o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej. Organizatorem wydarzenia jest Warszawski Związek Brydża Sportowego i Politechnika Warszawska.

Jubileuszowy X Kongres Obywatelski

Hasło tegorocznego Kongresu Obywatelskiego brzmi: „Polska jutra. Możemy być lepsi!”. Wydarzenie odbędzie się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej dnia 7 listopada 2015 r. Do debaty zostali zaproszeni m.in. ludzie nauki.

Konferencja „Wpływ rozwoju nauki i techniki na przyszły kształt społeczeństw i gospodarki”

W dniach 19-20 listopada br. odbędzie się konferencja naukowa Wpływ rozwoju nauki i techniki na przyszły kształt społeczeństw i gospodarki. Wydarzenie organizowane przez Wydział Administracji i Nauk Społecznych oraz Szkołę Biznesu PW stanowi część obchodów 100-lecia Odnowienia Tradycji PW.

V Warszawskie Dni Techniki

21 października br. rozpoczynają się V Warszawskie Dni Techniki Warszawa - Technika wczoraj, dziś, jutro. Politechnika Warszawska obok Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) oraz Naczelnej Organizacji Technicznej (NOT) jest jednym z organizatorów wydarzenia.

Dysputy pitagorejskie CSZ PW

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na nowy cykl spotkań w formie Dysput pitagorejskich, które zainspirować mają do dostrzegania nowych, ukrytych i zapomnianych aspektów rzeczywistości. Najbliższy temat: Nadzieje i zagrożenia świata wirtualnego już 20 października br. o godz. 16.15.

Otwartość dla współpracy. Tydzień Otwartej Nauki 2015

Zbliża się tegoroczny Tydzień Otwartej Nauki - Open Access Week. Jego 8 edycja obchodzona będzie na całym świecie w dniach 19-25 października. Polskie obchody objęła patronatem prof. Lena Kolarska-Bobińska, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego . 

Przyjdź, kibicuj, pomagaj! III Mistrzostwa Polski Doktorantów i Doktorantek w Siatkówce Halowej

Hasło przewodnie tegorocznego turnieju Przyjdź, kibicuj, pomagaj! nawiązuje do akcji charytatywnej, która odbędzie się 24 października br. w Łodzi podczas III Mistrzostw Polski Doktorantów i Doktorantek w Siatkówce Halowej.

Erasmus Plus PW Filii w Płocku z wykładami prof. Biruty Sloki

Politechnika Warszawska Filia w Płocku zaprasza na dwa spotkania (28 i 29.09) w ramach programu Erasmus Plus. Wykłady w języku angielskim wygłosi prof. Biruta Sloka z University of Latvia.

Turniej Piłki Nożnej połączony z piknikiem rodzinnym

12 września br. na warszawskiej Białołęce odbędzie się Turniej Piłki Nożnej połączony z piknikiem rodzinnym. Na wydarzenie zaprasza NSZZ "Solidarność" Politechniki Warszawskiej.

II Ogólnokrajowa Konferencja Naukowa: Młodzi Naukowcy w Polsce - Badania i Rozwój

W listopadzie 2015 r. odbędzie się ogólnokrajowa konferencja prezentująca tematykę prac badawczych i przeglądowych Młodych Naukowców. Spotkania zaplanowano w trzech lokalizacjach: w Poznaniu (23.11), Wrocławiu (25.11) i Lublinie (27.11).

II Mistrzostwa Polski Doktorantek i Doktorantów w Siatkówce Plażowej

W imieniu organizatorów zapraszamy na II Mistrzostwa Polski Doktorantek i Doktorantów w Siatkówce Plażowej, które odbędą się w Łodzi 25 lipca 2015 r. na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

Warsaw Startup Game

Już w najbliższą niedzielę 28 czerwca br. na terenach okalających Stadion Narodowy w Warszawie odbędzie się Warsaw Startup Game - pierwsza edukacyjna gra miejska o charakterze ekonomicznym, odbywająca w przestrzeni stolicy.

Baylab zaprasza na wakacyjną przygodę z nauką

„Koń trojański i bunt jednej komórki”, Zupa, pompa i odrobina hydrauliki, czyli krew, serce i krążenie”, „Bioróżnorodność, rośliny uprawne” to tematy warsztatów w Baylab, na które zapraszamy w ramach stołecznej akcji „Lato w mieście”.