Zaproszenia

Młodzi naukowcy w Politechnice Warszawskiej

„Zawód naukowiec” to nowa kampania Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jej inaugurację zaplanowano na 11 października 2014 r. w Politechnice Warszawskiej.

Rzecznicy Talentów II edycja

Fundacja JWP Masz Pomysł? Masz Patent. Masz Zysk! i Politechnika Warszawska zapraszają na drugą edycję projektu Rzecznicy Talentów. Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację wiedzy z zakresu ochrony własności intelektualnej i przemysłowej oraz wspieranie innowacyjności.

IBS PW na targach Warsaw Build 2014

W dniach 18-20 września w EXPO XXI w Warszawie odbywa się druga edycja Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build 2014. Udział w wydarzeniu bierze również Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej.

Festiwal Nauki w BayLab

Salon popularnonaukowy BayLab zaprasza na kolejne już warsztaty familijne z cyklu „Zupa, pompa i odrobina hydrauliki. Uczestnicy dowiedzą się jak pracuje serce i z czego zbudowana jest krew. Adepci nauki doświadczą zaskakujących złudzeń optycznych!

IX Spotkanie Interdyscyplinarne CEZAMAT

Pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie dotyczyć będzie przechowywania energii. Wśród podejmowanej tematyki znajdą się m.in: badania kompatybilności nowoczesnych elektrolitów, żelowe polimerowe elektrolity oraz tlenkowe przewodniki w ogniwach paliwowych.

Konferencja Nano PL 2014

W dniach 15-17 października 2014 r. Wydział Inżynierii Materiałowej PW będzie jednym ze współorganizatorów konferencji realizowanej w ramach II Międzynarodowych Targów Innowacji i Nowoczesnych Technologii INNO - Tech Expo.

V Ogólnopolskie Europeistyczne Warsztaty Metodologiczne dla Doktorantów i Habilitantów

Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza do udziału w warsztatach metodologicznych, które odbędą się w dniach 16-17 września 2014 r.

FedCSIS – międzynarodowe święto profesjonalnej informatyki

W dniach 8-10 września 2014 r. w budynku Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa dedykowana informatyce technicznej i ekonomicznej FedCSIS.

VIII Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS 2014

Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, Urząd Patentowy RP i Politechnika Warszawska zapraszają na ósmą edycję Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2014.

Konferencja Nauka.Infrastruktura.Biznes

Przedsięwzięcie ma na celu zacieśnianie relacji pomiędzy środowiskiem naukowym i biznesowym. Organizatorem konferencji jest Politechnika Warszawska realizująca projekt CEZAMAT we współpracy z NCBR.  

Seminaria w roku akademickim 2014/2015

Centrum Studiów Zaawansowanych oraz Centrum Informatyzacji Politechniki Warszawskiej organizują w roku akademickim 2014/2015 cykl seminariów pod wspólnym tytułem „Problemy, metody i obliczenia wielkoskalowe oraz wyzwania modelowania inżynierskiego i biznesowego”.

Seminarium GIK i PAN

Wydział Geodezji i Kartografii PW we współpracy z Komitetem Geodezji PAN organizuje w dniach 25-27 września 2014 r. seminarium „Realizacja Osnów Geodezyjnych a Problemy Geodynamiki”.

Startup Grind Warsaw w Politechnice Warszawskiej

Już po raz trzeci w tym roku Startup Grind Warsaw poprowadzi inspirujące rozmowy o biznesie. Przedstawiony zostanie m.in. startup studentów z Politechniki Warszawskiej. Tematyka - energetyczna.

Warsztaty i debata Krajowej Izby Gospodarczej

„Jak walczyć z korupcją i przestępczością w biznesie? Kodeksy etyczne i polityka sygnalistów na świecie”. Powyższe zagadnienie będzie tematem spotkania, które odbędzie się 30 lipca 2014 r.

Lipcowe warsztaty w salonie BayLab

Nadeszła pora wakacyjnych urlopów, a w salonie popularnonaukowym BayLab cały czas dużo się dzieje. Kolejne warsztaty, pełne doświadczeń oraz interaktywnych pomocy, już niebawem.

X Akademickie Mistrzostwa Świata w Łucznictwie z zawodnikiem PW

W dniach od 2 do 5 lipca 2014 r. odbędą się X Akademickie Mistrzostwa Świata w Łucznictwie. W składzie polskiej reprezentacji znalazł się Kacper Sierakowski z Politechniki Warszawskiej.

II Konferencja Naukowa GIK

Katedra Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym zaprasza do uczestnictwa w II Konferencji Naukowej pt. „Współczesne uwarunkowania gospodarowania przestrzenią  szanse i zagrożenia dla zrównoważonego rozwoju”, która organizowana jest w Małej Auli Gmachu Głównego PW w dniach 24–25 czerwca 2014 r.

Mazowieckie Dni Twórczości, Designu i Innowacyjności 2014

MDTDI 2014 stanowią interesującą mieszankę kreatywności, nauki, wzornictwa i przedsiębiorczości. Dwa dni poszukiwania inspiracji mają szansę przyczynić się do wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów pomiędzy twórcami, przedsiębiorcami, przedstawicielami świata nauki i samorządów.

Targi Nauki i Kooperacji

W dniach 26-27 czerwca 2014 roku odbędą się Targi Nauki i Kooperacji. Celem wydarzenia jest stworzenie platformy komunikacji i współpracy pomiędzy przedsiębiorcami oraz przedstawicielami świata nauki prowadzącymi innowacyjną działalność.

Seminarium z cyklu „Akademia Internacjonalizacji PW”

Wykład „Internationalisation of research – forced upon HEIs or their own choice?” wygłosi szwedzki naukowiec Dr. Göran Melin z Technopolis Group Sweden. Seminarium skierowane jest do kadry kierowniczej.