FedCSIS – międzynarodowe święto profesjonalnej informatyki

W dniach 8-10 września 2014 r. w budynku Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa dedykowana informatyce technicznej i ekonomicznej FedCSIS.

Federated Conference on Computer Science and Information Systems (FedCSIS) obejmuje swoim zasięgiem międzynarodowe audytorium specjalistów. Udział w konferencji biorą przedstawiciele środowisk akademickich z całego świata, reprezentanci przedsiębiorstw zajmujących się produkcją, integracją i wdrażaniem systemów informatycznych, a także przedstawiciele wydawnictw naukowych i profesjonalnych.

Na FedCSIS 2014 złoży się 29 konferencji, seminariów i workshopów usystematyzowanych w 7 grup tematycznych:

• AAIA'14 - Advances in Artificial Intelligence and Applications,
  • CSS - Computer Science & Systems,
  • ECRM - Education, Curricula & Research Methods,
  • iNetSApp - Innovative Network Systems and Applications,
  • IT4MBS - Information Technology for Management, Business & Society,
  • JAWS - Joint Agent-oriented Workshops in Synergy,
  • SSD&A - Software Systems Development & Applications.

Wykłady wygłoszą wybitni specjaliści o międzynarodowej renomie: Marco Aiello z University of Groningen, Jan Marco Leimeister z University of St Gallen, Michael Luck z King's College London, Irwin King z Chinese University of Hong Kong i Ivan Stojmenovic z University of Ottawa.

Na palcach jednej ręki można policzyć organizowane w Polsce cykliczne konferencje naukowe legitymujące się międzynarodowym audytorium i systematycznym wzrostem zarówno liczby uczestników jak i liczby i poziomu merytorycznego referatów - ocenia jeden z animatorów FedCSIS dr hab. Marcin Paprzycki z IBS PAN. Są co najmniej dwie przyczyny tego stanu rzeczy – poziom organizacyjny połączony z atrakcyjnym programem towarzyszącym, oraz realizacja konferencji „sfederowanej”, czyli takiej w której każdy nurt tematyczny ma swoją nazwę i zachowuje swoją historię. Pozwala to utrzymać bardzo szerokie spektrum tematyczne oraz elastycznie reagować na nowe tendencje i kierunki badań, jednocześnie utrzymując przejrzystą strukturę tematyczną - dodaje.

W FedCSIS’2014 weźmie udział około 300 uczestników reprezentujących wszystkie kontynenty. Ponad 50% gości przybędzie z zagranicy.

Patronat na konferencją objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Administracji i Cyfryzacji, Prezes PAN, Rektor Politechniki Warszawskiej, Komendant Państwowej Straży Pożarnej, Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, Rektor Komendant WAT, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

Organizatorami konferencji są: Polskie Towarzystwo Informatyczne, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Politechnika Warszawska i Instytut Badań Systemowych PAN, we współpracy merytorycznej, między innymi, z ACM, IEEE i IFIP.

Konferencja zostanie otwarta w poniedziałek 8 września br. o godz. 11.00 w sali 107 w gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych.

Źródło: materiały prasowe