VIII Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS 2014

Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, Urząd Patentowy RP i Politechnika Warszawska zapraszają na ósmą edycję Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2014.

Tegoroczna wystawa odbywa się w dniach 14–16 października 2014 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Partnerami strategicznymi IWIS 2014 są: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Gospodarki i Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Wynalazczych – IFIA. Patronatem merytorycznym wystawę objęły: Polska Akademia Nauk, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Rada Główna Instytutów Badawczych, Polska Izba Rzeczników Patentowych, Naczelna Organizacja Techniczna – Federacja Stowarzyszeń Naukowo Technicznych i Konfederacja Lewiatan.

Fotorelacja z otwarcia IWIS 2014

IWIS to jedyna w Polsce impreza o tematyce innowacyjno-wynalazczej, która ma charakter międzynarodowy. Gośćmi poprzednich edycji byli wynalazcy z ponad 20 krajów, w tym z: Arabii Saudyjskiej, Bośni Hercegowiny, Chorwacji, Egiptu, Iranu, Kanady, Korei, Malezji, Rosji, Rumunii, Słowenii, Tajlandii, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii.

Dzięki profesjonalizmowi Stowarzyszenia, Urzędu Patentowego RP i Politechniki Warszawskiej a także wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wystawa IWIS 2013 była jedną z większych tego rodzaju wystaw w Europie Środkowo-Wschodniej. Wystawcy zaprezentowali prawie 400 wynalazków, stanowiących przegląd osiągnięć technicznych, częściowo już wykorzystywanych w praktyce, ale w dużej mierze dopiero oczekujących na wdrożenie.

Podstawowe cele imprezy to:

• zaprezentowanie dorobku naukowego polskich naukowców i wynalazców na tle światowych rozwiązań,
  • umożliwienie wynalazcom nawiązania kontaktów z potencjalnymi inwestorami,
  • zapoznanie opinii publicznej z dokonaniami Polski w dziedzinie wynalazczości, a poprzez ich popularyzację w mediach, kształtowanie pozytywnego wizerunku polskiej nauki,
  • kreowanie innowacyjnych postaw, zwłaszcza wśród młodzieży.

W wystawie swoje osiągnięcia prezentują placówki naukowo-badawcze, wyższe uczelnie, przedsiębiorstwa innowacyjne i indywidualni wynalazcy. Zaproszeni są również przedstawiciele instytucji finansowych zainteresowani inwestycjami w nowoczesne produkty i technologie.

Impreza objęta jest honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Szczegóły TUTAJ

Powiązany artykuł: