Baylab zaprasza na wakacyjną przygodę z nauką

„Koń trojański i bunt jednej komórki”, Zupa, pompa i odrobina hydrauliki, czyli krew, serce i krążenie”, „Bioróżnorodność, rośliny uprawne” to tematy warsztatów w Baylab, na które zapraszamy w ramach stołecznej akcji „Lato w mieście”.

Baylab jest salonem popularnonaukowym firmy Bayer, działającym pod honorowym patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego od 2012 roku. W organizowanych tu zajęciach uczestniczyło dotychczas 4 000 osób.- Baylab proponuje dzieciom i młodzieży atrakcyjną formę spędzenia lata w mieście - mówi Monika Lechowska z firmy Bayer, pomysłodawcy salonu - Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tajemnicami ludzkiego organizmu, zdrowia i fascynującej  natury.

Fotogaleria spotkania w salonie Baylab

Podczas wakacji można wziąć udział w trzech rodzajach zajęć:

  • Koń trojański i bunt jednej komórki” to zajęcia z profilaktyki przeciwnowotworowej. Uczestnicy wyizolują DNA z… banana, dowiedzą się czy łatwo znaleźć i zwalczyć komórkę nowotworową w organizmie. Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży od 13 roku życia.
  • Zupa, pompa i odrobina hydrauliki, czyli krew, serce i krążenie” - dzieci dowiedzą się czym jest krew i z czego się składa, jak jest zbudowane i jak pracuje serce, dlaczego należy chronić się przed miażdżycą. Zajęcia dla dzieci od 8 lat.
  • Bioróżnorodność, rośliny uprawne” - uczestnicy poznają pojęcie różnorodności biologicznej, nauczą się rozpoznawać nasiona takich roślin, jak rzepak, słonecznik, pszenica, kukurydza, owies, żyto, ryż. Warsztaty przygotowano dla dzieci od 8 roku życia.

Celem warsztatów, koncentrujących się na tematyce ochrony zdrowia, profilaktyce i promocji zdrowego stylu życia, jest uświadomienie małym i dużym uczestnikom znaczenia nauki dla ich codziennego życia i jego jakości. Scenariusz zajęć obejmuje przede wszystkim aspekt praktyczny np. pracę ze sprzętem laboratoryjnym. Hitem salonu jest stół z wieloma aplikacjami dotykowymi. Warsztaty współtworzone są przez moderatorów z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - Studenckiego Koła Naukowego przy I Katedrze i Klinice Kardiologii.

Zajęcia trwają 60 min, odbywają się na warszawskiej Ochocie. Rejestracja »

Wstęp wolny.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Politechniki Warszawskiej.

Podobne materiały:

Naukowe Czwartki w BayLab
Festiwal Nauki w BayLab