Studenci Doktoranci Absolwenci

Młodzi poligrafowie z wizytą w zakładach produkcyjnych Koenig&Bauer

Zdjęcie przedstawia grupę studentów przed maszynami drukującymi i introligatorskimi

Cyfryzacja, techniki pomiarowe i najnowsze generacje maszyn to główne punkty wycieczki studentów z Zakładu Technologii Poligraficznych PW do niemieckiej fabryki maszyn drukujących i introligatorskich w Radebeul.

Podium naszych żeglarzy

Zdjęcie medalistów Akademickich Mistrzostw Polski w żeglarstwie w klasyfikacji uczelni technicznych

Załoga Politechniki Warszawskiej zajęła trzecie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w żeglarstwie w klasie omega. Zawodnicy rywalizowali w Wilkasach koło Giżycka od 24 do 26 maja 2022 r.

Polskie miasta przyszłości oczami studentów

Wizualizacja miasta przyszłości przygotowana przez Koło Naukowe Architektury Jutra PW w ramach raportu „Polskie miasta przyszłości 2050 oczami młodych”

Samowystarczalne i ekologiczne, z zadowoloną oraz zintegrowaną społecznością – tak polskie miasta w 2050 r. widzą przyszli architekci i urbaniści. Swoją wizją podzielili się m.in. członkowie Koła Naukowego Architektury Jutra PW.

Drugi rok z rzędu srebro w pchnięciu kulą

Zdjęcie zawodników startujących w konkurencji pchnięciu kulą

Piotr Goździewicz z Politechniki Warszawskiej obronił srebrny medal w pchnięciu kulą podczas Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Zawody rozegrane zostały w Poznaniu w dniach 20-22 maja 2022 r.

Srebro podczas Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim

Zdjęcie medalistów wyścigu ze startu wspólnego podczas Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim

Konrad Czabok, student Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW, zajął drugie miejsce w wyścigu ze startu wspólnego podczas Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. Zawody odbyły się w dniach  18-19 maja 2022 r. w Spytkowicach.

Dwa medale dla PW w Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym

Zdjęcie medalistów w Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym

Studenci Politechniki Warszawskiej zdobyli dwa medale podczas Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym, które odbyły się w dniach 7-8 maja 2022 r. w Katowicach.

Zajęcia piątkowe w czwartek

Zdjęcie wnętrza Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, 12 maja 2022 r. (czwartek) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć w piątek. 

Zajęcia wtorkowe w środę

Zdjęcie przedstawia wnętrze Politechniki Warszawskiej

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, 4 maja 2022 r. (środa) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć we wtorek. 

Dwa medale dla PW w aerobiku sportowym

Zdjęcie medalistów Akademickich Mistrzostw Polski w aerobiku sportowym

Srebro i brąz - z takim dorobkiem wracają studenci PW z Akademickich Mistrzostw Polski w aerobiku sportowym. Zawody odbyły się w dniach 23-24 kwietnia 2022 r. w Krakowie.

Studencki pomysł na pomoc osobom z Ukrainy

Zdjęcie przedstawiające wyróżniony zespół odbierający nagrodę w postaci symbolicznego czeku

Aplikacja łącząca uchodźców z miejscami, w których mogą otrzymać pomoc to kolejne rozwiązanie nagrodzone w konkursie Datathon #OtwarteDane. Opracowali ją studenci Politechniki Warszawskiej i Politechniki Śląskiej.  

Zajęcia poniedziałkowe w środę

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, 20 kwietnia 2022 r. (środa) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć w poniedziałek. 

Aplikacja School Finder pomoże rodzicom uczniów z Ukrainy

Zdjęcie przedstawiające wyróźniony zespół odbierający nagrodę w postaci symbolicznego czeku

Zespół absolwentów Politechniki Warszawskiej i studentów Wojskowej Akademii Technicznej opracował aplikację mobilną umożliwiającą rejestrację ukraińskich dzieci w polskich szkołach. Projekt został wyróżniony w konkursie Datathon #OtwarteDane.

Studenci architektury nagrodzeni w międzynarodowym konkursie

Zofia Zimowska, Hanna Batyńska i Aleksander Barnaś zajęli drugie miejsce w konkursie 120 Hours, organizowanym przez Szkołę Architektury i Projektowania z Oslo. Nasi studenci są jedynymi reprezentantami Polski docenionymi przez jurorów. 

Nasi studenci na liście najzdolniejszych młodych Polaków

Julia Kosińska z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Adam Galant z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych znaleźli się wśród laureatów konkursu „25 przed 25”, w którym doceniane są utalentowane i ambitne osoby do 25. roku życia.

Judocy PW z medalami Akademickich Mistrzostw Polski

Trwa kolejny sezon Akademickich Mistrzostw Polski. Ponad dwadzieścia tysięcy uczestników rywalizuje w trzydziestu pięciu dyscyplinach. Za nami pierwsze sukcesy - judocy z Politechniki Warszawskiej zdobyli dwa srebrne i dwa brązowe medale.

Nasi studenci laureatami stypendium Ministra Edukacji i Nauki

Siedemnaście osób z Politechniki Warszawskiej otrzymało stypendia za znaczące osiągnięcia naukowe.

Ministerialne wsparcie dla studentów tworzących innowacje

Cztery projekty studenckich kół naukowych działających w PW uzyskało dofinansowanie w ramach drugiej edycji programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”. 

Samochód „Selfie” na podium zawodów Carolo-Cup@Home

Studenci Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW zajęli trzecie miejsce w Carolo-Cup@Home 2022. W międzynarodowych zawodach rywalizowały samochody autonomiczne małej skali.

Sondaż #powiedzPW: Czego oczekujesz od Kampusu PW?

W najnowszym sondażu z cyklu #powiedzPW studenci, doktoranci i pracownicy naszej Uczelni mogą podzielić się swoją opinią na temat korzystania z Kampusu Centralnego PW.

Student PW zaprojektował robota, który pomoże straży pożarnej

„LIvE SAVER” - to nazwa zdalnie sterowanego robota mobilnego, który pomoże straży pożarnej w akcjach ratunkowych. Zaprojektował go Piotr Kurządkowski, student Wydziału Mechatroniki PW i strażak-ochotnik.