Biuletyn PW / Studenci Doktoranci Absolwenci

Studenci Doktoranci Absolwenci

Nowe władze Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej

23 stycznia 2021 r. wybrano nowe władze Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej. Nowym przewodniczącym SSPW został Michał Rodowski z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych.

Nowy Zarząd Rady Kół Naukowych PW

Karina Tomborek z Koła Naukowego Inżynierii Materiałowej „Wakans” została Przewodniczącą Rady Kół Naukowych w kadencji 2020/2021.

Nagrody Starosty Płockiego

20 stycznia 2021 r.  w Auli PW Filii w Płocku zostały wręczone nagrody Starosty Powiatu Płockiego Ziemskiego za najlepsze prace dyplomowe wykonane przez absolwentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.

Koło Naukowe CMYK zaprojektowało bluzy „poligraficzne”

Koło Naukowe CMYK działające przy Zakładzie Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji PW zaprojektowało bluzy „poligraficzne” dla studentów kierunku Papiernictwo i Poligrafia.

Zakład Technologii Poligraficznych otrzymał nowoczesny sprzęt od firmy Mondi Simet

Zakład Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji PW otrzymał od firmy Mondi Simet Sp. z o.o. przemysłowy ploter tnąco-bigujący. Nowoczesny sprzęt przekazany 17 grudnia 2020 r. umożliwi studentom zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu projektowania i wytwarzania opakowań.

Katalog - XXVI Targi Pracy i Praktyk dla Elektroników i Informatyków

Targi Pracy i Praktyk na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW są organizowane dwa razy do roku od 2008 r. W ciągu dwóch dni w wydarzeniu bierze udział blisko 70 firm i instytucji. XXVI targi zostaną ograniczone do elektronicznej wersji katalogu targowego.

Absolwenci PW nagrodzeni w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich

W ogólnopolskim konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich na dyplomy magisterskie obronione w 2019 r. nagrodę główną oraz wyróżnienie otrzymali absolwenci Wydziału Architektury PW.

Mgr Agnieszka Kucharska wyróżniona podczas Konferencji IwZ'2020

Agnieszka Kucharska z Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej podczas tegorocznej edycji konferencji „Informatyka w Zarządzaniu” otrzymała wyróżnienie dla doktoranta za najlepszy artykuł naukowy pod tytułem „Dojrzałość świadczenia usług IT przez uczelnie publiczne w Polsce”.

PKN ORLEN nagrodził najlepsze prace dyplomowe

3 grudnia 2020 r. w Auli Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku zostały wręczone nagrody Prezesa PKN ORLEN S.A. za najlepsze prace dyplomowe wykonane przez absolwentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. 

Nagroda Prezesa CNH Industrial Polska

26 listopada 2020 r. w Auli Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku zostały wręczone nagrody Prezesa Zarządu CNH Industrial Polska Sp. z o.o. za najlepsze prace dyplomowe wykonane przez absolwentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku z kierunku Mechanika i budowa maszyn. 

Menadżer Start-upu dla studentów PW - rekrutacja

Do 6 grudnia 2020 r. studenci Politechniki Warszawskiej zainteresowani rozwojem kompetencji menadżerskich, personalnych i społecznych mogą zgłosić się do programu „Menadżer Start-upu”, organizowanego przez Inkubator Innowacyjności PW. 

A w ogóle, to da się żyć i studiować online jednocześnie?

Zespół doradców Biura Karier Politechniki Warszawskiej w składzie: Ewa Kluczek-Woźniak, Joanna Dostal-Kielczyk oraz Aneta Dreksler o wyzwaniach w życiu i studiowaniu online.

Nagrody Przewodniczącego Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

25 listopada 2020 r. w Auli Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku zostały wręczone nagrody Przewodniczącego Rady Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa za najlepsze prace dyplomowe wykonane przez absolwentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku z kierunku Budownictwo. 

Nagrody Prezesa Basell Orlen Polyolefins

18 listopada 2020 r. w Auli Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku zostały wręczone nagrody Prezesa Basell Orlen Polyolefins za najlepsze prace dyplomowe wykonane przez absolwentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku z kierunku Technologia chemiczna.

Nagrody dla PW w konkursie StRuNa 2020

Koło Naukowe Humanoid, Koło Naukowe Robotyków i WUT Racing zostały docenione w ogólnopolskim konkursie StRuNa. Politechnika Warszawska znalazła się również wśród laureatów „Nagród 10-lecia”.

Dofinansowanie na umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich PW

Politechnika Warszawska została jednym z 10 beneficjentów prestiżowego programu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej „STER - Umiędzynarodowienie szkół doktorskich”. Program, zaplanowany na trzy lata, ma zwiększyć współpracę międzynarodową Szkół Doktorskich PW.

Laureaci Złotej Kredy 2020

Po raz jedenasty studenci Politechniki Warszawskiej wyróżnili najlepszych wykładowców. Oto lista laureatów Złotej Kredy.

Zajęcia środowe w piątek

Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, 13 listopada 2020 r. (piątek) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć w środę.

Wybory do Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej

Do 8 listopada 2020 r. trwają zgłoszenia do wyborów do organów Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej na kadencję 2021.

Studenci PW wśród laureatów konkursu „Forum Młodych Mistrzów”

Studenci PW zdobyli trzy nagrody w ogólnopolskim konkursie „Forum Młodych Mistrzów”, zorganizowanym w ramach XXVI Forum Teleinformatyki „System informacyjny państwa wobec globalnej transformacji cyfrowej”. Wydarzenie odbyło się w dniach 24-25 września 2020 r.

CYTAT TYGODNIA

"

 

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

Albert Einstein

"

17
Wrz

25. Festiwal Nauki

08:00 - 26 Wrz 20:00

19
Wrz

Zjazd Fizyków Polskich

12:00 - 23 Wrz 14:00

24
Wrz

Koncert Juwenaliowy w Płocku

18:00

28
Wrz

Kształcenie w zakresie geodezji i kartografii

09:00 - 30 Wrz 17:30

1
Paź

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

10:00

2
Paź

Science Gam Jam 2021

09:00 - 23:00

6
Paź

Infrastruktura Krytyczna Miast

09:00 - 8 Paź 15:00

7
Paź

Zapobieganie powodziom i ochrona przed suszą

00:00 - 8 Paź 00:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI