Srebro podczas Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim

Zdjęcie medalistów wyścigu ze startu wspólnego podczas Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim

Konrad Czabok (drugi od lewej) na podium AMP w kolarstwie górskim, fot. Okapi Studio Live

Konrad Czabok, student Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW, zajął drugie miejsce w wyścigu ze startu wspólnego podczas Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. Zawody odbyły się w dniach  18-19 maja 2022 r. w Spytkowicach.

W mistrzostwach wzięło udział ponad 180 zawodników z 44 uczelni. Rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas oraz wyścigu ze startu wspólnego.

W drugiej konkurencji srebrny medal zdobył Konrad Czabok, zwyciężając w klasyfikacji uczelni technicznych. W tej samej klasyfikacji zajął drugie miejsce w jeździe indywidualnej na czas.

W klasyfikacji generalnej męska reprezentacja PW zajęła 3. miejsce wśród uczelni technicznych.