Podium naszych żeglarzy

Zdjęcie medalistów Akademickich Mistrzostw Polski w żeglarstwie w klasyfikacji uczelni technicznych

Żeglarze Politechniki Warszawskiej na drugim miejscu w klasyfikacji uczelni technicznych, fot. www.facebook.com/ampzeglarstwo

Załoga Politechniki Warszawskiej zajęła trzecie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w żeglarstwie w klasie omega. Zawodnicy rywalizowali w Wilkasach koło Giżycka od 24 do 26 maja 2022 r.

Prawie 90 jachtów z 41 uczelni walczyło na jeziorze Niegocin o medale AMP w żeglarskiej klasie omega. W imprezie wzięło udział blisko 280 osób.

Warunki do ścigania były zmienne. Pogoda dopisała podczas eliminacji - było słonecznie i wiało 4 w skali Beauforta, a przy szkwałach nawet więcej. Niestety, dzień później przyszła flauta i przez kilka godzin nie można było rozpocząć finałów. Dopiero poprawa aury i zmiana ustawienia trasy pozwoliły na rozegranie kolejnych wyścigów. 

Żeglarze z Politechniki Warszawskiej zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej i drugie w klasyfikacji uczelni technicznych. W mistrzostwach uczelnię reprezentowali: Filip Szmit, Maciej Abramowicz, Maciej Fajfer, Barbara Wąsowska, Magdalena Leymańczyk, Bartosz Pawlak, Bartłomiej Rychlik, Piotr Kaczmarek, Maciej Dzik, Wiktor Porakowski, Witold Olech.

Z wynikami mistrzostw można zapoznać się TUTAJ>>