Studenci Doktoranci Absolwenci

Kosmiczne łaziki z PW

Zdjęcie łazika Siriusa II

19 drużyn zmierzyło się w tegorocznej, 8. edycji międzynarodowych zawodów robotycznych European Rover Challenge w Kielcach. Z Politechniki Warszawskiej wystartowały dwie. O przygotowaniach i swoich marzeniach opowiadają członkowie koła SKA Robotics, twórcy Siriusa II.

Studencka wizja Warszawy 2050

Wizualizacja Bulwaru Karskiego przygotowana przez Koło Naukowe Architektury Jutra

Najpierw zaproponowali swoją wizję polskich miast w 2050 r., teraz przenieśli w przyszłość wybrane miejsca w Warszawie. Prace młodych architektów i urbanistów z Koła Naukowego Jutra PW można oglądać przy pawilonie ZODIAK.

Twierdza Kłodzko bardziej dostępna. Dzięki studentom PW

Zdjęcie przestawia studentów Wydziału Architektury w zabudowaniach Twierdzy Kłodzko

Dawne twierdze militarne często pozostają niedostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Studenci Wydziału Architektury PW podjęli wyzwanie by to zmienić. Opracowane przez nich rozwiązania pomogą w dostosowaniu części obszaru kłodzkiej twierdzy i otworzą ją dla nowych zwiedzających.

Świadomi energii ze studentami PW

Studenci z koła naukowego przed Gmachem Głównym PW

Jak poprawić efektywność energetyczną, zminimalizować zużycie energii oraz zmniejszyć koszty za energię i gaz? Członkowie Koła Naukowego Energetyków PW startują z nowym projektem edukacyjnym w zakresie efektywnego użytkowania energii - Świadomi energii.

Projekt domków nad łotewską rzeką

Grafika przedstawia domek nad łotewską rzeką

Studentki Wydziału Architektury PW zaprojektowały zespół domków wypoczynkowych w okolicy łotewskiej rzeki Windawy. Wyjątkowa praca nawiązująca do tradycyjnej architektury regionu znalazła się na krótkiej liście konkursowej Caramel Shore Traveller Rooms.

Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej PW na semestr zimowy 2022/2023

Zdjęcie przestawia grupę trzech osób stojącą na schodach

Od semestru zimowego dotychczasowe pięć szkół doktorskich zastąpione zostaną jedną - Szkołą Doktorską PW. Rejestracja do niej przez system IRK rozpocznie się 1 sierpnia i będzie trwała do 22 sierpnia 2022 r. 

Damian Czykier czwarty na Mistrzostwach Świata

Zdjęcie przestawia Damiana Czykiera z obronioną pracą magisterską

Absolwent Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, 29-letni Damian Czykier został czwartym płotkarzem świata. Tegoroczne zawody rozegrano w Eugene w Stanach Zjednoczonych. 

Rozwój Stalowej Woli z Wydziałem Architektury PW

Grafika przedstawia plansze konkursowe

Wystawę projektów konkursowych opracowanych przez studentów Wydziału Architektury PW Nowy Europejski Bauhaus - Wizja Rozwoju Centrum Stalowej Woli a Tożsamość Miasta można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli im. Melchiora Wańkowicza.

Wodny Azyl - instalacja studentów PW

Młodzi architekci z Politechniki Warszawskiej zaprojektowali instalację, która ma skłaniać do refleksji na temat obecności wody w naszym mieście. Wodny Azyl naszych studentów można oglądać do 7 sierpnia 2022 r. na placu przed ZODIAKIEM. 

Płocki „Grant na start”

Stypendia w wysokości 5 tys. złotych mogą zdobyć studenci w ramach programu miasta Płocka. Ubiegać się o nie mogą osoby przyjęte na pierwszy roku studiów, które uzyskały najwyższe wyniki postępowania kwalifikacyjnego w roku akademickim 2022/2023. 

Studenci PW stażystami Polish Space Fellowship Program

Zdjęcie przedstawia uczestników panelu dyskusyjnego konferencji w ramach której wręczono staże

Czterech studentów Politechniki Warszawskiej zdobyło staże w konkursie Polish Space Fellowship Program Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego. Odbędą pięciomiesięczne, płatne staże w instytutach badawczych lub przedsiębiorstwach z sektora kosmicznego.

Grand Prix dla zespołu PW w konkursie „Dwa Oblicza”

Zdjęcie pokazujące projekt akademika

Zespół studentów z Wydziału Architektury PW oraz Wydziału Inżynierii Lądowej PW zdobył Grand Prix w konkursie Dwa oblicza jedna przyszłość betonu komórkowego i prefabrykacji betonowej. Zwycięski projekt to Siedlisko studenckie przy polu mokotowskim - akademik marzeń.

Absolwent PW wicemistrzem w kolarstwie

Zdjęcie przedstawia zwycięzców zawodów na podium

Krzysztof Łukasik, absolwent Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy w maratonie MTB. Zawody odbyły się na liczącej 100 km górskiej trasie w Czechach.

Szkolenia z zakresu odnawialnych źródeł energii

Zdjęcie przedstawia studentów w sali wykładowej

Studenci Inżynierii Środowiska z Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku uczestniczą w dodatkowych szkoleniach z zakresu odnawialnych źródeł energii. Dzięki temu zdobędą cenne na rynku pracy uprawnienia zawodowe, potwierdzające kwalifikacje do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci.

Regaty o Puchar Rektora PW rozegrane

Zdjęcie przedstawia uczestników regat na tle zalewu Zegrzyńskiego

Nasi najlepsi żeglarze studiują na Wydziałach: Matematyki i Nauk Informacyjnych oraz Mechatroniki. Nad Zalewem Zegrzyńskim rozegrano siódme Regaty o Puchar Rektora PW. 

Nabór wniosków do Stypendium im. Mieczysława Króla

Zdjęcie przedstawia mężczyznę siedzącego przed ekranem laptopa

Do 24 czerwca 2022 r. można składać wnioski o stypendium im. inż. Mieczysława Króla na rok akademicki 2022/2023. 

Studenci PW w zwycięskich zespołach ENHANCE Challenge

Uczestnicy konkursu ENHANCE Challenge z zespołu pierwszego

Czworo studentów Politechniki Warszawskiej zwyciężyło wraz ze swoimi zespołami w konkursie ENHANCE Challenge zorganizowanym przez Politechnikę w Walencji. Zwycięskie zespoły otrzymały nagrody finansowe oraz możliwość udziału w programie inkubacyjnym. 

Studentka Wydziału Chemicznego PW laureatką Studenckiego Nobla

Zdjęcie Aleksandry Bandzerewicz

Aleksandra Bandzerewicz, studentka technologii chemicznej na PW, otrzymała Studenckiego Nobla w kategorii Nauki przyrodnicze i energetyka.

Srebro dla szablisty z PW

Szabliści AMP na podium

W niedzielę, 6 czerwca 2022 r. zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w szermierce. Piotr Szczepanik, szablista z Politechniki Warszawskiej wywalczył srebro w kategorii mężczyzn.  

Trzy złote medale dla studentów z koła naukowego SAE AeroDesign

Zdjęcie przedstawia studentów SAE AeroDesign z nagrodami i samolotami

Wielkim sukcesem zakończył się udział studentów w zawodach SAE Aero Design West. Po dwóch latach przerwy zespoły z koła naukowego SAE AeroDesign z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW wywalczyły trzy złote medale, czwarte miejsce i dodatkowe wyróżnienie.