Damian Czykier czwarty na Mistrzostwach Świata

Zdjęcie przestawia Damiana Czykiera z obronioną pracą magisterską

Damian Czykier z obronioną pracą inżynierską, fot. Facebook / Damian Czykier

Absolwent Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, 29-letni Damian Czykier został czwartym płotkarzem świata. Tegoroczne zawody rozegrano w Eugene w Stanach Zjednoczonych.

Pierwsze miejsce ostatecznie zajął Grant Holloway ze Stanów Zjednoczonych (13.03). Tuż za nim był jego rodak Tray Cunningham (13.08), trzeci był Asier Martinez z Hiszpanii (13.17). Damian Czykier wolno ruszył ze startu i pokonał dystans w czasie 13.32, ostatecznie zajmując czwarte miejsce w finale biegu na 110 metrów przez płotki.

Nasz zawodnik to zwycięzca lekkoatletycznych mistrzostw Polski 2022 w Suwałkach. Z wynikiem 13.25 poprawił rekord Polski w biegu na 110 metrów przez płotki. Na mistrzostwach Europy był dwukrotnie czwarty, igrzyska olimpijskie oraz mistrzostwa świata kończył na eliminacjach lub półfinale. Tym razem niewiele zabrakło by znalazł się na podium.