Studenci Doktoranci Absolwenci

Kandydaci do Rady Młodych Naukowców poszukiwani

Do 22 lutego 2021 r. Ministerstwo Edukacji i Nauki prowadzi nabór kandydatów do Rady Młodych Naukowców VII kadencji. Jej głównym zadaniem jest wspieranie dokonań młodych badaczy w Polsce. Wyboru członków Rady dokona Minister Edukacji i Nauki.

Naukowiec z Wydziału Inżynierii Lądowej z podwójnym doktoratem

Dr inż. Piotr Prochoń z Wydziału Inżynierii Lądowej obronił prestiżowy podwójny doktorat. Stopień doktora uzyskał w Politechnice Warszawskiej oraz w belgijskim L'Université De Liège, z którym PW współpracuje w ramach umowy dwustronnej od 20 lat.

Nagrody Prezydenta Miasta Płocka w ramach konkursu „Dyplom dla Płocka”

2 lutego 2021 r. w Auli PW Filii w Płocku zostały wręczone nagrody Prezydenta Miasta Płocka w ramach konkursu „Dyplom dla Płocka” za najlepsze prace dyplomowe wykonane przez absolwentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.

Adrian Kopytowski ponownie przewodniczącym Rady Doktorantów PW

28 stycznia 2021 r. Adrian Kopytowski z Wydziału Inżynierii Produkcji został przewodniczącym Rady Doktorantów Politechniki Warszawskiej w kadencji 2021. Funkcję tę będzie sprawował drugi rok z rzędu.

Zarządzenie Rektora PW w sprawie prowadzenia zajęć dydaktycznych w semestrze letnim

27 stycznia 2021 r. Rektor PW wydał Zarządzenie w sprawie prowadzenia zajęć dydaktycznych w Politechnice Warszawskiej w okresie od 20 lutego do 16 czerwca 2021 r.

Nowe władze Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej

23 stycznia 2021 r. wybrano nowe władze Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej. Nowym przewodniczącym SSPW został Michał Rodowski z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych.

Nowy Zarząd Rady Kół Naukowych PW

Karina Tomborek z Koła Naukowego Inżynierii Materiałowej „Wakans” została Przewodniczącą Rady Kół Naukowych w kadencji 2020/2021.

Nagrody Starosty Płockiego

20 stycznia 2021 r.  w Auli PW Filii w Płocku zostały wręczone nagrody Starosty Powiatu Płockiego Ziemskiego za najlepsze prace dyplomowe wykonane przez absolwentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.

Koło Naukowe CMYK zaprojektowało bluzy „poligraficzne”

Koło Naukowe CMYK działające przy Zakładzie Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji PW zaprojektowało bluzy „poligraficzne” dla studentów kierunku Papiernictwo i Poligrafia.

Zakład Technologii Poligraficznych otrzymał nowoczesny sprzęt od firmy Mondi Simet

Zakład Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji PW otrzymał od firmy Mondi Simet Sp. z o.o. przemysłowy ploter tnąco-bigujący. Nowoczesny sprzęt przekazany 17 grudnia 2020 r. umożliwi studentom zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu projektowania i wytwarzania opakowań.

Katalog - XXVI Targi Pracy i Praktyk dla Elektroników i Informatyków

Targi Pracy i Praktyk na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW są organizowane dwa razy do roku od 2008 r. W ciągu dwóch dni w wydarzeniu bierze udział blisko 70 firm i instytucji. XXVI targi zostaną ograniczone do elektronicznej wersji katalogu targowego.

Absolwenci PW nagrodzeni w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich

W ogólnopolskim konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich na dyplomy magisterskie obronione w 2019 r. nagrodę główną oraz wyróżnienie otrzymali absolwenci Wydziału Architektury PW.

Mgr Agnieszka Kucharska wyróżniona podczas Konferencji IwZ'2020

Agnieszka Kucharska z Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej podczas tegorocznej edycji konferencji „Informatyka w Zarządzaniu” otrzymała wyróżnienie dla doktoranta za najlepszy artykuł naukowy pod tytułem „Dojrzałość świadczenia usług IT przez uczelnie publiczne w Polsce”.

PKN ORLEN nagrodził najlepsze prace dyplomowe

3 grudnia 2020 r. w Auli Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku zostały wręczone nagrody Prezesa PKN ORLEN S.A. za najlepsze prace dyplomowe wykonane przez absolwentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. 

Nagroda Prezesa CNH Industrial Polska

26 listopada 2020 r. w Auli Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku zostały wręczone nagrody Prezesa Zarządu CNH Industrial Polska Sp. z o.o. za najlepsze prace dyplomowe wykonane przez absolwentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku z kierunku Mechanika i budowa maszyn. 

Menadżer Start-upu dla studentów PW - rekrutacja

Do 6 grudnia 2020 r. studenci Politechniki Warszawskiej zainteresowani rozwojem kompetencji menadżerskich, personalnych i społecznych mogą zgłosić się do programu „Menadżer Start-upu”, organizowanego przez Inkubator Innowacyjności PW. 

A w ogóle, to da się żyć i studiować online jednocześnie?

Zespół doradców Biura Karier Politechniki Warszawskiej w składzie: Ewa Kluczek-Woźniak, Joanna Dostal-Kielczyk oraz Aneta Dreksler o wyzwaniach w życiu i studiowaniu online.

Nagrody Przewodniczącego Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

25 listopada 2020 r. w Auli Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku zostały wręczone nagrody Przewodniczącego Rady Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa za najlepsze prace dyplomowe wykonane przez absolwentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku z kierunku Budownictwo. 

Nagrody Prezesa Basell Orlen Polyolefins

18 listopada 2020 r. w Auli Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku zostały wręczone nagrody Prezesa Basell Orlen Polyolefins za najlepsze prace dyplomowe wykonane przez absolwentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku z kierunku Technologia chemiczna.

Nagrody dla PW w konkursie StRuNa 2020

Koło Naukowe Humanoid, Koło Naukowe Robotyków i WUT Racing zostały docenione w ogólnopolskim konkursie StRuNa. Politechnika Warszawska znalazła się również wśród laureatów „Nagród 10-lecia”.