Odpowiedzialna uczelnia

Konkurs na ciastko Politechniki Warszawskiej rozstrzygnięty

Jury po degustacji i zapoznaniu się z opisem poszczególnych propozycji podjęło ostateczną decyzję. Ciastko PW zostało wybrane. W czasie burzliwych dyskusji okazało się, że wśród inżynierów są prawdziwe łasuchy.

Kurs języka migowego dla pracowników PW

W odpowiedzi na zgłaszane zapotrzebowanie Biuro Spraw Studenckich, Sekcja ds. Osób Niepełnosprawnych organizuje kurs z Polskiego Języka Migowego na poziomie A1 (początkujący) dla pracowników Politechniki Warszawskiej.

Strona internetowa Biura Rektora dostępna także w języku rosyjskim

Opublikowana wiosną br. strona internetowa Biura Rektora PW, doczekała się kolejnej wersji językowej. Po języku polskim i angielskim nadszedł czas na jej rosyjskojęzyczny odpowiednik dostępny online od 3 października. 

Lider z powołania - profesor Jan Szmidt

Prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej otrzymał tytuł: Lider z powołania w kategoriach: nauka i edukacja oraz działalność społeczna. Kategorie konkursu promują pozytywne postawy dla rozwoju synergii reprezentowanych środowisk.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci pozdrawia Politechnikę

Podopieczni Koła Przyjaciół Dzieci o Niepełnej Sprawności Ruchowej również i w tym roku pamiętali o naszej Uczelni, przesyłając wakacyjne pozdrowienia z turnusu rehabilitacyjnego w Sarbinowie.

Europejskie Stowarzyszenie Uniwersytetów sprzeciwia się dymisjom dziekanów w Turcji

Europejskie Stowarzyszenie Uniwersytetów (European University Association), do którego należy również Politechnika Warszawska, wyraziło swoje zaniepokojenie przymusowymi dymisjami dziekanów w Turcji.

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości szukają liderów

Zarządzanie projektami i ludźmi, umiejętności komunikacyjne i interpersonalne, doświadczenie w organizowaniu dużych wydarzeń, praca w grupie i współpraca z biznesem - chcesz zdobyć cenne na rynku pracy kompetencje? Zostań Liderem Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości!

Uczniowie polskiej szkoły na Litwie z wizytą w PW

Dzieci z polskiej szkoły w Suderwie na Litwie przyjechały na wycieczkę do Polski. 8 czerwca 2016 roku grupa odwiedziła Politechnikę Warszawską, poznając jej włodarzy, historię i współczesność naszej Uczelni. 

Zbiórka prezentów dla chorych dzieci. Akcja „Pomocny Student PW”

1 czerwca rozpoczęła się zbiórka upominków dla pacjentów warszawskich oddziałów onkologicznych - podopiecznych Fundacji Spełnionych Marzeń. Do inicjatywy przyłączyła się również nasza Uczelnia. Prezenty dla chorych dzieci należy składać do 17 czerwca br.

Sklep internetowy Politechniki Warszawskiej - proste zamawianie materiałów promocyjnych

Nowa platforma, stworzona z myślą o komforcie zainteresowanych, znacznie ułatwia zamawianie materiałów promocyjnych Politechniki Warszawskiej. Wypełnianie wniosku o wydanie materiałów promocyjnych nie jest już konieczne.

Piknik Edukacyjny Politechniki Warszawskiej 2016 za nami

W dniach 13-14 maja 2016 roku na terenie Kampusu Centralnego Politechniki Warszawskiej odbył się Piknik Edukacyjny dla dzieci i młodzieży, zatytułowany "Od Mikro do Makro". W tegorocznej edycji wydarzenia wzięła udział rekordowa liczba uczestników.

Apel Prezydium KRASP „Uczelnie przeciw rasizmowi”

Poniżej zamieszczamy Apel Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich „Uczelnie przeciw rasizmowi”, który podpisał m.in. prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej, a jednocześnie Przewodniczący Komisji ds. Kształcenia KRASP.

Tydzień Dawcy Szpiku w PW

Od 11 kwietnia 2016 roku przez cały tydzień odbywać się będzie rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych. Punkty rejestracyjne udostępnione zostaną w kilku gmachach Politechniki Warszawskiej.

Dr inż. Krzysztof Fiok o dźwigniowych wózkach inwalidzkich z Wydziału Transportu PW

Czy można ochronić ręce przed urazami, sterując sprawnie wózkiem inwalidzkim? Projektowany w Zakładzie Systemów Informatycznych i Mechanicznych w Transporcie wózek dźwigniowy zapewni komfort obsługi w niewielkiej cenie, z dużą dozą innowacji. 

„Stypendium pod choinkę” wręczone

Adam Svystun, student I roku informatyki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW otrzymał stypendium w wysokości 5 tys. złotych od władz Uczelni. Stypendium zasiliły kwoty zebrane podczas Kiermaszu Świątecznego Politechniki Warszawskiej.

Politechnika Warszawska kształci postawy, wspiera społeczność. Odpowiedzialność i szanse w PW

Politechnika Warszawska w kadencji 2012-2016 szeroko podejmowała kwestie odpowiedzialności społecznej. Beneficjentami działań Uczelni byli zarówno studenci, jak i kadra naukowa, pracownicy oraz środowisko zewnętrzne.

Spektakl „Mały Książę” dla dzieci pracowników PW

Dział Socjalny Politechniki Warszawskiej zaprasza dzieci pracowników Uczelni na noworoczną imprezę, w ramach której zostanie zaprezentowany spektakl „Mały Książę”.

List otwarty środowisk akademickich przeciw fali represji na tureckich naukowców

W załączeniu zamieszczamy list 20 sygnatariuszy, w tym Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, skierowany do Prezydenta Turcji, popierający inicjatywę sieci Scholars at Risk, protestującej przeciw fali represji, która dotknęła środowisko akademickie tego kraju.

Roczne podsumowanie projektu Odkryj tajemnice Politechniki Warszawskiej

Projekt Odkryj tajemnice PW został zainaugurowany w styczniu 2015 roku. Głównym założeniem projektu było rozpowszechnianie informacji o Uczelni zróżnicowanym wiekowo grupom odbiorców, zapoznanie z jej historią, poszerzenie wiedzy oraz zainteresowanie techniką.

Licytacja unikatowych bombek władz Politechniki Warszawskiej

Zapraszamy do udziału w aukcji charytatywnej bombek choinkowych ozdobionych przez JM Rektora oraz Prorektorów Politechniki Warszawskiej.