Odpowiedzialna uczelnia

Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny PW

Grafika Kiermaszu Świątecznego

Tradycyjnie, na początku grudnia zapraszamy na Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej. Na Placu przed Gmachem Głównym staną domki, a w nich znaleźć będzie można świąteczne specjały, uczelniane gadżety oraz rękodzieło. 

Politechnika Warszawska szuka domów dla psów

Potrzebują uwagi, opieki, a przede wszystkim kogoś, kto je pokocha. Dziewięć czekających na adopcję psów wzięło udział w wyjątkowej sesji zdjęciowej w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Ze zwierzakami pozowali ludzie z PW: studenci, doktoranci i pracownicy, w tym przedstawiciele władz Uczelni.

Symulatory lotu na MEil PW

Zdjęcie przedstawia kabinę śmigłowca SW-4

Zaglądamy do Laboratorium Symulatorów w Zakładzie Automatyki i Osprzętu Lotniczego Wydziału MEiL PW. Znajdują się tutaj symulatory załogowych statków powietrznych oraz kilka stanowisk treningowych.

Stypendium pod choinkę 2022

Grafika Stypendium pod choinkę

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji Stypendium pod choinkę. W ramach akcji nagradzani są zaangażowani, aktywnie promujący Politechnikę Warszawską i budujących jej wizerunek studenci i doktoranci. 

Warsztaty dla pracowników PW: Świadomi energii

Zdjęcie przedstawia członków koła naukowego stojących przed Gmachem Głównym PW

Członkowie Koła Naukowego Energetyków PW startują z nowym projektem edukacyjnym w zakresie efektywnego użytkowania energii - Świadomi energii. W ramach projektu zapraszają pracowników Politechniki Warszawskiej do udziału w warsztatach dotyczących racjonalnego użytkowania energii.

Badanie równości płci na PW

Grafika dotycząca ankiety równości płci

Trwa badanie dotyczące równości płci na Politechnice Warszawskiej. Wystarczy wypełnić ankietę by pomóc m.in. w rozpoznawaniu potrzeb dotyczących równego dostępu do rozwoju zawodowego. Na odpowiedzi czekamy do 31 października 2022 r. 

Mamy uczelnianego rzecznika zaufania

Zdjęcie przedstawia fragment budynku Gmachu Głównego PW

Wspomaganie stron w rozwiązywaniu konfliktu, promocja alternatywnych metod jego rozwiązywania w środowisku akademickim oraz prowadzenie kampanii społecznych z zakresu zapobiegania nierównemu traktowaniu i mobbingowi to tylko niektóre z zadań stojących przed uczelnianym rzecznikiem zaufania.

Świąteczny Kiermasz PW. Zaangażujmy się

Grafika kiermaszu świątecznego PW

Zapraszamy społeczność uczelni do wspólnej inicjatywy na rzecz szczególnie uzdolnionych studentów i doktorantów PW. Do 25 listopada br. prosimy o zgłoszenia wszystkich osób zainteresowanych nieodpłatnym przekazaniem wykonanego przez siebie rękodzieła na Świąteczny Kiermasz PW. 

Przedszkole Pomarańczowa Ciuchcia & Politechnika Warszawska zaprasza

Zdjęcie przedstawia plac zabaw przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia & Politechnika Warszawska

Dzieci pracowników, doktorantów i studentów PW mogą skorzystać ze wyjątkowej oferty przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia & Politechnika Warszawska. Przy Waryńskiego 8 w Warszawie czeka na nich wykwalifikowana kadra i bogaty pakiet zajęć.

VI Dzień Popularyzacji Matematyki

Plakat VI Dnia Popularyzacji Matematyki

15 września br. zapraszamy uczniów szkół średnich oraz starszych klas szkół podstawowych, nauczycieli oraz pasjonatów matematyki na Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Podczas VI Dnia Popularyzacji Matematyki będzie można przekonać się jak bardzo jest ona użyteczna i fascynująca. 

Badania dla pracowników PW

Zdjęcie przedstawia zespół lekarzy

Zapraszamy do udziału w nieodpłatnych profilaktycznych świadczeniach zdrowotnych dla pracowników Politechniki Warszawskiej. Rejestracja na badania rozpocznie się 1 września o godz. 16.00. 

Kurs przedsiębiorczości dla osób z Ukrainy

Zdjęcie przedstawia trzy osoby siedzące przy stole nad dokumentami

Wydział Mechaniczny Technologiczny nawiązał współpracę z Uniwersytetem Stanforda, dzięki której osoby z Ukrainy mogą wziąć udział w bezpłatnym kursie przedsiębiorczości. Zapisy trwają do 25 sierpnia i są prowadzone przez formularz

Twierdza Kłodzko bardziej dostępna. Dzięki studentom PW

Zdjęcie przestawia studentów Wydziału Architektury w zabudowaniach Twierdzy Kłodzko

Dawne twierdze militarne często pozostają niedostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Studenci Wydziału Architektury PW podjęli wyzwanie by to zmienić. Opracowane przez nich rozwiązania pomogą w dostosowaniu części obszaru kłodzkiej twierdzy i otworzą ją dla nowych zwiedzających.

Nie jesteście sami. O twarzach depresji

Zdjęcie przedstawiające uścisk dłoni

Rozstanie, problemy w pracy, choroba w rodzinie - chwilowy smutek spowodowany sytuacją życiową może dotknąć każdego. Gdy stan przygnębienia się przedłuża, a samopoczucie nadal nie jest dobre, warto poszukać pomocy.

Przewidzieć rozwój COVID-19

Grafika przedstawiająca COVID-19

Modelowanie wieloagentowe może pomóc w prognozowaniu rozwoju pandemii. Opracowane przez interdyscyplinarny zespół naukowców rozwiązanie przetestowano w trzech regionach kraju. Wnioski pomogą w walce z COVID-19.

Osada modułowa dla uchodźców

Grafika projektu ProModSe

Na Wydziale Architektury PW powstaje koncepcja osady modułowej dla ukraińskich uchodźców, która posłuży do opracowania ogólnych wytycznych i standardów dla tego typu osad. 

Wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży

9 lipca 2022 r. na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych PW rozpoczynamy wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. W każdą sobotę oraz wybrane dni tygodnia czekać będzie wiele atrakcji przygotowanych przez pracowników naszej uczelni. 

Komunikacja z robotem-kompanem

Osoby starsze oraz osoby z niepełnosprawnościami doświadczają trudności z załatwianiem spraw poza domem. W przyszłości, w codziennych czynnościach będzie mógł pomagać im robot-kompan. Dr Karolina Krzykowska-Piotrowska z Wydziału Transportu PW wraz z zespołem pracuje nad oprogramowaniem pozwalającym skutecznie go nawigować. 

Godna zaufania sztuczna inteligencja

Zdjęcie przedstawia prof. Przemysława Biecka stojącego na tle tablicy

System wspierający identyfikację zmian chorobowych klatki piersiowej czy modele predykcyjne związane z procesem przyznawania kredytu to społecznie odpowiedzialne projekty realizowane przez naukowców z Politechniki Warszawskiej.

Aukcja architektów na rzecz Ukrainy

Zdjęcie przedstawia wystawione prace

Zapraszamy społeczność uczelni do udziału w aukcji dobroczynnej, podczas której można zalicytować i kupić dzieła plastyczne wybitnych warszawskich architektów. Wszystko na rzecz odbudowy domów w zniszczonych wioskach w obwodzie kijowskim na Ukrainie. Prace można licytować do 29 czerwca 2022 r.