Odpowiedzialna uczelnia

Po stronie Ukrainy

Stanowisko Senatu Politechniki Warszawskiej wobec agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Zbiórka pieniędzy na rzecz Ukrainy

Nasi sąsiedzi potrzebują pomocy w różnych formach, także finansowej. Dlatego Politechnika Warszawska zbiera środki, które będą przekazane Narodowemu Bankowi Ukrainy.

Politechnika Warszawska uruchamia centralną zbiórkę rzeczy dla Ukrainy

W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej działa centralny punkt zbiórki rzeczowej, w którym zbieramy żywność długoterminową, kosmetyki i chemię, środki opatrunkowe, nowe koce i śpiwory (szczegółowa lista poniżej).

Sztab kryzysowy na PW w sprawie Ukrainy

Rektor Politechniki Warszawskiej powołał sztab kryzysowy, którego celem jest planowanie i nadzór nad realizacją skoordynowanych i systemowych działań pomocowych Uczelni dla narodu ukraińskiego oraz pochodzących z Ukrainy członków naszej społeczności akademickiej.

Punkt konsultacyjny dla studentów, doktorantów i pracowników PW z Ukrainy

W związku z atakiem Federacji Rosyjskiej na terytorium naszego sąsiada, utworzyliśmy punkt konsultacyjny dla studentów, doktorantów i pracowników PW z Ukrainy, w którym mogą uzyskać nasze wsparcie i pomoc.

Solidarni z Ukrainą

Społeczność akademicka Politechniki Warszawskiej w pełni solidaryzuje się z narodem ukraińskim w tej trudnej dla naszego sąsiada chwili.

Od 23 lutego zajęcia dydaktyczne i praca w formie stacjonarnej

Zgodnie z komunikatem Rektora PW od 23 lutego 2022 r. zajęcia dydaktyczne w PW realizowane będą stacjonarnie. W takiej formie pracują również pracownicy Uczelni.

Aplikacja pomoże poruszać się po PW

To tutaj! - być może taki komunikat usłyszą użytkownicy aplikacji, która ułatwi poruszanie się w pięciu budynkach Politechniki Warszawskiej. Jej koncepcję stworzyli pracownicy Uczelni, kierując się zwłaszcza potrzebami osób z niepełnosprawnościami.

Gramy razem z WOŚP!

Politechnika Warszawska włącza się w 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego tematem przewodnim jest okulistyka dziecięca.

Nauka i sesja egzaminacyjna w trybie zdalnym

20 stycznia 2022 r. Rektor PW wydał decyzję w sprawie realizacji zajęć dydaktycznych oraz weryfikacji osiągnięć efektów uczenia się w trybie zdalnym w okresie od 24 stycznia do 22 lutego 2022 r.

Szczepienia przeciw COVID-19 na PW - aktualne dane

Ponad 80 proc. pracowników naukowych, doktorantów i studentów PW jest zaszczepionych przeciwko COVID-19. Dane opublikował Ośrodek Przetwarzania Informacji - Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB).

Studenci PW w Płocku zbudowali domek dla WOŚP

Studenci PW Filii w Płocku, z pomocą pracowników uczelni, zbudowali drewniany domek, który został przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie go można wylicytować na aukcji internetowej.

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych odwiedził Święty Mikołaj z… jednorożcem

Ciekawostki o pojazdach szynowych, rysowanie świątecznych pociągów czy wieszanie bombek na choince - to tylko część atrakcji, które czekały na dzieci podczas spotkania mikołajkowego na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW.

Spotkania z doradcami zawodowymi dla nauczycieli akademickich

Biuro Karier PW zaprasza nauczycieli akademickich na indywidualne spotkania z doradcami zawodowymi i coachami dotyczące rozwoju zawodowego, komunikacji interpersonalnej oraz budowy dobrostanu osobistego.  

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19

Pracownicy i studenci Politechniki Warszawskiej, w tym studenci obcokrajowcy, ponownie mogą zapisywać się na bezpłatne szczepienia przeciwko COVID-19 szczepionką Pfizer. Szczepienia odbędą się 10 grudnia 2021 r.

Nauka zdalna od 20 grudnia do 9 stycznia

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną Rektor Politechniki Warszawskiej wydał decyzję o realizacji zajęć dydaktycznych w trybie zdalnym w okresie od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r.

Kiermasz Świąteczny PW za nami!

2 i 3 grudnia 2021 r. na placu przed Gmachem Głównym zapanowała świąteczna atmosfera. Zapewnił ją niecodzienny wystrój i tłumnie odwiedzający kiermasz na Placu Politechniki.

Zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19

Pracownicy i studenci Politechniki Warszawskiej, w tym studenci obcokrajowcy, ponownie mogą zapisywać się na bezpłatne szczepienia przeciwko COVID-19 szczepionką Pfizer. Szczepienia odbędą się 3 i 4 grudnia 2021 r.

Więcej bezpłatnych zajęć sportowych dla pracowników PW

Oferta bezpłatnych zajęć sportowych dla pracowników PW została rozbudowana o tai chi oraz piłkę nożną.

Szlachetna Paczka w PW

Każdy z nas choć na chwilę może wcielić się w rolę św. Mikołaja i pomóc potrzebującym. Zapraszamy do wspierania „Szlachetnej Paczki”. Akcja trwa do 10 grudnia 2021 r.